Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Polityka


Kiedy mądrzy rządzą, a rządzący się uczą, rząd jest dobry. (Przysłowie)

W polityce trzeba zawsze pamiętać, że dzisiejsi przeciwnicy mogą stać się przyszłymi sprzymierzeńcami, a dzisiejsi sprzymierzeńcy mogą się stać przyszłymi przeciwnikami. (G. Prezzolini)

Nikt nie może nie interesować się polityką, która dotyczy interesów wspólnego dobra, a nie tylko interesów pojedynczych jednostek. (Pius XII)

Katolicy w korzystaniu z prawa wyborczego mogą przyczynić się do triumfu takiego punktu widzenia, który im osobiście wydaje się najlepszy, ale jest konieczne, aby starali się opanować ducha partykularyzmu, aby nie zapomnieć o dobrach religii i fundamentalnych prawach wspólnego dobra. (Św. Pius X)

Każdy dobry obywatel, a katolik w szczególności, jest zobowiązany do czynienia najlepszego użytku z polityki, ponieważ wyznanie katolickiej wiary wymaga, aby katolik byl bardzo dobrym obywatelem. (Pius XI)

Bez Boga, jakiegokolwiek systemu świeckiego chcecie się uchwycić, nie możecie znaleźć innej podstawyjak ślepej, brutalnej i tyrańskiej siły. (G. Mazzini)

Jaki jest najlepszy rząd? Ten, który uczy nas rządzić nami samymi. (Goethe)

Moja polityka to polityka «Pater Noster». W Pater Noster każdego dnia błagamy, aby przyszło Królestwo Ojca Niebieskiego, tzn. żeby było coraz mocniej odczuwane, coraz żywsze, coraz mocniejsze i pełne chwały: Adveniat regnum tuum! To się najbardziej liczy. (Ks. Bosko)Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej