Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Wiara


Nie można zbudować rodziny bez pewnego kapitału pobożności i wiary. (E. Schneider)

Młodzież musi być dumna ze swojej wiary i akceptować fakt, że ona coś kosztuje. (Pius XII)

Wiara daje wam wewnętrzną moc odnowy i działalności misyjnej. (Paweł VI)

W sprawach, które dotyczą Boga, wierzymy, żeby móc zrozumieć, bo gdybyśmy chcieli najpierw zrozumieć, aby uwierzyć, nie udałoby się nam ani uwierzyć, ani zrozumieć. (Św. Augustyn)

Poprzez wiarę w Chrystusa składamy uroczysty hołd Bogu i ten akt poddania się władzy Boga, który do nas przemówił, obala dumę szatana, który zgrzeszył pychą. (Św. Leopold Mandic)

Chrześcijanin, który pogodnie, radośnie i w pełni daje świadectwo swojej wiary, pragnie prawdziwej i trwałej jedności. (Paweł VI)

Miejcie wiarę, a zobaczycie, czym są cuda. (Ks. Bosko)

Upadek dusz rządzi się takim samym prawem co upadek rzeczy ciężkich tzn. prawem ruchu gwałtownego. Utraciwszy wiarę, która je prowadziła, dusze spadają z jednej przepaści w drugą. (G. Mazzini)

Czas wiary jest podobny do czasu zasiewu;.nie trzeba tracić ducha i nie wolno załamywać się - aż do końca. Bądź wytrwały do czasu, kiedy będziesz mógł zebrać co zasiałeś. (Św. Augustyn)

Dla tego, kto ma wiarę, nie ma płaczu bez nadziei. (R. Pezzani)

Miłość uczy nas, aby mieć dla wiary innych ten sam szacunek, co mamy dla naszej. (Gandhi)

-To serce, które ma wytrwałą i zakorzenioną wiarę, nie przeraża się trudnościami, ponieważ doskonale wie, że Bóg kocha i nie porzuca tych, którzy mu zaufali. (Św. Franciszek Salezy)

Niewinna wiara rozprzestrzenia się z przekonania, że poza czasem jest Boski Duch i poza życiem jest Zycie. (M. L. King)

Człowiek bez wiary jest jak podróżny bez celu, jak ktoś, kto walczy bez nadziei na zwycięstwo. (Św. Augustyn)

Akt wiary pozwala wejść, niczym przez otwarte okno, światłu słowa Chrystusa w nasze dusze i wnosi w nas Jego duchową obecność. (Paweł VI)

Moja wiara nie jest fikcją: jest bardziej realna niż stół, na którym piszę. Bóg poprosił mnie, abym służył ludziom, których spala nienawiść, pomimo iż jestem najnędzniejszym ze wszystkich. Poprosił też mnie, abym mu służył aż do najwyższej ofiary. (Gandhi)

Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz; nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (Św. Augustyn)

Istnieją dzisiaj setki tysięcy świadków wiary... Chodzi o rodziców, którzy widzą odrzuconą możliwość zapewnienia własnym dzieciom wychowania zainspirowanego ich własną wiarą. (Jan Paweł II)

Wiara, z którą przyjmuje się Chrystusa, powinna również towarzyszyć żalowi za własne grzechy. (J. Scott)

My, którzy możemy bez żadnej przeszkody wyznawać naszą wiarę i naszą modlitwę, strzeżmy się, byśmy nie zapomnieli o naszych braciach i siostrach, którzy cierpią za swoją wiarę. (Jan Paweł II)

Życie przeżyte z wiarą, z wiarą karmioną wewnętrzną rozmową i łaską Boga, może być tylko życiem radosnym, życiem pogodnym. (Paweł VI)

Wiara rodzi się w spokoju ducha, w kontemplacji i w pracy. Módlmy się! (Gandhi)

Kiedy nie ma się wiary, nie można poznać, co to jest dusza, ponieważ ignoruje się z konieczności to, co kosztowała. (L. Bloy)

Jaka piękna jest katolicka wiara! Rozwiązuje każdy nasz niepokój i zaspokaja inteligencję, napełniając serce nadzieją. (J. Escriva)

We wszystkich prawdach wiary jest tyle światła, aby uczynić akt wiary racjonalnym i jest tyle cienia, aby uczynić go zasługującym na nagrodę wolnej woli wspomaganej przez łaskę. (Pascal)

Ci, którzy nie mają wiary, mają duszę bardziej ociemniałą od tych, którzy nie mają oczu. Jesteśmy na tym świecie, niezym we mgle, ale wiara jest wichrem, który rozprasza tę mgłę i sprawia, że nad naszą duszą jaśnieje piękne słońce. (Św. Proboszcz z Ars)

Ból patrzy do wewnątrz, strach patrzy wokoło, a wiara patrzy w górę ku niebu. (Guideposts Magazine)

     

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej