Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Łaska


Nie ma nic lepszego na świecie niż pozostawać w lasce u Pana. (J. Escriva)

Jakakolwiek rzecz dobra uczyniona bez laski Boga, która jest życiem, jest martwa. (Św. Albert)

Jeżeli chcecie, aby wasze życie było radosne i spokojne, musicie zapewnić sobie pozostawanie w łasce u Boga. (Ks. Bosko)

Sama Teresa nie może nic zrobić. Teresa i pieniądze mogą zdziałać wiele, Teresa, pieniądze i łaska Boga mogą zrobić wszystko. (Św. Teresa z Avila)

Tak samo jak ziemia nie może nic wydać, jeżeli słońce jej nie użyźni, tak samo my nie możemy nic zrobić dobrego bez łaski dobrego Boga. (Św. Proboszcz z Ars)

Pan przyzna łaskę, ale w sposób najbardziej korzystny dla duszy. (Ks. Bosko)

Czasami mówi się: «Bóg karze tych, których kocha». To nieprawda. Próby dla tych, których Bóg kocha, nie są karami, lecz laską. (Sw. Proboszcz z Ars)

Jakże użyteczne jest rozpoznanie łask, które zsyła nam Bóg. Pokora i miłość razem wzrastają. Łaska wytłacza pokorę w duszy niczym pieczęć, która rzeźbi wosk. (R. Maritain)

Jakże cudowne są skutki laski dla tych, którzy działają, aby na nią odpowiedzieć. (Ks. Bosko)

Słowo «laska uświęcająca»u większości chrześcijan nie wywołuje żadnej innej myśli, jak myśli o świecie ciemnym, niejasnym, dalekim od rzeczywistości... I tutaj, jak często się zdarza, jesteśmy ofiarami słowa abstrakcyjnego. Łaska nie jest wyłącznie czymś, jest Kimś: ŤJest Bogiem we mnieť. (O. Pio)Aforyzmy Aforyzmy
Wiesław Malicki
Zbiór myśli, spostrzeżeń różnych autorów: świętych, osób duchownych i pisarzy świeckich. Wydanie specjalne (twarda oprawa, doskonały papier, atrakcyjna szata graficzna) świetne na wartościowy prezent... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej