Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ojciec


Nadzieja jest kredytem udzielonym Bogu oprócz tego, co człowiek może zobaczyć i zrozumieć. (Ks. Mazzolari)

Za każdym razem kiedy ktoś się podnosi w obronie ideału i działa, żeby poprawić los innego człowieka albo walczy z niesprawiedliwością, wylewa małą falę nadziei. (R. Kennedy)

Błogosławiony ten, kto nie ma sobie nic do wyrzucenia i kto nie utracił swojej nadziei. (Mądrość Syracha)

Nadzieja jest okrętem wojennym, który prowadzi do odkrycia nowego świata: świata wiary, ale tylko miłość może rzucić kotwicę. (R. Follereau)

Nie opieraj się na własnych siłach, ale zasadź mocno podstawy swojej nadziei w Bogu. (Kempis)

Pokładanie nadziei w Bogu oznacza dążenie do Niego z dobrymi uczynkami. W Psalmie 36 mówi się: ŤMiej ufność w Panu i postępuj dobrzeť. (Św. Albert)

Nadzieja oświeca życie i uświęca obecną chwilę. Wlewa odwagę i siłę aż do entuzjazmu w próbach, a wszystkim posługuje się ze spokojem i wstrzemięźliwością. (Ks. Alberione)

Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia, że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi. (Św. Alfons)

Pośród tego rozdartego wojnami, nienawiścią i niezgodą świata jest jedna nadzieja: Przenajświętsza Dziewica. (F. Sheen)

Mieć nadzieję znaczy tworzyć, podczas gdy rozpacz jest zniszczeniem. Kto ma nadzieję, paraliżuje wątpliwość, unicestwia przygnębienie, sieje sukces - przygotowuje zwycięstwo. Zachowaj więc trochę światła na swój wieczór. (N. Salvaneschi)

Wątpliwość niszczy, a wiara tworzy. Nie rozpaczaj więc, ponieważ nigdy nie jest za późno, aby zasiać nadzieję. W szarych godzinach patrz dobrze głęboko w siebie: zawsze odnajdziesz wezwanie Niebieskiego. (N. Salvaneschi)

Ja nie znam Boga, ale zostałem przez niego poznany i to moja nadzieja. (R. Follereau)

Nadzieja jest dla człowieka tym, czym mechanizm w zegarku: bez niego zegarek by się zatrzymał. (A. d. C.)

Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką: jedyną, która po tym, jak pomagała nam żyć, przygotowuje nas również na śmierć. (N. Salvane-schi)

Zapalenie dwóch świec w Kościele może mieć sens. Ale o wiele ważniejsze jest zapalanie każdego dnia światła nadziei w naszym sercu oraz ta chrześcijańska radość w naszym spojrzeniu. (L. A. Lassus)

Nadzieja bezbożnika jest jak plewa niesiona przez wiatr, jak lekka piana popychana przez burzę i jak dym rozwiewa wiatr, tak rozpływa się wspomnienie gościa jednego dnia. (Księga Mądrości)

Trzeba pokładać wielką nadzieję w Panu, ponieważ kto ma w Nim nadzieję, nie zawiedzie się. Bóg nie porzuca tak, jak ludzie, którzy często porzucają swoich przyjaciół; i nigdy Go nie brakuje tak, jak brakuje naszych dóbr szczęścia. (Św. Albert)

Nadzieja pociesza nas w życiu pośród trudów i krzyży, uniemożliwiając zniechęcenie i prowadząc do synowskiego zawierzenia Ojcu, który na nas czeka. (Ks. Alberione)

Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć, najwyższym ryzykiem. Nadzieja nie jest samozadowoleniem, ale największym i najtrudniejszym zwycięstwem, które człowiek może odnieść nad własną duszą. (G. Bernanos)

Nawet jeżeli nauczę tylko jedną osobę nadziei, nie żyłem nadaremnie. (M. L. King)


     

Wasze komentarze:
 Sven: 12.06.2016, 20:43
 Lepiej pozbawiać się nadziwi niż stać się nadziwi ofiarą. Po co wyjść na głupka? Więcej się przy nadziei traci nerwów niż jest cokolwiek warta. Zawsze jest na opak. W moim przypadku nadzieja nigdy się nie sprawdziła. Bezpieczniej być racjonalistą w moim przypadku niż idiotą po samą śmierć.
(1)


Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej