Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Pomoc


Ten, kto naprawdę chce ci pomóc, pomoże ci czynem a nie słowami. (Przysłowie)

Nie wystarczy dać człowiekowi jedzenie, ubranie i mieszkanie, a nawet nie wystarczy dać człowiekowi pracę. Zauważamy, że najważniejszą rzeczą jest pomóc człowiekowi tak, by sam mógł sobie pomagać. (R. Kennedy)

Kto pomaga bliźniemu, działając na własną szkodę, pokazuje, że kroczy po drodze miłości. Kto szuka pocieszenia w samym Bogu, znajduje się w bezpiecznym miejscu. (Pope)

W dniu, w którym będziesz tego potrzebował, boskie pocieszenie przyjdzie, aby przynieść ci ulgę! I, aby uczynić tyle dobra, któż nie pospieszy z radością, aby wspomóc cię swoimi pieniędzmi, rozumem i sercem? (Ks. Guanella)

Istnieje wiele sposobów niesienia pomocy ludziom, ale jest tylko jeden sposób na życie: pomagać ludziom. (H. Z. Niedzielski)

Każda pomoc jest lepsza od stu rad. (Przysłowie ludowe)

Kiedy chcę, żeby coś było zrobione dobrze i szybko, zwracam się do tych, którzy nie mają czasu, bo są zawsze zajęci. Bezrobotni nigdy nic nie zrobią. (Cavour)

Nieś pomoc starcowi oraz porzuconemu dziecku, a Bóg będzie ci wdzięczny na wieki. (Przysłowie)

Nie jest stratą czasu niesienie pomocy. (Przysłowie)

Skrzydła wyrastają ci tylko wtedy, kiedy biegniesz ku swemu bliźniemu. (Anonim)Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości
Praca zbiorowa
Czym jest miłość? Sformułowano już tysiące definicji tego najbardziej fascynującego doświadczenia, jakie może przeżyć każdy mężczyzna, każda kobieta. A można by ich sformułować jeszcze tysiące, bo właściwie, każdy ma własną definicję, każdy inaczej, trochę na swój sposób i wg własnych wyobrażeń pojmuje miłość... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 MATKA: 22.05.2014, 15:00
 BOZE DZIEKUJE CI ZA WSZYSTKO IWYBACZ MI MOJA GRZECHY
 
(1)


Autor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej