Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Bliźni


O Bogu myślcie z wiarą, o bliźnim z miłością, o sobie z pokorą. O Bogu mówcie z uwielbieniem, o bliźnim tak, jakbyście chcieli, aby o was mówiono, o sobie mówcie z pokorą albo milczcie. (Ks. Bosko)

Stawiajcie się zawsze na miejscu waszego bliźniego, a waszego bliźniego stawiajcie na waszym; w ten sposób dobrze osądzicie. Kupując wyobrażajcie sobie, że jesteście sprzedawcą, a sprzedając, że jesteście kupującym, w ten sposób będziecie sprzedawać i kupować uczciwie. (Sw. Franciszek Salezy)

Nie odmawiaj dobrodziejstwa temu, kto go potrzebuje, jeżeli w twojej mocy jest tego dokonać. Nie mów swojemu bliźniemu: «Idź sobie, przyjdź później, dam ci jutro », jeżeli masz to, o co cię prosi. (Mądrość Syracha)

O bliźnim trzeba mówić dobrze, albo milczeć. (Ks. Bosko)

Nie trzeba szukać chwały i uwielbienia, ale jednak miłość chce, a pokora pozwala, abyśmy dbali o swoje dobre imię, co wielce służy pomocy bliźniemu i czynieniu dobra. (Św. Franciszek Salezy)

Nic nie jest bardziej sprzeczne z miłością jak czynienie niewiele dla bliźniego. (Św. Franciszek Salezy)

Kto zadaje cierpienie bliźniemu, czyni krzywdę samemu sobie. Kto pomaga innym, pomaga samemu sobie. (L. Tołstoj)

Pomoc bliźnim jest dziełem miłości, a dzieła miłości są zawsze godne pochwały. (Ks. Bosko)

Zanim osądzicie waszego bliźniego, pomyślcie, że wy jesteście nim a on wami i zapewniam was, że wtedy osądzicie dobrze i uczciwie. (Św. Franciszek Salezy)

Formuła traktowania bliźniego: 1. Słuchać tego, co mówi. 2. Słuchać wszystkiego, co mówi. 3. Słuchać najpierw tego, co mówi. (G. Marshall)

Kiedy tak się stanie, że sercem będziemy znosić bliźniego? Jest to ostatnia i najwspanialsza lekcja z doktryny świętych. Błogosławiony ten, kto się jej nauczył! (Św. Franciszek Salezy)

Pierwszą służbą, jaką jesteśmy winni bliźniemu, jest słuchanie go. Kto nie umie słuchać brata, bardzo szybko nie będzie umiał słuchać Boga. (D. Bonhoeffer)

Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości
Praca zbiorowa
Czym jest miłość? Sformułowano już tysiące definicji tego najbardziej fascynującego doświadczenia, jakie może przeżyć każdy mężczyzna, każda kobieta. A można by ich sformułować jeszcze tysiące, bo właściwie, każdy ma własną definicję, każdy inaczej, trochę na swój sposób i wg własnych wyobrażeń pojmuje miłość... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Sven: 12.06.2016, 20:38
 Okazuje się, że nie mam bliźnich. Ani kiedyś w wierze ani w jakichkolwiek przejawach życia.
 
(1)


Autor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej