Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Religia


Religia jest rzeczą tak wzniosłą, że kogo nie pochłania konieczność jej pogłębienia, zasługuje na jej utratę. (Pascal)

Bez religii nie mógłbym żyć ani przez chwilę. Wielu moich politycznych przyjaciół martwi się z mojego powodu, ponieważ sądzą, że nawet moja polityka pochodzi z religii. I mają rację. Dla mnie polityka pozbawiona religii jest zdecydowanie świństwem. (Gandhi)

Religia jest jedynym solidnym pocieszeniem pośród biedy i umęczenia tego życia; tylko ona sama zapewnia nam szczęście w czasie obecnym i wieczności. (Ks. Bosko)

Poganie nie wstydzili się swoich religii: upiększali ogrody i galerie posągami swoich bogów, obrazami, które przedstawiały ich odrażające tajemnice; czy chrześcijanie, aby nie wstydzą się ozdabiania swojego mieszkania Krzyżem, czy świętym obrazem? (La Colombiere)

Religia była i zawsze w każdym czasie będzie nauczycielką ludzi; zawiera tak doskonałe prawo, że może się dostosować do wszystkich wydarzeń i do każdej odmiennej duszy wszystkich ludzi. (Ks. Bosko)

Religia nie jest prawdziwa, bo jest konieczna, ale jest konieczna, bo jest prawdziwa. (A. Manzoni)

Pamiętajmy, że nasza religia nie jest ubraniem, które zamykamy w walizce, aby pokazać się w nim wtedy, kiedy nam pasuje. Wiara, którą ojcowie nam pozostawili, musi być ubraniem codziennym, na każdą godzinę naszych czynów i myśli. (G. Maffei)

Każdy człowiek jest odpowiedzialny za wyznawaną przez siebie religię, pod warunkiem, że żyje nią w całej jej czystości. Człowiek szczery w samotności może ocalić własną religię. (Gandhi)

Czcij religię ile możesz, swoimi uczuciami i umysłem, i wyznawaj ją wśród wierzących i niewierzących. Wyznawaj ją, nie wypełniając na zimno i materialnie praktyk kultu, ale ożywiaj przestrzeganie tych praktyk wzniosłymi myślami. (S. Pellico)

Naród pozbawiony religii nie może być ani uporządkowany, ani silny. (M. D'Azeglio)

Religia bez tajemnicy przywodzi mi na myśl ogłoszenie, które przeczytałem w gazecie: Wino bez winogron. (E. Goncourt)

Nasza święta religia prowadzi człowieka do najwyższego szczęścia niebieskiego, a jednocześnie jest społeczna, materialnie użyteczna, nie ma biedaka, o którym by nie myślała. Pomaga nieszczęśliwemu, pociesza strapionego, oświeca go w jego nieszczęściach. (Ks. Bosko)

Religię, naszą religię uważa się za wroga ciała! A przecież to ona nadaje mu wieczność i już od teraz ubóstwia je jako świątynię Ducha Świętego. (G. Sertillanges)

Na szczęście są w religii tajemnice! Gdyby ich nie było, nie ufałbym jej. Lękałbym się, że chodzi o jakąś sztuczną konstrukcję ludzkiego ducha. (Nicolle)

Prawdziwa religia nie polega tylko na słowach; trzeba przejść do czynów. (Ks. Bosko)

Społeczeństwo bez religii jest jak statek bez kompasu. (Napoleon)

Prawdziwa religia zwycięża demona indolencji i zawiści, a codzienną pracę przemienia w modlitwę. Prawdziwa modlitwa jest oddaniem się Bogu, jeden wyraża to piórem, inny różańcem, a jeszcze inny rydlem. (Zenta Maurina)

Religijność jest skrzydłem duszy. Dusza, która nie fruwa, pełza. (De Amicis)

Budowanie narodów bez religii to budowanie narodów nie do rządzenia, ale do rozstrzelania. (Napoleon)

Religia jest najlepszym przewodnikiem życia, najlepszym radosnym towarzyszem dni; najlepszą pocieszycielką w nieszczęściach. Podstawą każdej religii jest silne przekonanie o istnieniu Boga, jego Opatrzności, przeważającej wartości cnoty, nieśmiertelności naszej duszy, nagrodzie po końcu naszego ziemskiego życia. (j. G. Seume)

Jak piękna, jak prawdziwa jest nasza religia - wymaga, byśmy zawsze byli odnawiający się i odnowieni! Jaka świeżość, jaka żywość, jaka młodość ducha została nam przekazana, a nawet przetransfuzjowana przez jej szkolę! Nie bylibyśmy dobrymi chrześcijanami, gdybyśmy nie znajdowali się w nieustannej fazie odnowy! (Paweł VI)

Kochajcie, szanujcie i praktykujcie naszą religię; religię, w której was wychowałem i zachowałem od zła tego świata; religię, która nas pociesza w cierpieniach życia i w smutkach śmierci. Ona nam otwiera drzwi szczęścia bez granic. (Ks. Bosko)

     

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej