Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Samotność


Największą nagrodą towarzystwa jest pozwolić nam docenić samotność.

(C. Chicolle)

To w samotności, w tym życiu tylko z Bogiem, w tym głębokim skupieniu duszy stworzenie zapomina zupełnie, że Bóg daje się całkowicie temu, kto całkowicie Jemu się oddaje.

(C. de Foucauld)

Lepiej być we dwoje niż pojedynczo, ponieważ dwoje lepiej znosi trudy. Istotnie, jeżeli upadną, jeden podnosi drugiego. Biada jednak temu, kto jest sam: jeżeli upadnie, nie ma nikogo, kto by go podniósł.

(Księga Koheleta)

Dlaczego zwykle uciekamy przed samotnością? Ponieważ niewielu dobrze się czuje z samym sobą.

(C. Dossi)

Staraj się każdego dnia otrzymać kilka minut tej błogosławionej samotności, która jest tak konieczna, aby utrzymać w ruchu życie wewnętrzne.

(J. Escriva)

Potrzebujemy towarzystwa ale i samotności tak, jak potrzebujemy lata i zimy, dnia i nocy, ruchu i odpoczynku.

(Ph. G. Hamerton)

Każdy człowiek, zwłaszcza, jeżeli jest twórczy, potrzebuje miejsc samotności na geograficznej mapie swojego życia. Są one jednak czymś innym niż wygnanie.

(Zenta Maurina)

Kiedy w samotności odnajdujemy związek z Tobą, odnajdujemy związek z ludźmi i rzeczami nie jako niewolnicy, ale jako dzieci Boże.

(C. Lubich)

Jedna tylko rzecz jest gorsza od samotności - pragnienie bycia samym.

(B. Steele)

Samotność jest jak dźwignia: albo cię zmiażdży, albo podniesie.

(Przysłowie)

     

Jak kochać i być kochanym Jak kochać i być kochanym
John Powell
Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 smutne to: 11.11.2012, 12:49
 Mężczyzna, który doznał zawodu i boi się odtrzucenia- będzie odrzucał kobiety, nawet takie co go pokochają, nie dopuści takiej kobiety do siebie,nie da jej szansy, by mu pokazała jak jej na nim zależy. Kobieta jest skazana na porażkę.
 Magda: 14.11.2011, 18:27
 od kiedy samotnosc jest grzechem??? ja rowniez jestem sama choc z calego serca pragne to zmienic, wypala mnie, i niszczy ta samotnosc. Nie chce jej....ale niestety zycie jest okrutne dla dobrych.
 Monika: 06.01.2011, 16:38
 Dziękuję Ci Panie Boże za moją samotność, wiem że każdy czas, każdy smutek i radość są mi dane od Ciebie i mają sens. Twoja wola niech się stanie, nie moja :) Pozdrawiam wszystkich samotnych :) Zaufajmy Panu bezgranicznie! :) Moje gg, gdyby ktoś chciał porozmawiać 24112304
 Mariusz: 24.01.2010, 10:48
 Lepiej być we dwoje niż pojedynczo, ponieważ dwoje lepiej znosi trudy. Istotnie, jeżeli upadną, jeden podnosi drugiego. Biada jednak temu, kto jest sam: jeżeli upadnie, nie ma nikogo, kto by go podniósł. (Księga Koheleta) To prawda. Człowiek będący sam po jakimś czasie upada. A facet, który doznał tylko odrzucenia od strony kobiet to niestety już się autentycznie boi i czuje ogromny strach, że kolejna może go odrzucić i woli nie podejmować działań. 2osoba potrafi wyzwolić ukryte siły realizacji postawionych przez siebie a także partnerkę celów. I ta 2osoba jest umocnieniem dla osoby łamiącej bariery i uprzedzenia.
 lucyna: 12.05.2009, 13:45
 samotnosc to grzech...ale przeciez nie zawsze nam sie udaje zyc tak jak chcemy...jestem sama i nie wiem dlaczego...
(1)


Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej