Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Apostolat


Najskuteczniejszy i niezastąpiony apostolat to apostolat świętego, i pobożnego życia działającego przykładem i modlitwą. (Pius XII)

Tylko wtedy, kiedy będę wiedział, że szatan przestanie mamić dusze, ja przestanę szukać sposobów na wybawienie ich z jego sztuczek i sideł. (Ks. Bosko)

Bez świętej czystości nie można wytrwać w apostolacie. (J. Escrwa)

Apostołowie muszą być jak góry; wytrwali w wierze, wybitni w dobroci życia i pierwsi w otrzymywaniu słonecznych promieni, aby rozlewać je na innych. (Św. Albert)

Nie można być apostołem, jeżeli nie jest się człowiekiem kontemplacji. (L. Evely)

Apostolatem numer jeden jest głównie apostolat dobrego przykładu. (Pius XII)

Prawdziwy, szczery i aktywny apostolat to nie apostolat statystyk, ale to ta żywa, dynamiczna i wszechmocna siła, która wychodzi z serca jak krew z rozdartej żyły. To ta siła, która nie boi się barier, nie widzi przeszkód, nie czuje bólu, pogardza niebezpieczeństwem, nie wątpi, nie waha się, nie traci ufności, ponieważ całą ją złożyła w ręce silnego, najsilniejszego ze wszystkich. (G. Maffei)

Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości
Praca zbiorowa
Czym jest miłość? Sformułowano już tysiące definicji tego najbardziej fascynującego doświadczenia, jakie może przeżyć każdy mężczyzna, każda kobieta. A można by ich sformułować jeszcze tysiące, bo właściwie, każdy ma własną definicję, każdy inaczej, trochę na swój sposób i wg własnych wyobrażeń pojmuje miłość... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Jadwiga: 05.05.2014, 09:48
 Proszę o tytuł dzieła podanego cytatu:Apostołowie muszą być jak góry; wytrwali w wierze, wybitni w dobroci życia i pierwsi w otrzymywaniu słonecznych promieni, aby rozlewać je na innych. (Św. Albert)
 
(1)


Autor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej