Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Praca


Każda praca ma swoją godność jak i swoją użyteczność; najpiękniejszy pachnący chleb, najmilsza wygoda to takie, które zyskujemy własnym potem. (C. Cantu)

Na ścieżkach szczęścia wszystko zależy od dwóch słów: praca i ekonomia. Nie trać czasu ani pieniędzy, ale z obydwu rób najlepszy użytek. (B. Franklin)

Kochaj pracę; jeżeli nie potrzebujesz jej, aby jeść, traktuj ją jak lekarstwo.'Zdrowotne dla ciała i dobroczynne dla umysłu; zapobiega konsekwencjom bezczynności. (William)

Mieć wiele do zrobienia to najszczęśliwsza troska, którą można mieć na tym świecie zmartwień. (A. Manzoni)

Pracować, aby zarobić na własny chleb, to prawdziwe błogosławieństwo Boga. (Gandhi)

Pracując jedynie dla dóbr materialnych, budujemy sobie sami nasze więzienie. Zamykamy się samotni z naszą monetą z popiołu, która nie przynosi niczego, co warto byłoby przeżyć. (A. de Saint-Exu- pery)

Pracujmy sercem: Bóg będzie umiał zapłacić nam jak dobry pan. Wieczność będzie dostatecznie długa dla naszego wypoczynku. (Ks. Bosko)

Każda praca niesie ze sobą swoje tajemnicze wynagrodzenie. (Anonim)

Wołajcie o błogosławieństwo Pana dla waszej pracy, ale nie proście, żeby On ją za was wykonał! (G. Bernanos)

Ten, kto pracuje rękami, jest robotnikiem; ten kto pracuje rękami i umysłem jest rzemieślnikiem; kto pracuje rękami, umysłem i sercem jest artystą. (L. Nizer)

Praca ręczna jest przewidziana do czterech celów: po pierwsze, aby zapewnić sobie to, co konieczne do życia; po drugie, aby uniknąć bezczynności, która jest źródłem wszelkiego zla; po trzecie, aby powstrzymać pożądanie, ponieważ praca wyczerpuje ciało i po czwarte, aby dać nam możliwość dawania jałmużny. (Św. Tomasz z Akwinu)

Pracuj, jakbyś nigdy miał nie umrzeć, módl się i działaj, jakbyś miał umrzeć natychmiast. (G. Borsara)

Kiedy praca nasącza ubrania pokornych, popatrz wokoło, a zobaczysz, że aniołowie zbierają krople potu tak, jakby zbierali brylanty. (Dom Helder Camara)

Gdyby każdy pracował, aby zarobić na swój chleb, zniesiono by natychmiast stany: bogaci byliby zawsze, ale uważali by się za rządców bogactwa, które powinno być zaangażowane dla wspólnego dobra. (Gandhi)

Nie spodziewaj się nic po człowieku, jeżeli pracuje na swoje życie, a nie na swoją wieczność. (A. de Saint-Exupery)

Praca jest modlitwą ciała. Modlitwa jest niezbędna, ponieważ człowiek musi wkładać całego siebie w służbę Bogu: duszę i ciało. (Ks. Al-berione)

Daj nadnaturalny powód twojemu codziennemu zawodowemu zajęciu, a uświęcisz swoją pracę. (J. Escma)

Nieustannie pracujemy w tym życiu, aby zbawić naszą duszę i wiele innych: odpoczniemy w błogosławionej wieczności. (Ks. Bosko)

Praca jest najlepszą odtrutką na ból; jest źródłem zdrowia i bogactwa dla jednostki, pierwszą przyczyną wielkości i dobrobytu dla narodów. (Mantegazza)

Ten, kto umie pracować, nie boi się zbrodni, ani nie umiera z głodu. Głód zatrzymuje się na progu człowieka operatywnego i nie ma odwagi wejść. (B. Franklin)

     

Wasze komentarze:
 Sven: 12.06.2016, 20:30
 Praca to raczej sposób na to, by komuś odebrać szansę na prawdziwą miłość. Przykładowo idę do pracy a ktoś "obraca" moją dziewczynę podczas mojej nieobecności. Praca... Już dawno powinno być tak zwane "Królestwo Niebiskie", w którym nie pracuje się z przymusu a z przyjemności. Jest 21 wiek do diaska!
(1)


Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej