Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Przyjemności


Przykład jest jedynym dziełem zewnętrznym, którym można oddziaływać na dusze całkowicie zbuntowane przeciwko Jezusowi, na dusze, które nie chcą słuchać ani słów jego sług, ani czytać ich ksiąg, ani otrzymywać ich dobrodziejstwa, ani przyjmować ich przyjaźni, ani też w żaden inny sposób komunikować się z nimi. (C. de Foucauld)

Jedyną rzeczą, która niesie ogromny pożytek i mogą ją robić wszyscy, to prawdziwa praca w winnicy Pana, to dawanie dobrego przykładu. (Ks. Bosko)

Pamiętajcie, że dzieci w każdym wieku mają jedną rzecz wspólną: zamykają uszy na rady i otwierają oczy na przykłady. (The Tablet)

Nie jesteś kaznodzieją, ale pociesz się: istnieje bardzo skuteczny sposób kazania - dobry przykład dawany bliźniemu. (Św. Franciszek Salezy)

Najpierwszym obowiązkiem tego, kto jest wysoko, jest dawanie dobrego przykładu temu, kto jest nisko. (M. DAzeglio)

Przestępczość wśród młodzieży zniknęłaby natychmiast, gdyby rodzice chcieli dawać swoim dzieciom mniej dobrych rad, a więcej dobrych przykładów. (O. Mariano)

Jeżeli starasz się polepszyć kogoś, dając mu dobry przykład, polepszasz dwie osoby. Jeżeli starasz się polepszyć kogoś bez dobrego przykładu, nie polepszasz nikogo. (Pascal)

Pamiętajcie, o dzieci, że każdy chrześcijanin jest zobowiązany do budowania bliźniego, a żadne kazanie nie jest bardziej budujące od dobrego przykładu. (Ks. Bosko)

Szlachetny przykład sprawia, że trudne czyny są łatwiejsze. (Goethe)

Honor i reputacja, które przede wszystkim powinniśmy mieć na sercu, są szukaniem chwały Boga i dawaniem wszystkim dobrego przykładu. (Św. Franciszek Salezy)


     

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej