Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Bóg


Ja wierzę w Boga, który jest dla mnie Duchem, Miłością, zasadą wszystkich rzeczy. Wierzę, że On jest we mnie, jak ja jestem w nim. (L. Tołstoj)

Słuszne jest, aby Bóg, tak przecież czysty, objawiał się tylko temu, kto ma oczyszczone serce. (Pascal)

Bóg rozczarowuje tego, kto Go dostatecznie nie zna. Stworzenia rozczarowują Tego, kto je zna. (G Thibon)

Bóg jest radością. Dlatego przed swoim domem zawiesił słońce. (Lenge)

Bóg nie przestaje istnieć, kiedy ludzie przestają w Niego wierzyć. (G. Greene)

Boże mój, nie mogę się bać Ciebie ani mojej śmierci, ani Twojego sądu, kiedy Ty, nie potrzebując mnie, jednak stworzyłeś. (E. Poppe)

Zbyt często nasze dobre stosunki z Bogiem pocieszają nas w złych stosunkach z braćmi. (L. Evely)

Bóg od każdego oczekuje czegoś innego, łatwego lub trudnego, jasnego lub ciemnego, ale czegoś, co może zrobić tylko i wyłącznie ten człowiek, i do czego każdy został stworzony. (E. Waugh)

Wszędzie znajdziesz Boga pod warunkiem, że gdzieś się nie zatrzymasz. (G. Thibon)

Gdziekolwiek obracam mój wzrok, widzę Cię, wielki Boże; w dziełach Twoich Cię uwielbiam, rozpoznaję Ciebie w sobie. (Metastasio)

W każdym z nas Bóg umieścił jakiś motyw: jak muzyczną nutę. Musimy go rozwijać - każdy musi stworzyć własną symfonię. (C. Mairon)

Wychodzimy od Boga, aby do Niego powrócić. To jedyny ruch, który ma swoje znaczenie i użyteczność. (L. Bloy)

Do Boga możemy się zbliżyć na trzech skrzydłach: miłości, modlitwy i czystości. (D. Giuliotti)

Każdy wysiłek wyrażenia koncepcji Boga pozostaje jedynie skromną próbą. W rzeczywistości udaje się tylko pozdrowić Go z daleka. (C. Adam)

Bóg nieustannie wystawia na próbę swoich wiernych, ale w żadnym wypadku nie są to próby, które przekraczałyby granice ich wytrzymałości: daje im dostatecznie dużo siły, aby mogli stawić czoło każdej próbie i kieruje nimi. (Gandhi)

Jak ryby tracą wolność, kiedy są poza wodą, tak rozsądna dusza zaczyna być spętanym niewolnikiem, kiedy oddziela się od Boga. (Św. Franciszek Salezy)

Najmniejsze poznanie Boga jest cenniejsze od poznania wszystkich innych rzeczy. (Arystoteles)

Życie zostało nam dane, abyśmy szukali Boga, śmierć, aby Go odnaleźć, wieczność, aby Go posiąść. (P. Nouet)

Stworzyłeś nas dla siebie, o Panie, a nasze serce będzie zawsze niespokojne, dopóki nie spocznie w Tobie. (Św. Augustyn)

Szukajcie Boga, znajdźcie Go i uczyńcie z Niego moc waszego życia. Bez Niego wszystkie nasze wysiłki obrócą się w popiół, a nasze świty staną się ciemniejsze od nocy. (M. L. King)

Rzeka oddzielona od źródła wysycha. To samo dzieje się z nami, jeżeli oddzielimy się od Źródła początku: Boga. (Gandhi)

Czuję się jak ołówek w ręku Boga. Bóg pisze poprzez nas i pisze dobrze, nawet jeżeli jesteśmy niedoskonałym narzędziem. (Matka Teresa)

Często myślę, że nawet gdyby nie było innego życia, dostatecznym zaszczytem byłoby kochać Boga w tym życiu. (Św. Proboszcz z Ars)

Zdaje mi się, że gdyby mały kwiatek mógł mówić, powiedziałby po prostu to, co Dobry Bóg dla niego zrobił. (Św. Teresa z Lisieux)

Dla tego, kto ma zawsze ufny wzrok utkwiony w Bogu, nie ma niespodzianek: nawet niespodzianki śmierci. (Jan XXIII)

Wydaje mi się, że Bóg sam utrzymuje we mnie żywe wspomnienie swojej obecności. Gdziekolwiek się znajduję, w szkole, na przerwie, czy gdziekolwiek indziej, myśl o Bogu mi towarzyszy, pomaga mi i pociesza. (Bi. Laura Vicuńa)

Kto ma ze sobą Boga, nie jest taki sam, kiedy jest sam. (Św. Bernard)

Ten, kto może zaprzeczyć istnieniu Boga wobec rozgwieżdżonej nocy, wobec pochówku swoich bliskich, wobec męczeństwa, jest bardzo nieszczęśliwy albo bardzo winny. (G. Mazzini)

Niebiosa opowiadają chwałę Boga, a przestrzeń głosi dzieło jego rąk. Rzekł głupi w sercu swoim: Boga nie ma. (Księga Psalmów)

Gdybym spostrzegł w swoim sercu najmniejsze włókno, które nie żyje Bogiem i dla Boga, natychmiast bym je wyrwał. (Św. Franciszek Salezy)

Najwyższym dobrem ducha jest poznanie Boga, a najwyższą cnotą ducha jest poznanie Boga. (Spinoza)

Do kogo będziemy wołać i do kogo się uciekniemy, jeżeli nie do Boga? Wszystko, co nie jest Nim, nie może zaspokoić naszych oczekiwań. Samego Boga poszukujemy w labiryncie rzeczy i do Niego tylko musimy się zwracać, aby to otrzymać. (Pascal)

Służcie przez jakiś czas naszemu dobremu Bogu, a zawsze będziecie mieli radosne i zadowolone serce, a przekonacie się, jak słodka i miła jest służba Panu. (Ks. Bosko)

Niech nasze serca będą ubogie, nagie, puste, wolne, oderwane od tego wszystkiego, co nie jest Bogiem i Jezusem, aby były doskonale bogate i przepełnione jego miłością, niewolnikami jego miłości, przywiązane jedynie do Niego. (C. de Foucauld)

     

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej