Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ubóstwo


Nie mogę wyobrazić sobie lepszej adoracji Boga niż praca w imię Jego dla ubogich, jako ubogi. (Gandhi)

Nie wystarczy, że służycie ubogim w ich chorobach ciała, trzeba jeszcze, abyście służyli im w niedostatkach duszy, ponieważ potworne bóle, które odczuwają w swoim sercu, są poważniejsze od tych, których doznaje ciało. (S. G. Cottolengo)

Synu, nie odmawiaj wsparcia ubogiemu, nie bądź nieczuły na wzrok potrzebujących. (Mądrość Syracha)

Miłosierdzie wobec ubogich leczy trąd skąpstwa i czyni duszę piękną. (Św. Antoni)

Jedynie w niebie poznamy, jaki dług mamy wobec ubogich, ponieważ z ich powodu mogliśmy mocniej kochać Boga. (Matka Teresa)

Ręce ubogiego niosą nasze jałmużny do raju. Dawanie ubogim naszego obola jest jak danie go w ręce Jezusa Chrystusa. (Ks. Bosko)

Lepiej jest być ubogim i czystym niż bogatym, i brudnym; lepiej spokojnie czekać śmierci, która przyjdzie w swoim czasie niż usilnie zabiegać i trudzić się dla zysków tego życia. (Chang-Chao)

Jaka korzyść z wybijania ścian klejnotami, kiedy Chrystus jest w niebezpieczeństwie z powodu głodu ubogiego? To, co posiadasz, nie należy do ciebie, tobie zaś zostało powierzone jedynie jego zarządzanie. (Św. Girolamo)

Nie odrzucaj błagania ubogiego, nie odwracaj wzroku od potrzebującego. (Mądrość Syracha)

Modlitwa biedaka zawsze miła dociera do tronu Przedwiecznego. (Ks. Bosko)

Ubogi czyni większe dobro bogatemu, akceptując jego miłosierdzie niż bogaty ubogiemu, ofiarowując mu je. (Talmud)

Nie możemy zrobić nic lepszego, aby zapewnić sobie szczęście, jak żyć i umrzeć w służbie ubogim. (Św. Wincenty)

Nakłoń swe ucho ubogiemu i odpowiedz z miłością na jego pozdrowienie. (Księga Przysłów)

Kiedy nauczymy się szukać Boga i jego woli, nasze kontakty z ubogimi staną się środkami wielkiej świętości dla nas samych i dla innych. (Matka Teresa)

Ubogi, który ma nadzieję, żyje lepiej od bogatego, który jej nie ma. (R. Lullo)

Można znieść wyzysk ubogich nie przez uciskanie niektórych milionerów, ale przez eliminację ignorancji ubogich i uczenie ich, by nie współpracowali z wyzyskiwaczami. (Gandhi)

Kto zamyka ucho na krzyk ubogiego, będzie wołał i nie otrzyma odpowiedzi. (Księga Przysłów)

Bóg stworzył ubogiego, aby zaskarbił sobie niebo rezygnacją i cierpliwością. (Ks. Bosko)

Kiedy jesteś przy stole, pomyśl najpierw o ubogim: ponieważ, kto karmi ubogiego, mój przyjacielu, karmi Boga. (Średniowieczny epigraf)

Jeżeli dajesz ubogim, taki akt miłosierdzia jest sprawiedliwością... Ubogi jest równy tobie: i byłoby niesprawiedliwością, gdybyś jako przyjacielowi, mu nie pomógł, od kiedy Pan Bóg chce uczynić z tej ziemi wspólną własność wszystkich, aby jej dobra były wszystkim rozdzielone. (Św. Ambroży)

Wspomagaj ubogiego według jego potrzeb, nie odsyłaj go z pustymi rękami. (Mądrość Syracha)

W osobie ubogich, najbardziej porzuconych, jest Zbawiciel. Nie są to zatem biedne dzieci, które proszą o miłosierdzie, ale to Jezus w osobie Jego biedaczków. (Ks. Bosko)

     

Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
ks. Krzysztof Grzywocz, Monika Gajda, Marcin Gajda
To konferencja, która zatrzęsie światem Twoich relacji, a z gruzów dotychczasowych przekonań pomoże zbudować piękne i trwałe więzi z innymi ludźmi i z Bogiem. Audiobook „Otwarci na Miłość” wskaże Ci drogę do przełamywania wewnętrznych barier i udowodni, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka. Dowiedz się, jak rozwijać kontakt z własnymi uczuciami, jak słuchać uważnie drugą osobę i co zrobić, by odpowiedzialnie kochać! ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Sven: 12.06.2016, 20:33
 Ubóstwo to chyba kara za to, że się żyje. To przekleństwo, rzucone przez osoby trzecie ku zgonowi w męczarniach, chorobach, smutku. Ot tak, bardzo często dla hecy. By popatrzeć jak ktoś kona. Podobnie jak oglądano gladiatorów w starożytnym Rzymie.
(1)


Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej