Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Raj


Niech myśl o raju będzie gwiazdą twojego życia: w dzieciństwie i młodości, w wieku dojrzałym i starości, w radości i bólu, w pracy i odpoczynku. Na ziemi jesteśmy tylko na próbę: nasz dom jest w niebie. (Sw. Bernard)

Tylko w raju znajduje się pocieszenie oraz spokój w swoim doskonałym istnieniu. Dopóki jednak żyjemy tu, na ziemi, dobro zawsze jest wymieszane ze złem. (Św. Franciszek Salezy)

Człowiek szuka raju, nawet jeżeli jest w rozpaczy. Ale wtedy jest to raj ziemski. Ból nie jest naszym ostatecznym celem. Ból prowadzi nas za rękę do progów wiecznego życia. (L. Bloy)

Jeżeli choć przez chwilę zastanowilibyśmy się nad tym, że tam jest raj, nie przyoblekalibyśmy tak często naszego oblicza w smutek i nie ciągnęlibyśmy, jak posunięci w latach starcy, w znoju chwil tego życia. (C. Lubich)

Całe dobro, które inni zrobią z naszego powodu, powiększy splendor naszej chwały w raju. (Ks. Bosko)

Na ziemi, im ktoś więcej wierzy, tym więcej kocha; w raju tym więcej kocha, im lepiej zna. (Św. Albert)

Ten, kto z przyzwyczajenia myśli o raju, jest zawsze radosny. Ta tam musimy kierować nasze źrenice, gdzie światło nigdy nie gaśnie. (Jan XXIII)

W trudach i cierpieniach nigdy nie zapominaj, że mamy wielką nagrodę w raju. (Ks. Bosko)

W raju, w raju! Tam odpoczniemy, zrozumieliście? Tam skończą się nasze trudy, tam otrzymamy nagrodę za nasze czyny, nasze cierpienia, jeżeli znosiliśmy je z pokorą. (Jan XXIII)

Wszystko naprawia kawałek raju. (Ks. Bosko)

Nasza miłość będzie miarą chwały, którą otrzymamy w niebie. (Św. Proboszcz z Ars)

Raj nie rodzi się w jednej chwili. Raj jest punktem przybycia, ostatnim wyrazem cierpliwej i nieustającej wieloletniej pracy. (Mons. Cognata)

Dobry Bóg zapłaci rajem temu, kto życie oddaje za dusze, tak samo jak temu, kto pomaga misjonarzom. (Ks. Bosko)

Nikt z nas nie wejdzie do raju, jeżeli nie będzie umiał znaleźć tam kogoś, do kogo będzie mógł powiedzieć: ja również ci pomogłem, abyś przyszedł do nieba! (Sheen)

Jezus przychodzi do naszego umysłu przez wiarę, do naszego serca przez miłość, do naszej duszy przez swoją łaskę, a do naszych uczynków przez cnoty, które w nas wlewa, czyniąc je godnymi raju. (Św. Albert)

Nie czas na spanie, ponieważ raj nie jest dla leniuchów. (Św. Filip Nereusz)

Musimy często myśleć o raju, aby pragnąć go coraz goręcej, ponieważ jego wspominanie zapala w nas pragnienie osiągnięcia go. (Św. Albert)

Raj na ziemi jest mądrym zastosowaniem rzeczy dobrych i pięknych, które Opatrzność rozproszyła po świecie, które do nikogo nie należą na własność, są użyteczne dla wszystkich. (Jan XXIII)

Bóg jest tak dobry, pomimo przeszkód, które mu czynimy, że niesie nas do raju prawie wbrew nam. Jest jak matka, która niesie swoje dziecko, przechodząc nad przepaścią, całkowicie zajęta ominięciem niebezpieczeństwa, podczas gdy jej dziecko nie przestaje drapać i kopać. (Św. Proboszcz z Ars)

Niektórzy jadą do raju pociągiem, inni karetą, a jeszcze inni idą na piechotę. Jednak ci ostatni mają większą zasługę od innych i najwyższe miejsce chwały w Raju. (O. Pio)Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości
Praca zbiorowa
Czym jest miłość? Sformułowano już tysiące definicji tego najbardziej fascynującego doświadczenia, jakie może przeżyć każdy mężczyzna, każda kobieta. A można by ich sformułować jeszcze tysiące, bo właściwie, każdy ma własną definicję, każdy inaczej, trochę na swój sposób i wg własnych wyobrażeń pojmuje miłość... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej