Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Anioł Stróż


Serce świętych jest ołtarzem, przy którym chętnie gromadzą się aniołowie Boży, gotowi brać i ofiarowywać Panu ich myśli, ich modlitwy i dobre uczynki. (Św. Albert)

Wzywaj swojego Anioła Stróża w chwili pokusy: bardziej on chce ci pomóc, niż ty chcesz jego pomocy. (Ks. Bosko)

Żyj w zażyłości ze swoim Aniołem Stróżem. Traktuj go jak najlepszego przyjaciela - bo nim jest - a on odda ci wiele usług w sprawach codziennych. (J. Escriva)

Jak góry piętrzą się dokoła i ochraniają położone w nich doliny, tak święci aniołowie stoją wokół i nas chronią. (Św. Albert)

Tego, kto się wstydzi mnie i słów moich w tym zepsutym pokoleniu, tego zawstydzi się i Syn Człowieczy, kiedy przyjdzie w chwale Ojca ze swoimi świętymi Aniołami. (Ewangelia)

Odmawiam «Aniele Boży» przynajmniej pięć razy dziennie i często rozmawiam z nim w duchu; zawsze jednak w spokoju. (Jan XXIII)

Dziwisz się, że twój Anioł Stróż oddał ci znaczne usługi. Nie powinieneś się dziwić: właśnie dlatego Pan postawił go u twego boku. (J. Escrwa)

Aniołowie pomagają nam i chronią niezależnie od tego, czy jesteśmy sprawiedliwi, czy grzeszni. Jeżeli jesteśmy grzeszni, napominają, abyśmy się podnieśli, jeżeli jesteśmy sprawiedliwi, wskazują drogę dobra i zanoszą do Pana nasze modlitwy. (Św. Albert)

Aniołowie są naszymi powiernikami. Miejcie wobec nich szacunek, ponieważ są zawsze z nami, są wysłannikami Boga i podstawą Jego dworu; miejcie dla nich uwielbienie, bo dobrze nam życzą; ufajcie im, bo są z nami, aby nas ochraniać. (Św. Bernard)

Uciekaj się do swojego Anioła Stróża w chwili próby: on cię ochroni przed demonem i da ci świętą inspirację. (J. Escriva)

Aforyzmy Aforyzmy
Wiesław Malicki
Zbiór myśli, spostrzeżeń różnych autorów: świętych, osób duchownych i pisarzy świeckich. Wydanie specjalne (twarda oprawa, doskonały papier, atrakcyjna szata graficzna) świetne na wartościowy prezent... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 LUDWIKA: 20.04.2014, 20:30
 ANIELE STRÓŻU DZIĘKUJĘ, KOCHAM CIĘ .
 Świadomość: 18.04.2014, 22:46
 Stróżem bądź mi teraz wszędzie i... zawsze! Oczekuję mego Aniooła. [wierzę że odnajdzie narodzi sie ponownie?]
 Pewien chlopak: 01.04.2014, 18:13
 Aniele mój.. Pobładziłem. Pomóż mi odnaleźć się na nowo.
 
(1)


Autor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej