Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Różaniec


Święty różaniec jest potężną bronią. Używaj jej z ufnością, a zadziwią cię wyniki.

(J. Escriva)

Różaniec ponagla nasze palce, usta i serca do szerokiej symfonii modlitw i z tego powodu jest największą modlitwą, którą kiedykolwiek ułożył człowiek.

(Fulton Sheen)

Różaniec trzeba odmawiać dobrze: nie tylko samym ruchem warg, ale duszą otwartą na kontemplację najbardziej wyrazistych tajemnic z życia Jezusa i Maryi.

(Jan XXIII)

Ten sznur, który najpierw uważałem za orzechy nawleczone niczym tespik, który odmawiają muzułmanie, aby mieć zajęte palce, stał się dla mnie świętym różańcem, którego nie odmawiam we wszystkie dni, ale do którego się uciekam, kiedy potrzebuję rady i pocieszenia.

(Pitigrilli)

Różaniec łączy ręce: niewinne ręce dzieci, drżące ręce starych ludzi, silne ręce robotników: z różnych stron świata wznosi się niczym prawdziwa psalmodia, która w jakiś sposób może stanąć obok recytowanego przez mnichów Boskiego Oficjum.

(Jan XXIII)

Modlitwa różańcowa zrewolucjonizuje cały świat: wprowadzi rewolucję dobrobytu i pokoju. Proponuje medytacje tajemnic nowego punktu widzenia; Różaniec świata misyjnego. Każda z pięciu dziesiątek jest innego koloru: przedstawiają pięć Kontynentów w misyjnej wizji.

(Fulton Sheen)

Różaniec Maryi przyjmujemy do wznoszenia wielkiej modlitwy społecznej i powszechnej wobec codziennych, i nadzwyczajnych potrzeb Kościoła świętego, narodów i całego świata.

(Jan XXIII)

Różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki.

(Siostra Łucja z Fatimy)
Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marrr: 08.03.2014, 21:05
 Różaniec to miecz ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA.
 Jaa: 06.10.2011, 21:19
 Odmawiając różaniec czuje się silniejsza , bliżej Boga oraz Maryi .
 jarek rucinski(JEZU UFAM TOBIE: 28.09.2009, 15:46
 Różaniec to dar od Boga przez Maryję dla ludzi. Różaniec to szkoła świętości. Różaniec to środek jakim posługuje się Niepokalana, by uczyć miłości. Różaniec to modlitwa przede wszystkim CHRYSTOCENTRYCZNA.
 Anna: 27.03.2009, 21:01
 Poprzez różanieć zbliżamy się do Maryji i Pana Boga.Różaniec ma wielką moc, jest to niewyobrażalna broń przeciwko złu tego świata a szczególnie przeciwko szatanowi, który bardzo boi się różańca i krzyża. Odmawiajmy różaniec a świat będzie lepszy
 Marzenka: 26.06.2008, 16:23
 Różaniec jest spotkaniem z Maryja, przepraszam cie Maryjo ze czasem tak z Toba egoistycznie rozmawiam!
 Sławek: 24.06.2008, 21:16
 W moim życiu różaniec dał wiele łask i dziękuję Najświętrzej Panience za ten wielki dar dla ludzkości.
 
(1)


Autor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej