Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Starość


Nie pogardzaj człowiekiem, kiedy jest stary, ponieważ niektórzy z nas też się zestarzeją. (Mądrość Syracha)

Błogosławiony ten dom, który gości w swoich progach starego lub chorego. (G. Borsara)

Moim celem jako Papieża na obecnym Soborze jest uświadomienie starym ludziom, że świat nie skończył się z nimi, a młodym, że świat na nich się nie zaczął. (Jan XXIII)

Niech starzy będą wstrzemięźliwi, pełni poszanowania, rozsądni, silni w wierze, w miłości i cierpliwości. (Św. Paweł)

Nigdy nie trać z oczu faktu, że starzy potrzebują niewiele, ale tego niewiele potrzebują bardzo. (M. Willom)

Starość może być sklerozą i umysłową dekadencją, ale również dojrzałością, światłem i łatwością. (Zenta Maurina)

Człowiek z natury spokojny i pogodny ledwie czuje ciężar wieku. Dla tego, kto ma naturę przeciwną, ogromnym jarzmem jest tak młodość jak i starość. (Platon

Kiedy wdzięk łączy się ze zmarszczkami, jest godzien uwielbienia. Niewypowiedziany brzask tkwi w szczęśliwej starości. (V. Hugo)

Starość i zgrzybiałość zagraża tam, gdzie ideały nie rozpalają serca i nie podtrzymują woli. (Jan XXIII)

Nikt nie jest tak stary, aby nie wierzył, że może żyć jeszcze rok. (Cyceron)

Starzejąc się nie stajemy się ani lepsi, ani gorsi, ale coraz bardziej podobni do nas samych. (May Lamberton Becker)

Wielu mówi, że kiedy się starzejemy, trzeba zrezygnować z wielu rzeczy. Ja sądzę, że się starzejemy, ponieważ rezygnujemy z wielu rzeczy. (T. F. Green)

Ci, którzy wkroczyli już w wiek starości, niechaj będą pogodni i niech się nie martwią myśląc o tym, co się zdarzy po ich zejściu oraz o obowiązkach, jakie będą czekać tych, co przeżyją. (Jan XXIII)

Jeżeli chcemy stwierdzić, jaki jest poziom kulturalny społeczeństwa albo jednostki, wystarczy zobaczyć, jak się zachowuje w stosunku do starych. (Zenta Mauńna)

Nie należy oceniać starych tak, jakby starzenie się było przestępstwem, a my nigdy nie mielibyśmy się zestarzeć. (Anonim)

Mówicie na temat ludzi starych to samo, co mówiliście jako dzieci. To sprawiedliwe. Pewnego dnia inne dzieci powiedzą o was to samo. (Jan XXIII)

To nie młodzi muszą zrozumieć nas, ale to my musimy zrozumieć ich: oni nie znają starości, podczas gdy my znamy młodość. (A. Marcel)

Są cztery rzeczy, w których najbardziej docenia się starość: w zleżako-wanym drewnie (dobrze się pali), w starym winie (opada na dół, co jest cudowne), w starym przyjacielu (można mu zaufać), w klasycznym pisarzu (to dobra lektura). (Bacon)

Tak, jak cenię sobie młodego człowieka, który miałby w sobie okruch starości, tak cenię starca, który zachowuje pewien zapach młodości. Kto stara się połączyć młodość z wiekiem dojrzałym, może zestarzeć się na ciele, ale nie na duchu. (Cyceron)

Zazdrość i gniew skracają dni, zmartwienie przyspiesza starość. (Mądrość Syracha)

Nic lekceważ rozmów ze starymi ludźmi, ponieważ i oni uczyli się od swoich ojców; od nich nauczysz się roztropności i jak rozmawiać w odpowiednim czasie. (Mądrość Syracha)


     

Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
ks. Krzysztof Grzywocz, Monika Gajda, Marcin Gajda
To konferencja, która zatrzęsie światem Twoich relacji, a z gruzów dotychczasowych przekonań pomoże zbudować piękne i trwałe więzi z innymi ludźmi i z Bogiem. Audiobook „Otwarci na Miłość” wskaże Ci drogę do przełamywania wewnętrznych barier i udowodni, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka. Dowiedz się, jak rozwijać kontakt z własnymi uczuciami, jak słuchać uważnie drugą osobę i co zrobić, by odpowiedzialnie kochać! ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej