Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Przyjemności


Człowiek oddany przyjemnościom traci swój wigor, staje się zniewie-ścialy i pełen lęków. Umysł tego, kto idzie za niskimi namiętnościami jest niezdolny do jakiegokolwiek wielkiego wysiłku. (Gandhi)

Unikajmy jak tylko można, przywiązywania się do płytkich i nieużytecznych przyjemności, częstokroć dozwolonych, aby w ten sposób trzymać się jak najdalej niedozwolonych i grzesznych. (Św. Franciszek Salezy)

Jedynym i pewnym sposobem spodobania się Bogu jest poddanie się Jego woli w każdej okoliczności życia. Jednych doświadcza i oczyszcza choroba; innych ubóstwo; jeszcze innych ignorancja i pogarda, która towarzyszy im nieszczęśliwie wśród ludzi świata; innych bóle wewnętrzne i moralne; a wszystkich reprezentowane na tysiąc sposobów cierpienie. (Św. Proboszcz z Ars)

Kto znajduje upodobanie w przyjemnościach ciała, podobny jest do dziurawej cysterny, nie może pomieścić ulotnych przyjemności; waza serca, która czerpie te wody, często pozostaje pełna smutku i bólu. (Św. Albert)

Nie starajcie się podobać wszystkim. Nie starajcie się podobać niektórym. Starajcie się podobać Bogu! (Św. Proboszcz z Ars)

Kto chce się podobać wszystkim, nie podoba się nikomu. (Ezop)

Egoistyczna przyjemność prowadzi do śmierci, poświęcenie do życia. (Gandhi)

Wody rzek, kiedy stoją na bagnach, psują się i nie mogą dać pożywienia rybom. Tak też jest z przyjemnościami. Stają się gorzkie dla tych, którzy się nimi cieszą i nie mogą zaspokoić ich żądz. (Św. Albert)

Zrobienie komuś przyjemności może dać ci tyle radości, że przychodzi ci ochota mu podziękować. (H. de Montherlant)

To, czego uczymy się z przyjemnością, nigdy nie zapomnimy. (A. Mer-cier)


     

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej