Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Władza


Władza nie jest silą niekontrolowaną - jest zdolnością rozkazywania zgodnie z rozumem. (Jan XXIII)

Ten, kto nie potrafi panować nad samym sobą, nigdy nie będzie umiał panować nad innymi. (Gandhi)

Trzeba nakazywać tylko to, co jest istotne i co do czego ma się uzasadnioną nadzieję, że zostanie wysłuchane. (Jan XXIII)

Niechaj każdy człowiek będzie podmiotem wyższej władzy, ponieważ władza pochodzi wyłącznie od Boga w taki sposób, że te, które obecnie rządzą, rządzą z woli Boga. W konsekwencji ten, kto buntuje się przeciw władzy, buntuje się przeciwko nakazom Boga; a ci, którzy się buntują, przygotowują sobie potępienie. (Św. Paweł)

Ten, kto się cieszy z wzięcia na siebie odpowiedzialności, zwykle ją otrzymuje. Ten, kto kocha jedynie sprawowanie władzy, zwykle ją trS-ci. (M. S. F.)

Władza, która opiera się tylko czy przede wszystkim na groźbie, strachu przed karą lub na obietnicy i nagrodzie, nie popycha skutecznie istnień ludzkich ku wprowadzaniu w życie wspólnego dobra. (Jan XXIII)

Głupotą jest chcieć rozkazywać innym, kiedy nie można rozkazywać samemu sobie. (P. Siro)

     

Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
ks. Krzysztof Grzywocz, Monika Gajda, Marcin Gajda
To konferencja, która zatrzęsie światem Twoich relacji, a z gruzów dotychczasowych przekonań pomoże zbudować piękne i trwałe więzi z innymi ludźmi i z Bogiem. Audiobook „Otwarci na Miłość” wskaże Ci drogę do przełamywania wewnętrznych barier i udowodni, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka. Dowiedz się, jak rozwijać kontakt z własnymi uczuciami, jak słuchać uważnie drugą osobę i co zrobić, by odpowiedzialnie kochać! ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej