Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ojciec


Nadzieja jest kredytem udzielonym Bogu oprócz tego, co człowiek może zobaczyć i zrozumieć. (Ks. Mazzolari)

Za każdym razem kiedy ktoś się podnosi w obronie ideału i działa, żeby poprawić los innego człowieka albo walczy z niesprawiedliwością, wylewa małą falę nadziei. (R. Kennedy)

Błogosławiony ten, kto nie ma sobie nic do wyrzucenia i kto nie utracił swojej nadziei. (Mądrość Syracha)

Nadzieja jest okrętem wojennym, który prowadzi do odkrycia nowego świata: świata wiary, ale tylko miłość może rzucić kotwicę. (R. Follereau)

Nie opieraj się na własnych siłach, ale zasadź mocno podstawy swojej nadziei w Bogu. (Kempis)

Pokładanie nadziei w Bogu oznacza dążenie do Niego z dobrymi uczynkami. W Psalmie 36 mówi się: ŤMiej ufność w Panu i postępuj dobrzeť. (Św. Albert)

Nadzieja oświeca życie i uświęca obecną chwilę. Wlewa odwagę i siłę aż do entuzjazmu w próbach, a wszystkim posługuje się ze spokojem i wstrzemięźliwością. (Ks. Alberione)

Nadzieja sprawia, że rośnie miłość, a miłość sprawia, że rośnie nadzieja. Z pewnością nadzieja w Boską dobroć sprawia, że rośnie miłość ku Jezusowi Chrystusowi. (Św. Alfons)

Pośród tego rozdartego wojnami, nienawiścią i niezgodą świata jest jedna nadzieja: Przenajświętsza Dziewica. (F. Sheen)

Mieć nadzieję znaczy tworzyć, podczas gdy rozpacz jest zniszczeniem. Kto ma nadzieję, paraliżuje wątpliwość, unicestwia przygnębienie, sieje sukces - przygotowuje zwycięstwo. Zachowaj więc trochę światła na swój wieczór. (N. Salvaneschi)

Wątpliwość niszczy, a wiara tworzy. Nie rozpaczaj więc, ponieważ nigdy nie jest za późno, aby zasiać nadzieję. W szarych godzinach patrz dobrze głęboko w siebie: zawsze odnajdziesz wezwanie Niebieskiego. (N. Salvaneschi)

Ja nie znam Boga, ale zostałem przez niego poznany i to moja nadzieja. (R. Follereau)

Nadzieja jest dla człowieka tym, czym mechanizm w zegarku: bez niego zegarek by się zatrzymał. (A. d. C.)

Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką: jedyną, która po tym, jak pomagała nam żyć, przygotowuje nas również na śmierć. (N. Salvane-schi)

Zapalenie dwóch świec w Kościele może mieć sens. Ale o wiele ważniejsze jest zapalanie każdego dnia światła nadziei w naszym sercu oraz ta chrześcijańska radość w naszym spojrzeniu. (L. A. Lassus)

Nadzieja bezbożnika jest jak plewa niesiona przez wiatr, jak lekka piana popychana przez burzę i jak dym rozwiewa wiatr, tak rozpływa się wspomnienie gościa jednego dnia. (Księga Mądrości)

Trzeba pokładać wielką nadzieję w Panu, ponieważ kto ma w Nim nadzieję, nie zawiedzie się. Bóg nie porzuca tak, jak ludzie, którzy często porzucają swoich przyjaciół; i nigdy Go nie brakuje tak, jak brakuje naszych dóbr szczęścia. (Św. Albert)

Nadzieja pociesza nas w życiu pośród trudów i krzyży, uniemożliwiając zniechęcenie i prowadząc do synowskiego zawierzenia Ojcu, który na nas czeka. (Ks. Alberione)

Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć, najwyższym ryzykiem. Nadzieja nie jest samozadowoleniem, ale największym i najtrudniejszym zwycięstwem, które człowiek może odnieść nad własną duszą. (G. Bernanos)

Nawet jeżeli nauczę tylko jedną osobę nadziei, nie żyłem nadaremnie. (M. L. King)


     

Sztuka uwodzenia własnej żony Sztuka uwodzenia własnej żony
Margaret Hardisty
„Sztuka uwodzenia własnej żony” to książka dla mężów, choć i kobiety przeczytają ją z wielkim zainteresowaniem.

Autorka pisze o tym, czego pragną kobiety i potrafi jasno ukazać, czego tak naprawdę żony oczekują od mężów. Kto jest bowiem bardziej kompetentny, by powiedzieć mężczyznom, co myślą i czują kobiety, niż właśnie jedna z nich?... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Sven: 12.06.2016, 20:43
 Lepiej pozbawiać się nadziwi niż stać się nadziwi ofiarą. Po co wyjść na głupka? Więcej się przy nadziei traci nerwów niż jest cokolwiek warta. Zawsze jest na opak. W moim przypadku nadzieja nigdy się nie sprawdziła. Bezpieczniej być racjonalistą w moim przypadku niż idiotą po samą śmierć.
(1)


Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej