Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Przyjemności


Człowiek oddany przyjemnościom traci swój wigor, staje się zniewie-ścialy i pełen lęków. Umysł tego, kto idzie za niskimi namiętnościami jest niezdolny do jakiegokolwiek wielkiego wysiłku. (Gandhi)

Unikajmy jak tylko można, przywiązywania się do płytkich i nieużytecznych przyjemności, częstokroć dozwolonych, aby w ten sposób trzymać się jak najdalej niedozwolonych i grzesznych. (Św. Franciszek Salezy)

Jedynym i pewnym sposobem spodobania się Bogu jest poddanie się Jego woli w każdej okoliczności życia. Jednych doświadcza i oczyszcza choroba; innych ubóstwo; jeszcze innych ignorancja i pogarda, która towarzyszy im nieszczęśliwie wśród ludzi świata; innych bóle wewnętrzne i moralne; a wszystkich reprezentowane na tysiąc sposobów cierpienie. (Św. Proboszcz z Ars)

Kto znajduje upodobanie w przyjemnościach ciała, podobny jest do dziurawej cysterny, nie może pomieścić ulotnych przyjemności; waza serca, która czerpie te wody, często pozostaje pełna smutku i bólu. (Św. Albert)

Nie starajcie się podobać wszystkim. Nie starajcie się podobać niektórym. Starajcie się podobać Bogu! (Św. Proboszcz z Ars)

Kto chce się podobać wszystkim, nie podoba się nikomu. (Ezop)

Egoistyczna przyjemność prowadzi do śmierci, poświęcenie do życia. (Gandhi)

Wody rzek, kiedy stoją na bagnach, psują się i nie mogą dać pożywienia rybom. Tak też jest z przyjemnościami. Stają się gorzkie dla tych, którzy się nimi cieszą i nie mogą zaspokoić ich żądz. (Św. Albert)

Zrobienie komuś przyjemności może dać ci tyle radości, że przychodzi ci ochota mu podziękować. (H. de Montherlant)

To, czego uczymy się z przyjemnością, nigdy nie zapomnimy. (A. Mer-cier)


     

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej