Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Wiedza


Można być największym uczonym i pozostać wobec problemów życia niczym dziecko. (Foester)

Kiedy przychodzisz na świat, ty płaczesz, a wszyscy wokół ciebie się uśmiechają. Spraw, aby kiedy będziesz opuszczać ten świat, wszyscy płakali, a tylko ty będziesz się uśmiechać. (Anonim)

Oskarżanie innych o własne nieszczęścia jest wynikiem naszej ignorancji; oskarżanie siebie samych jest znakiem, że zaczynamy rozumieć; nie oskarżanie ani siebie, ani innych to prawdziwa uczoność. (Epiktet)

Kto nie wie tego, co powinien wiedzieć, jest bezrozumny wśród bezro-zumnych; kto wie więcej niż mu potrzeba, jest człowiekiem wśród bez-rozumnych; kto wie wszystko, co można wiedzieć, jest Bogiem wśród ludzi. (Pitagoras)

Prawdziwa i najwyższa uczoność polega na rozpoznawaniu i smakowaniu Boga: poznać Go rozumem rozjaśnionym przez wiarę, zasmakować wewnętrznym uczuciem płonącym miłością. (Św. Albert)

Uczoność wkracza przez miłość, milczenie i umartwienie. Wielka uczoność jest umiejętnością milczenia i nie zwracania uwagi na słowa, czyny czy prowadzenie się innych. (Św. Jan od Krzyża)

Modliłem się i została mi dana ostrożność; błagałem i przyszedł do mnie duch mądrości. Wołałem ja od berła i tronu, za nic miałem bogactwo; nie porównałbym jej nawet z bezcennym klejnotem, ponieważ wszystko złoto w porównaniu do niej jest garścią piasku i jak błoto oszacowane wobec niej będzie srebro. (Księga Mądrości)


     

Granice w relacjach małżeńskich Granice w relacjach małżeńskich
Henry Cloud, John Townsend
W takim stopniu, w jakim czujesz się wolny, by odmówić czegoś małżonkowi, możesz również zgodzić się na to, czego pragnie. Dlatego dla dobra małżeństwa czasami warto powiedzieć: „Nie mogę wyrazić na to szczerej zgody, dlatego tym razem muszę ci odmówić”... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej