Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Chrześcijanin


Chrześcijanin, który nie akceptuje ryzyka zgubienia się, aby pozostać wiernym obowiązkowi zbawienia, nie jest godny angażowania się po stronie Chrystusa. (Ks. Mazzolari)

Uznaj, chrześcijaninie, swoją godność. Stawszy się współuczestnikiem boskiej natury, nie powracaj rozregulowanym zachowaniem do twojego dawnego uniżenia. Pamiętaj, że wyrwany z mocy ciemności zostałeś przeniesiony do Królestwa Światłości. (Św. Leon Wielki)

Prawdziwy chrześcijanin nie musi bać się Pana, musi go kochać z synowską ufnością. Powinien mieć tylko jeden lęk: lęk przed dopuszczeniem się jego obrazy i oddaleniem się od niego. (Mons. Cognata)

Być dobrym chrześcijaninem oznacza mieć czyste serce, widzieć Boga w każdym bliźnim, kochać się wzajemnie tak, jak kocha nas Jezus. (Matka Teresa)

Długa choroba jest korzystna dla chrześcijanina, który umie ją wykorzystać. (Św. Proboszcz z Ars)

Sprytni chrześcijanie dobrymi uczynkami zaniosą do wieczności pieniądze życia. (Ks. Bosko)

Chrześcijanin bez krzyża jest jak żołnierz bez swoich orderów. (E. Poppe)

Dla chrześcijan każdy dzień jest nowym Zesłaniem Ducha. (Orygenes)

Kościół wzywa nas i upomina: chrześcijaninie, bądź świadomy; chrześcijaninie, bądź zgodny; chrześcijaninie, bądź wierny; chrześcijaninie, bądź mocny. Jednym słowem: chrześcijaninie, bądź chrześcijaninem! (Paweł VI)

Człowiek, który nie zachowuje się jak człowiek, jest niesprawiedliwy; chrześcijanin, który nie postępuje jak chrześcijanin, jest świętokradcą, ponieważ gdziekolwiek jest, tam jest ołtarz miłości Bożej. (Ks. Mazzolari)

Chrześcijanin, który nie staje się święty, nie przeszedł próby, nawet jeżeli miłosierdzie Boże przewidziało dla niego czyściec. (C. Lubich)

Chrześcijanin, który nie chce cierpieć z Jezusem, jest mieszczaninem, który z pełnym brzuchem wygodnie wyciągnięty na swoim fotelu asystuje z lubieżnym dyletantyzmem zadowolenia męce niewinnego, który za niego umiera. (L. Bloy)

Aby być chrześcijaninem, trzeba mieć wielkie serce: wielkie serce, które kocha wszystkich ludzi bez różnicy, bo wszyscy ludzie są dziećmi bożymi. (Paweł VI)

Pokażcie mi chrześcijan, którzy dobrze odmawiają różaniec, a zdobędę świat. (Św. Pius X)

Chcę zobaczyć śmiech. Chrześcijanin nie ma żadnego powodu, żeby się smucić, i ma wiele powodów, żeby być wesołym. (Św. Ignacy Loyola)

Nie byłoby żadnego poganina, gdybyśmy zachowywali się jak prawdziwi chrześcijanie. (Jan XXIII)

Chrześcijaninowi nie wolno tracić odwagi, a tym bardziej poddawać się światu, który chciałby pociągnąć całą ludzkość ku życiu ateisty. (Ks. Albeńone)

Wchodzenie pod górę jest rozkazem, nie radą. Dla chrześcijanina jest oddychaniem i życiem. Tu kryje się złowrogi błąd zbyt wielu chrześcijan. Ulegliśmy iluzji, że możemy się przystroić w ten niezrównany szlachecki tytuł chrześcijan, nie wchodząc i nie umierając. (G. Bevilacqua)

Gdyby wszyscy hinduscy, tureccy i żydowscy filozofowie połączyli swój geniusz dla stworzenia lepszej religii, chcąc nie chcąc zbliżyli by się do Ewangelii. Bądź więc dumny, że urodziłeś się jako uczeń Chrystusa. (P. Mantegazza)

Lepiej być chrześcijaninem, nie mówiąc tego, niż mówić i nie być. Uczenie jest wspaniałą rzeczą pod warunkiem jednak, że wprowadza się w czyn to, czego nauczamy. (Św. Ignacy z Antiochii)

Gdybyśmy naprawdę żyli jak chrześcijanie, zdobylibyśmy wszystkich innych. Jest jednak jeszcze zbyt wielu, którzy prowadzą podwójne życie. (Św. Augustyn)

Wzrastanie przed ludźmi i pomnażanie własnych talentów to obowiązek czysto chrześcijański. (Teilhard de Chardin)

Prawdziwy chrześcijanin to ten, przez którego nikt nie płakał, lub -ponieważ jest to niemożliwe, bo jesteśmy niedoskonali - kto dobrowolnie nigdy nikomu nie wyrządził zła. (Zenta Maurina)Aforyzmy Aforyzmy
Wiesław Malicki
Zbiór myśli, spostrzeżeń różnych autorów: świętych, osób duchownych i pisarzy świeckich. Wydanie specjalne (twarda oprawa, doskonały papier, atrakcyjna szata graficzna) świetne na wartościowy prezent... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej