Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pokój


Ci, którzy pracują i którzy będą kontynuować tę pracę intensywnie, i z niewzruszoną ufnością w służbie pokoju, będą błogosławieni przez przyszłe pokolenia. Historia zapisze ich imiona literami nie dającymi się zetrzeć. (Jan XXIII)

Ci, którzy przyjdą po was, będą się na was inspirować. Wyzwanie pokoju jest wielkie, ale jeszcze większa jest jego nagroda: istotnie angażując się dla pokoju, odkryjecie coś lepszego dla was samych, jak też będziecie szukać czegoś lepszego dla innych. Wy rośniecie, a wraz z wami rośnie pokój. (Jan Paweł II)

Dopóki pokój będzie niezaspokojonym głodem, dopóki z naszej cywilizacji nie usuniemy przemocy, dopóty Chrystus się nie narodzi. (Gan-dhi)

Najcenniejszym, najpiękniejszym i najwspanialszym bogactwem godnym przypomnienia jest pokój. Spośród wszystkich dóbr życia i historii, dusz, rodzin i narodów, pokój jest naprawdę najważniejszy i najcenniejszy. (Jan XXIII)

Jeżeli chcemy cieszyć się pokojem, musimy przygotować się na śmierć. Jeżeli zaniedbamy przygotowanie się do wojny, nigdy nie będziemy cieszyć się pokojem. (Cyceron)

Razem uratujemy naszą planetę albo razem spłoniemy na jej stosie. Możemy ją uratować i musimy to zrobić tak, aby zasłużyć sobie, niczym ludzie pokoju na wieczną wdzięczność ludzkości, wieczne błogosławieństwo Pana. (J. Kennedy)

Pokój, pokój, pokój, zawsze i przede wszystkim! Ale pokój jest spokojem porządku, a porządek oznacza poszanowanie sprawiedliwości i praw każdego człowieka. (Jan XXIII)

Dać pokój zmarłym to zadanie Boga; uczynić pokój z żywymi to nasze zadanie. (Ks. Mazzolari)

Aby być w pokoju z Bogiem i bliźnim, trzeba najpierw być w pokoju z samym sobą. (Ks. Bosko)

Pokój to dobro, które interesuje wszystkich bez różnicy. Wracając do waszej ojczyzny, do waszych domów, bądźcie wszędzie nosicielami pokoju, bądźcie zawsze drogami pokoju. (Jan XXIII)

Pamiętaj, że na tym świecie nie mamy czasu pokoju, ale nieustanną wojnę. Pewnego dnia będziemy mieli prawdziwy pokój, jeżeli będziemy walczyć o to ze wszystkich sil. (Ks. Bosko)

Pokój nie może zapanować na świecie, jeżeli wcześniej nie znajdzie mieszkania w sercu człowieka. (Jan XXIII)

Będziesz miał pokój w sobie, jeśli płacząc z powodu swoich grzechów, poczujesz, że jesteś przyjacielem Boga; jeśli twoja dusza nie będzie trawiona i wzburzana atakami pokus; jeśli wola i rozum będą razem zjednoczone, i wola nie będzie pragnąć nic więcej oprócz tego, co proponuje rozum. (Św. Albert)

Stańmy tu z dobrej woli, aby każdy ze swej strony zaangażował się w niesienie pokoju. (Jan XXIII)

Pełny pokój znajduje się jedynie w doskonałej i ufnej zgodzie z wolą Boga. (Mons. Cognata)

Jeżeli chcemy zostawić naszym dzieciom planetę, na której będą mogły bezpieczne żyć i realizować wspaniałe obietnice ich życia, musimy wstąpić na drogę pokoju. (R. Kennedy)

Pokój odpowiedzialności nie nakłada jedynie na tego, kto trzyma w rękach los świata, ale nakłada na każdego obowiązek czynienia pokoju w sobie, w zgodzie z własnym sumieniem i Bogiem. (Jan XXIII)

Tylko Bóg jest Panem serc; tylko On może dać prawdziwy i długotrwały pokój; tylko w Nim powinniśmy pokładać całą naszą ufność. (La Colombiere)

     

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej