Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Szatan


Szatan posługuje się nami, aby nas pokonać; my jesteśmy jego bronią. On nie pokona nas, jeżeli nie oddamy się w jego ręce, ponieważ potrzebuje naszej zgody, aby doprowadzić nas do upadku. (Św. Albert)

Kiedy się dowiem, że szatan przestanie kusić dusze, ja również przestanę szukać nowych środków ratunku przed jego pułapkami i zasadzkami. (Ks. Bosko)

Szatan jest jak pies przywiązany do łańcucha Jezusa Chrystusa; może szczekać i szarpać ubranie, ale nie może ugryźć, chyba że tego, kto chce być ugryziony; może atakować, ale nie obali na ziemię. On traci nadzieję nawet na perswazję, kiedy widzi człowieka mocno stojącego na ziemi, hojnego, radosnego i wesołego. (Św. Augustyn)

Wielokrotnie doświadczyłam, że aby wypędzić szatana i uniemożliwić mu powrót, nie ma lepszego środka niż święcona woda. Ucieka przed krzyżem, ale potem wraca. Wielką cnotą musi być święcona woda! (Św. Teresa z Lisieux)

Szatan przychodzi tylko wtedy, kiedy tracimy obecność Boga, bo dobrze wie, że w przeciwnym razie nic by nie zyskał. (Św. Proboszcz z Ars)

Drogie dzieci, pamiętajcie, że jedyną rzeczą, jaką posługuje się szatan, kiedy chce nas popchnąć ku złu, jest: och! Jest nic! (Ks. Bosko)

Środkiem na pokonanie szatana, kiedy wzbudza w nas nienawistne myśli przeciwko tym, którzy wyrządzili nam krzywdę, jest szybka modlitwa za nich. Oto jak zwycięża się dobrem zło, oto jacy są święci. (Św. Proboszcz z Ars)

Diabeł nic nie może uczynić woli, niewiele inteligencji, a wszystko fantazji. (Anonim)

Diabeł jest silny tylko dla tego, kto się go boi, ale bardzo słaby dla tego, kto nim gardzi. (O. Pio)

     

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej