Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Sport


Sport, który nie służy duszy, będzie jedynie próżnym miotaniem się członków, ostentacją przemijającej urody, ulotną radością. (Pius XII)

Pokażcie w walce waszą spokojną stałość oraz radość; bądźcie skromni w zwycięstwie, spokojni w porażce i uparci w trudnościach. (Jan XXIII)

Zaangażujcie się, sprawcie, aby sport tak w życiu prywatnym, jak i w publicznym zajął miejsce, które mu się należy i był na miarę przypisanego mu przez godność ludzką, i wyższe obowiązki wspólnego dobra. (Pius XII)

Czy nie wiecie, że wasze ciało jest świątynią Ducha, który jest w was, który, został wam dany od Bogaci który do was nie należy? Chwalcie i noście Boga w waszym ciele. (Św. Paweł)

Umiejcie wydobyć z ćwiczeń sportowych bodźce potrzebne do waszego ludzkiego i chrześcijańskiego dojrzewania tak, abyście wzbogacili wasze życie o te cnoty naturalne i nadnaturalne, które czynią je godnym przeżycia, bo są świadomą odpowiedzią na zamysł Boga wobec każdego z was. (Jan Paweł II)

Sport jest szkołą lojalności, odwagi, wytrzymałości, stanowczości, powszechnego braterstwa, wszystkich cnót naturalnych, dostarczających cnotom nadnaturalnym solidnego fundamentu i przygotowujących do mężnego znoszenia ciężaru najcięższej odpowiedzialności. (Pius XII)

Harmonijne i potężne panowanie ciała, aby łagodnie służyło duchowi - oto sport. (Pius XII)

Kiedy się skrupulatnie przestrzega moralnych i religijnych treści sportu, wchodzi on w życie człowieka jako element równowagi, harmonii i doskonalenia, i jest ważnym wsparciem w wypełnianiu innych obowiązków. (Pius XII)

W ocenianiu i podziwianiu atlety najwyższa ocena nie powinna byc atrybutem tego, kto posiada najzwinniejsze i najmocniejsze muskuly, ale tego, kto wykaże zdolność poddania ich panowaniu ducha. (Pius XII)

Sport jako troska o ciało w jego całości nie powinien być celem samym w sobie, degenerując się do kultu materii. Ma on służyć całemu człowiekowi, a zatem musi być daleki od krępowania intelektualnej i moralnej doskonałości, musi promować je i wspierać. (Pius XII)

     

Granice w relacjach małżeńskich Granice w relacjach małżeńskich
Henry Cloud, John Townsend
W takim stopniu, w jakim czujesz się wolny, by odmówić czegoś małżonkowi, możesz również zgodzić się na to, czego pragnie. Dlatego dla dobra małżeństwa czasami warto powiedzieć: „Nie mogę wyrazić na to szczerej zgody, dlatego tym razem muszę ci odmówić”... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.



Autor

Tresć





[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej