Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Chrześcijaństwo


Nasze chrześcijaństwo bez umartwienia, bez pokuty, bez sera, jest miastem bożym, które upada, jest ciałem, które się rozlatuje, jest ekstatycznym czarem, jest zamaskowanym niczym. (G. Bevilacqm)

Życie według ducha oznacza regulowanie myśli, słów i czynów nie według kryteriów ludzkich, ale według prawdy chrześcijaństwa. (Św. Franciszek Salezy)

Chrześcijaństwo polega na znoszeniu jednych za sprawą drugich. (L Bloy)

Współczesna cywilizacja zachodnia ucieleśnia negację ducha chrześcijaństwa. (Gandhi)

Chrześcijaństwo Jezusa jest bronowaniem pod górę i kto ośmiela się przemienić je w łatwą i szeroką drogę, dopuszcza się oszustwa i pogrąża się w przepaść. (G. Bevilacqua)

Chrześcijaństwo jest pokojem, radością, miłością i życiem, które zawsze się odnawia, niczym pulsująca tajemnica natury na początku wiosny. (Jan XXIII)

Chrześcijaństwo, które wydaje się mieć na celu szczęście przyszłego życia, czyni szczęśliwym człowieka również w teraźniejszości, (Montesąuieu)

Duch chrześcijaństwa uczy coraz większego ograniczania Jasnych potrzeb. Idźmy za jego maksymami, a wyciągniemy z nich podwójną korzyść: wzbogacimy się od wewnątrz i odnajdziemy się zdolni do braterskiej miłości. (Bossuet)

Chrześcijaństwo mówi bez przerwy o wieczności, myśli wciązo życiu wiecznym. Źli chrześcijanie mówią o życiu wiecznym, ale myślą o życiu ziemskim. (S. Kierkegaard)

Chrześcijaństwo nie jest zbiorem tych czynników ograniczających, o których baja ktoś, kto nie ma wiary: jest pokojem, radością, miłością i życiem, które zawsze się odnawia. (Jan XXIII)

W chrześcijaństwie używano miecza: ale religia chrześcijańska nie temu zawdzięcza swoje rozprzestrzenienie. Pokój zależy od chrześcijan, którzy naprawdę chcieliby zjednoczyć się z innymi ludźmi, czego nie robią. Rozwiązanie leży w powszechnej akceptacji chrześcijaństwa. (Gandhi)

Chrześcijaństwo uczy ludzi, że miłość jest więcej warta od inteligencji. (J. Maritain)Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości
Praca zbiorowa
Czym jest miłość? Sformułowano już tysiące definicji tego najbardziej fascynującego doświadczenia, jakie może przeżyć każdy mężczyzna, każda kobieta. A można by ich sformułować jeszcze tysiące, bo właściwie, każdy ma własną definicję, każdy inaczej, trochę na swój sposób i wg własnych wyobrażeń pojmuje miłość... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej