Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pokuta


Powody pokuty? Odpokutowanie, zadośćuczynienie, przebłaganie, dziękczynienie: sposoby, aby dokonać postępu...: dla ciebie, dla mnie, dla innych, dla twojej rodziny, dla twojego kraju, dla Kościoła... I tysiąc innych powodów. (J. Escriva)

Bez dyscypliny nie ma człowieka. Bez pokuty nie ma chrześcijanina. (Jan XXIII)

Pokuta jest pierwszym stołem ratunku dla tych, którzy się zagubili i jest pierwszą cnotą do praktykowania dla tych, którzy chcą porzucić swoją winę. (Św. Albert)

Chcecie, abym podpowiedział wam sposób czynienia pokuty, dostosowanej do waszego wieku i kondycji? Niech poszczą wasze oczy. Oczy są nazywane oknami, przez które do duszy wchodzi szatan. (Ks. Bosko)

Największa pokuta polega na akceptowaniu wszystkich trudności, które napotykamy, głównie w zwykłych, codziennych i nudnych pracach, jako wyraz woli Bożej oraz znoszenie ich bez narzekania. (E. Poppe)

Pokuta na tym świecie jest istotnym elementem dobrego życia i koniecznym środkiem do pełni szczęścia po śmierci. (Jan XXIII)

Należy opłakiwać ignorancję tych, którzy nakładają na siebie nadzwyczajne pokuty i wiele innych dobrowolnych ćwiczeń, przekonani, że to wystarczy, aby osiągnąć zjednoczenie z Bożą mądrością. Jedności, natomiast nigdy nie osiągną, jeżeli nie wyprą się gorliwie własnych apetytów. (Św. Jan od Krzyża)

Pierwszą zewnętrzną pokutą, którą wszyscy musimy czynić, jest przyjęcie od Boga z pogodzoną i ufną duszą wszystkich bólów, i cierpień, które napotykamy w życiu oraz tego wszystkiego, co niesie trud i kłopoty w dokładnym wypełnianiu obowiązków naszego stanu w naszej codziennej pracy. (Jan XXIII)

     

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej