Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Myśli o. Rafała Kalinowskiego

 • Niecierpliwym i cierpiącym Bóg dodaje otuchy i cierpliwości,
 • Smutniej mi za tych, którzy unikają cierpienia i szukają pociechy tam, skąd uciekać wypada.
  Brześć, 1862

 • Nie krwi, której do zbytu się przelało na niwach Polski, ale potu ona potrzebuje! Na nieszczęście kraju, młodzież tego zrozumieć nie chce.
  Brześć, 1863

 • Bóg nie przestaje wymagać od nas własnej pracy, ale obok tego i zagląda w serce człowieka, łatwo się lituje nad słabością ludzką i zawsze jest obecny tam, gdzie sam człowiek wystarczyć nie może.
  Usole, 1866

 • Jeden z aktów miłości bliźniego zależy na pokonaniu w sobie wstrętu do niego w chwili, kiedy w nim się objawia jaka ułomność lub przywara i na dogodzeniu nawet jego słabości, i chociażby niesłusznemu żądaniu, jeżeli przez to małe ustępstwo możemy uniknąć jego drażliwości, nie dać powodu do złego humoru.
  Perm, 1873

 • Boże, obdarz mnie pokorą, prostotą, niech się nie cenię wyżej nad to, co jestem i nie wydaję się na zewnątrz innym, jakim jestem przed Tobą, który przenikasz tajniki serca mojego. Niech oceniam pracę, talenty i cnotę bliźnich, bez pochlebstwa, uniżenia się i zazdrości, ale w duchu prawdy, osobistej godności i nieudanej miłości.
  Smoleńsk, 1874

 • Męki Pańskiej nie trzeba nigdy zaniedbywać. Odprawiać rozmyślanie choćby się odczuwało trudności, ponieważ możemy ponieść duże szkody. Jedynie tylko cierpienia Pana Jezusa mogą dać nam siłę do walki. Jak czujemy się zniechęceni i wewnętrznie uciśnieni, trzeba się z tego otrząsnąć i modlić się, gdyż szatanowi o to idzie, aby nas pozbawić pokoju.
  Przemyśl, 1894

 • To tylko ma wartość, co się wycierpi. Miłość Boża wymaga, abyśmy się w każdej okazji zaparli siebie, a po upadku zaraz się upokarzali i żałowali, a następnie dalej spokojnie pracowali nad sobą. Jeżeli zachodzą trudności w modlitwie, trzeba czynić, co możemy, a zanadto się nie niepokoić, ponieważ to jest właściwy nasz stan, ta nasza niemożność i bezsilność, gdy łaska przestaje nas wspomagać.
  Przemyśl, 1898

  Wybrał Z. Str
  W Rodzinie, nr 238

     

Wasze komentarze:
 Agnieszka : 20.11.2023, 10:49
 Sw Rafale módl się za nami proszę wspomagaj nas w naszej ziemskiej drodze 🌹 Amen
 marzena aneta: 20.11.2023, 06:09
 Myśli ojca Rafała Kalinowskiego dziękuję Święty Rafale Kalinowski kocham Cię bardzo mocno proszę módl się za nami dziękuję Święty Rafale Kalinowski kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Święty Rafale Kalinowski kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą dobrego dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża w moim wieku mam czterdzieści pięć lat niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 4Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 4

Nabożeństwo Pierwszych Sobót MiesiącaNabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

bł. Rafał Chylińskibł. Rafał Chyliński

Modlitwa do bł. Rafała ChylińskiegoModlitwa do bł. Rafała Chylińskiego

Litania do bł. Rafała ChylińskiegoLitania do bł. Rafała Chylińskiego

Modlitwa do św. BibiannyModlitwa do św. Bibianny

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud


[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej