Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Wiedza


Można być największym uczonym i pozostać wobec problemów życia niczym dziecko. (Foester)

Kiedy przychodzisz na świat, ty płaczesz, a wszyscy wokół ciebie się uśmiechają. Spraw, aby kiedy będziesz opuszczać ten świat, wszyscy płakali, a tylko ty będziesz się uśmiechać. (Anonim)

Oskarżanie innych o własne nieszczęścia jest wynikiem naszej ignorancji; oskarżanie siebie samych jest znakiem, że zaczynamy rozumieć; nie oskarżanie ani siebie, ani innych to prawdziwa uczoność. (Epiktet)

Kto nie wie tego, co powinien wiedzieć, jest bezrozumny wśród bezro-zumnych; kto wie więcej niż mu potrzeba, jest człowiekiem wśród bez-rozumnych; kto wie wszystko, co można wiedzieć, jest Bogiem wśród ludzi. (Pitagoras)

Prawdziwa i najwyższa uczoność polega na rozpoznawaniu i smakowaniu Boga: poznać Go rozumem rozjaśnionym przez wiarę, zasmakować wewnętrznym uczuciem płonącym miłością. (Św. Albert)

Uczoność wkracza przez miłość, milczenie i umartwienie. Wielka uczoność jest umiejętnością milczenia i nie zwracania uwagi na słowa, czyny czy prowadzenie się innych. (Św. Jan od Krzyża)

Modliłem się i została mi dana ostrożność; błagałem i przyszedł do mnie duch mądrości. Wołałem ja od berła i tronu, za nic miałem bogactwo; nie porównałbym jej nawet z bezcennym klejnotem, ponieważ wszystko złoto w porównaniu do niej jest garścią piasku i jak błoto oszacowane wobec niej będzie srebro. (Księga Mądrości)

Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej