Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Nauka


Jeżeli musisz służyć Bogu swoim rozumem, to dla ciebie nauka jest poważnym obowiązkiem. (J. Escriva)

Niech Bóg mnie uchroni od pogardy dla nauki: strzeżmy się jednak od nadawania jej najwyższej i zbyt dużej wartości. (Jan XXIII)

Godzina nauki dla współczesnego apostoła jest godziną modlitwy. (J. Escrwa)

Nauka jest głównym lekarstwem na trudy życia; nie ma żadnej nieprzyjemności, która nie staje się lżejsza po godzinie lektury. (Monte-squieu)

Zbyt często i w zbyt wielu kręgach zdarza się, że nie ma proporcji pomiędzy wychowaniem naukowym a religijnym: wychowanie naukowe rozciąga się aż do osiągnięcia najwyższych stopni, podczas gdy wychowanie religijne pozostaje na stopniu podstawowym. (Jan XXIII)

Korzenie nauki są gorzkie, ale słodkie są jej owoce. (Katon)

Kto uczy was wiedzy, daje wam owoc; kto uczy was, jak się uczyć, daje wam roślinę. (E. Boghen-Conigliani)

Ignorancja jest nieuprawnym polem, które można zaorać i zasiać: fałszywa nauka jest polem zakażonym przez chwasty, które ciężko wyrwać. (Cantu)

Odkrycia nauki przyczyniają się do rozwoju i do uczynienia z każdą godziną spokojniejszego siedliska na tej ziemi naznaczonej wieloma bólami, których nie można uniknąć. (Jan XXIII)

Nauka bez religii jest kulawa; religia bez nauki jest ślepa. (A. Einstein)

Im większy jest dziś postęp naukowy, techniczny, ekonomiczny i społeczny, tym bardziej człowiek potrzebuje Ťduchowego dodatkuť, aby nie padł ofiarą swoich zdobyczy. (Paweł VI)Aforyzmy Aforyzmy
Wiesław Malicki
Zbiór myśli, spostrzeżeń różnych autorów: świętych, osób duchownych i pisarzy świeckich. Wydanie specjalne (twarda oprawa, doskonały papier, atrakcyjna szata graficzna) świetne na wartościowy prezent... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej