Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Święci


Tylko święci pozostawiają ślady; inni hałasują, ale nie zostawiają żadnego znaku, że przeszli. (E. Poppe)

Święci są jak niezliczone małe lusterka, w których przegląda się Jezus. (Św. Proboszcz z Ars)

Nie trzeba chcieć zostać świętym w ciągu dwóch dni, ponieważ doskonałość zdobywa się z trudem, powoli. (Św. Filip Nereusz)

Nie życie w odosobnieniu, ani przedłużone przebywanie z Bogiem, kształtują świętych, lecz ofiara z własnej woli, również w rzeczach najświętszych, jak też doskonała zgoda z wolą Bożą, która jest nam objawiona przez naszych przełożonych. (La Colombiere)

Święci nie są wszyscy tacy sami; są święci, którzy nigdy nie mogliby żyć z innymi świętymi...; nie wszyscy wstępują na tę samą drogę. Ale wszyscy docierają do tego samego miejsca. (Św. Proboszcz z Ars)

Nie ma świętego bez przeszłości, nie ma grzesznika bez przyszłości. (Maksyma perska)

Święci, ponieważ są świętymi, mają wszystkie cnoty, jakkolwiek każdy wyróżnia się bardziej w jednej niż w innych; tak Abraham wyróżniał się swoją wielką wiarą, Mojżesz łagodnością, a Dawid pokorą. (Św. Albert)

Nie wszyscy święci dobrze zaczęli, ale wszyscy dobrze skończyli. (Św. Proboszcz z Ars)

Boże mój, uczyń mnie mądrym tylko dlatego, abym stał się świętym, wielkim świętym, apostołem męczennikiem. (G. Negri)

Wielu pragnie świętości swojego stanu, ale niewielu kocha namiętnie drogę, którą Bóg pragnie doprowadzić ich do świętości. Wielu pragnie doskonałości, ale zbytnio opierają się na sobie, a zbyt mało na Panu. (E. Poppe)

Święty podaje rękę grzesznikowi, a grzesznik świętemu. I podając sobie wzajemnie ręce, wznoszą się aż do Jezusa. Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie podaje ręki. (C. Pegut)

Nie ma świętości bez ofiary. Miłosierdzie tak, ale świętość nie. Świętość bez ofiary jest próżnością, tzn. świętością zewnętrzną, na pokaz, świętością zadowolenia, sentymentalizmu. (BI. Giuseppe Baldo)

Trudno jest zostać świętym. To trudne ale możliwe. Droga doskonałości jest długa, jak długie jest życie każdego człowieka. Pocieszeniem jest odpoczynek w czasie drogi; ale skoro tylko nabierzemy sił, trzeba pilnie się podnieść i znowu podjąć bieg. (O. Pio)

Generalnie, historie spisuje się na podstawie dokonań oszustów, mi-styfikatorów, demagogów i bandytów wysokiego szczebla. Powinniśmy zacząć spisywać historię wychodząc od życia świętych. (G. B. Shaw)

Być świętymi nie oznacza nigdy nie popaść w grzech, ale móc powiedzieć: Tak, Panie, upadłem milion razy, ale z pomocą twojej łaski podniosłem się milion i jeden raz więcej. (Helder Camara)

Znakiem rozpoznawczym wybranych jest miłość, tak jak znakiem potępionych jest nienawiść. Żaden potępiony nie kocha drugiego potępionego... Święci kochają wszystkich, a zwłaszcza swoich wrogów. (Św. Proboszcz z Ars)

Pragnę absolutnie i absolutnie potrzebuję stać się świętym. Jeżeli nie stanę się świętym, nic nie dokonam. (Św. Dominik Savio)

Trzeba, aby wszyscy i zawsze byli święci. Zwłaszcza świętych potrzebuje świat. (Paweł VI)

Musimy stać się świętymi nie dlatego, że chcemy się czuć świętymi, ale dlatego że Chrystus musi móc żyć pełnią życia w nas. (Matka Teresa)

Święci, gdziekolwiek przejdą, pozostawiają coś z Boga: to Bóg, który daje odczuć swoją obecność. (Jan XXIII)

Nawrócenie jest sprawą chwili. Uświęcenie jest pracą całego życia. (J. Escriva)

Lepiej jest być nieznanym, ale żyć, zajmując się własnym uświęceniem niż sprawiać cuda, zaniedbując siebie samego. (Kempis)

Świętość jest łaską czynienia naj pokorniej szych rzeczy pod pieczęcią wieczności. (R. Follereau)

Świętość polega na potwierdzaniu naszej woli z wolą Boga. (La Colombiere)

W tym mglistym świecie święci jaśnieją niczym gwiazdy na firmamencie. (Św. Antoni)

Święty to nie ten, kto się nigdy nie myli, ale ten, kto zawsze zaczyna od nowa. (Anonim)

Bóg buduje w nas budynek świętości z naszej natury. Łaska udoskonala naturę, a nie ją tłamsi. (G. Goyau)

Świętość jest środkiem; chwała Boża jest celem koniecznym, najwyższym i ostatecznym. Wchodźcie w intencje, cele, myśli Boga, zawsze, wyłącznie i całkowicie dla Jego chwały. (Ks. Alberione)

Nie mów, że ta osoba cię nudzi. Myśl, że ta osoba cię uświęca. (J. Escriva)

Świętość nie oznacza stawania się oryginalnymi, ale poszukiwanie w oparciu o czystość i miłość, sprawiedliwość i wszystkie cnoty, doskonałości w rzeczach oraz najzwyklejszych okolicznościach. (Jan XXIII)

Zawsze, dla naszego zbawienia, Bóg czyni albo pozwala na wszystko to, co się dzieje: wszystko musi przyczyniać się do naszego uświęcenia. (C. de Foucauld)

Oto świętość w trzech słowach: kochać Bożą wolę. (E. Poppe)

Bóg nie powołał nas, abyśmy żyli nieczyści, ale aby uczynić nas świętymi. Ten, kto tym gardzi, nie gardzi człowiekiem, ale gardzi Bogiem samym, który daje mu swego Ducha Świętego. (Św. Paweł)

Świętość nie polega na mówieniu rzeczy pięknych czy nawet na myśleniu, czy odczuwaniu ich. Wszystko tkwi w woli cierpienia. (Św. Teresa z Lisieux)

Świętość świętych nie opiera się na głośnych wydarzeniach, ale na drobnych sprawach, które światu wydają się głupstwami. (Jan XXIII)

Uświęcajmy się przez dusze: ponieważ wszyscy jesteśmy członkami jednego ciała w takiej mierze, w jakiej mamy Boskie życie, możemy przekazywać je i rozsiewać w wielkim organizmie Kościoła. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Świętość to nie tylko dać się ukamienować czy umęczyć albo pocałować trędowatego, ale to przede wszystkim posłuszeństwo Boskim przykazaniom. (P. Claudel)

Och! Jak łatwo jest stać się świętym! Podstawowym i prawie jedynym środkiem jest przyzwyczajenie się do pełnienia we wszystkim woli Bożej. (Św. Wincenty)

Dzisiaj nie wystarczy być świętym: potrzebna jest świętość, której domaga się chwila obecna, nowa świętość, również ona bez precedensów. (S. Weil)

     

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej