Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Wiedza


Można być największym uczonym i pozostać wobec problemów życia niczym dziecko. (Foester)

Kiedy przychodzisz na świat, ty płaczesz, a wszyscy wokół ciebie się uśmiechają. Spraw, aby kiedy będziesz opuszczać ten świat, wszyscy płakali, a tylko ty będziesz się uśmiechać. (Anonim)

Oskarżanie innych o własne nieszczęścia jest wynikiem naszej ignorancji; oskarżanie siebie samych jest znakiem, że zaczynamy rozumieć; nie oskarżanie ani siebie, ani innych to prawdziwa uczoność. (Epiktet)

Kto nie wie tego, co powinien wiedzieć, jest bezrozumny wśród bezro-zumnych; kto wie więcej niż mu potrzeba, jest człowiekiem wśród bez-rozumnych; kto wie wszystko, co można wiedzieć, jest Bogiem wśród ludzi. (Pitagoras)

Prawdziwa i najwyższa uczoność polega na rozpoznawaniu i smakowaniu Boga: poznać Go rozumem rozjaśnionym przez wiarę, zasmakować wewnętrznym uczuciem płonącym miłością. (Św. Albert)

Uczoność wkracza przez miłość, milczenie i umartwienie. Wielka uczoność jest umiejętnością milczenia i nie zwracania uwagi na słowa, czyny czy prowadzenie się innych. (Św. Jan od Krzyża)

Modliłem się i została mi dana ostrożność; błagałem i przyszedł do mnie duch mądrości. Wołałem ja od berła i tronu, za nic miałem bogactwo; nie porównałbym jej nawet z bezcennym klejnotem, ponieważ wszystko złoto w porównaniu do niej jest garścią piasku i jak błoto oszacowane wobec niej będzie srebro. (Księga Mądrości)

Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej