Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Posłuszeństwo


Słowo jest wolne, działanie nieme, posłuszeństwo ślepe. (Schiller)

Bóg tak bardzo kocha posłuszeństwo, że pomnaża i akceptuje również rady dawane przez innych, a zwłaszcza przez ojców duchowych. (Św. Franciszek Salezy)

Pierwszą cnotą młodego człowieka jest posłuszeństwo własnym rodzicom i przełożonym. (Ks. Bosko)

Masowe cywilne nieposłuszeństwo jest strategią przemiany społecznej, które ma taką samą wartość jak karetka pogotowia przejeżdżająca na sygnale. (M. L. King)

Gdzie panuje pokorne posłuszeństwo, tam triumfuje łaska. (Ks. Bosko)

Jeżeli wiara nie jest niczym innym jak pewną formą posłuszeństwa, wiek, w którym przestajemy być posłuszni, jest często wiekiem, w którym przestajemy wierzyć. (G. Goyau)

Posłuszeństwo jest kompendium doskonałości całego duchowego życia. (Ks. Bosko)

Mamy naturalną skłonność do wydawania rozkazów i ogromną awersję do posłuszeństwa, a jednak, o ileż użyteczniejsze okazuje się dla nas posłuszeństwo od wydawania rozkazów! (Św. Franciszek Salezy)

Posłuszeństwo jest najkrótszą drogą, aby dotrzeć do nieba. (Św. Filip Nereusz)

Musi być coś wielkiego i boskiego w cnocie posłuszeństwa, skoro nasz Pan tak ją ukochał od urodzenia aż do śmierci, skoro wszystkich czynów swojego życia dokonał w posłuszeństwie. (Sw. Wincenty)

Aby móc rozkazywać naturze, trzeba być jej najpierw posłusznym. (Bacone)

Posłuszeństwo nie jest cnotą, ale najbardziej podstępną pokusą, kiedy staje się rezygnacją z osądzania, jest alibi, odrzuceniem odpowiedzialności. (Ks. Milani)

Bóg woli w tobie najmniejszy stopień odpowiedzialności i poddania od wszystkich usług, jakie możesz mu oddać. (Św. Jan od Krzyża)

Człowiek znajduje w posłuszeństwie unicestwienie miłości własnej i prawdziwą wolność dziecka Bożego. (Św. Wincenty)Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności
Wilhelm Muhs
Zbiór myśli i sentencji o wdzięczności pod redakcją Wilhelma Muhsa w cieszącej się dobrym przyjęciem wśród czytelników serii "365 myśli o..."... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej