Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Łaska


Nie ma nic lepszego na świecie niż pozostawać w lasce u Pana. (J. Escriva)

Jakakolwiek rzecz dobra uczyniona bez laski Boga, która jest życiem, jest martwa. (Św. Albert)

Jeżeli chcecie, aby wasze życie było radosne i spokojne, musicie zapewnić sobie pozostawanie w łasce u Boga. (Ks. Bosko)

Sama Teresa nie może nic zrobić. Teresa i pieniądze mogą zdziałać wiele, Teresa, pieniądze i łaska Boga mogą zrobić wszystko. (Św. Teresa z Avila)

Tak samo jak ziemia nie może nic wydać, jeżeli słońce jej nie użyźni, tak samo my nie możemy nic zrobić dobrego bez łaski dobrego Boga. (Św. Proboszcz z Ars)

Pan przyzna łaskę, ale w sposób najbardziej korzystny dla duszy. (Ks. Bosko)

Czasami mówi się: «Bóg karze tych, których kocha». To nieprawda. Próby dla tych, których Bóg kocha, nie są karami, lecz laską. (Sw. Proboszcz z Ars)

Jakże użyteczne jest rozpoznanie łask, które zsyła nam Bóg. Pokora i miłość razem wzrastają. Łaska wytłacza pokorę w duszy niczym pieczęć, która rzeźbi wosk. (R. Maritain)

Jakże cudowne są skutki laski dla tych, którzy działają, aby na nią odpowiedzieć. (Ks. Bosko)

Słowo «laska uświęcająca»u większości chrześcijan nie wywołuje żadnej innej myśli, jak myśli o świecie ciemnym, niejasnym, dalekim od rzeczywistości... I tutaj, jak często się zdarza, jesteśmy ofiarami słowa abstrakcyjnego. Łaska nie jest wyłącznie czymś, jest Kimś: ŤJest Bogiem we mnieť. (O. Pio)

     

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej