Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Władza


Władza nie jest silą niekontrolowaną - jest zdolnością rozkazywania zgodnie z rozumem. (Jan XXIII)

Ten, kto nie potrafi panować nad samym sobą, nigdy nie będzie umiał panować nad innymi. (Gandhi)

Trzeba nakazywać tylko to, co jest istotne i co do czego ma się uzasadnioną nadzieję, że zostanie wysłuchane. (Jan XXIII)

Niechaj każdy człowiek będzie podmiotem wyższej władzy, ponieważ władza pochodzi wyłącznie od Boga w taki sposób, że te, które obecnie rządzą, rządzą z woli Boga. W konsekwencji ten, kto buntuje się przeciw władzy, buntuje się przeciwko nakazom Boga; a ci, którzy się buntują, przygotowują sobie potępienie. (Św. Paweł)

Ten, kto się cieszy z wzięcia na siebie odpowiedzialności, zwykle ją otrzymuje. Ten, kto kocha jedynie sprawowanie władzy, zwykle ją trS-ci. (M. S. F.)

Władza, która opiera się tylko czy przede wszystkim na groźbie, strachu przed karą lub na obietnicy i nagrodzie, nie popycha skutecznie istnień ludzkich ku wprowadzaniu w życie wspólnego dobra. (Jan XXIII)

Głupotą jest chcieć rozkazywać innym, kiedy nie można rozkazywać samemu sobie. (P. Siro)Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej