Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Nienawiść


Sądzę, że nie potrafię nienawidzić. Stosując długą dyscyplinę, opartą na modlitwie, od przynajmniej czterdziestu lat starałem się wszystkich kochać. (Gandhi)

Nienawiść tylko niszczy; jedynie miłość buduje. (Opat Pierre)

Gdyby każdy był wobec siebie tak surowy jak i wyrozumiały w stosunku do innych, nigdy nie wzbudzałby nienawiści. (Konfucjusz)

Nienawiść wznieca kłótnię, miłość wszelki błąd ukrywa. (Księga Przysłów)

Kiedy ktoś nieustannie szuka sposobu, aby się go bano, najpierw znajduje sposób, aby go nienawidzono. (Montesquieu)

Wystarczy, aby człowiek nienawidził drugiego, ponieważ nienawiść przenosząc się od sąsiada do sąsiada zaraża całą ludzkość. (J. P. Sar-tre)

Nienawiść można zwyciężyć tylko miłością. Przeciwstawiając nienawiść nienawiści, powiększa się jedynie jej przestrzeń i głębię. (Gandhi)

Stawaj rzadko w domu sąsiada, by nie miał cię dość i nie nabrał wstrętu. (Księga Przysłów)

Nienawiść zżera duszę jak rdza - to niebezpieczna trucizna, która zabija życie. (Zenta Maurina)

Na truciznę nienawiści nie ma innego antidotum jak tylko miłość. (5. Wood)

Im większy jest dziś postęp naukowy, techniczny, ekonomiczny i społeczny, tym bardziej człowiek potrzebuje Ťduchowego dodatkuť, aby nie padł ofiarą Lepsze jest trochę jarzyn z miłością niż tłusty wół z nienawiścią. (Księga Przysłów)

Nie trzeba kłaść się spać ze złością w sercu. Nie wiemy przecież, która noc będzie ostatnią. Kamienie bólu, muł nienawiści brukują drogę, która prowadzi do piekła. (Zenta Maurina)

Sześciu z nawet siedmiu rzeczy Pan nienawidzi, czy raczej odczuwa do nich niechęć: wyniosłych oczu, kłamliwego języka, rąk, które przelewają niewinną krew, serca, które układa nikczemne plany, stóp, które biegną pospiesznie ku złu, fałszywego świadka, który rozpowiada kłamstwa i wzbudza kłótnie pomiędzy braćmi. (Księga Przysłów)

Znak wieczności nie przystaje z pewnością do dzieła uczynionego z nienawiści i szyderstwa. Nienawiść i pogarda posiadają moc destrukcyjną, niezdolną jednak wytrzymać próby czasu. Dzieła, w których zasiano ziarno miłości, żyją wiecznie. (Zenta Mauńna)Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej