Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Wojna


Tragedią wojny jest to, że używa najlepszej części człowieka, aby czynić najgorsze. (H. E. Fosdick)

Jedna wojna jest zawsze i z pewnością sprawiedliwa - wojna przeciwko biedzie. (Opat Pierre)

Albo ludzkość położy kres wojnie, albo wojna położy kres ludzkości. (J. F. Kennedy)

Zwycięstwo na wojnie powinno się celebrować pogrzebowym rytuałem. (Lao-Tze)

Ludzie pragną wojny z otwartymi oczyma, na złość wszystkim przenajświętszym prawom. Dlatego jest tak bardzo poważna. (Jan XXIII)

Musimy uznać, że najgorsze zto, jakie spotyka cywilizowane narody, pochodzi z wojen, i to nie tyle z wojen minionych czy obecnych, ale z nieustających przygotowań w klimacie bliskiej wojny, przygotowań, które się coraz bardziej nasilają i wcale się nie myśli o ich redukcji. (E. Kant)

Wojna jest jedną z najstraszliwszych sankcji. Nie pragnie jej Bóg, ale ludzie, narody, państwa poprzez tych, którzy je reprezentują. (Jan XXIII)

Konflikty i wojny wybuchają dlatego, że niektórzy starają się przywłaszczyć sobie to, co należy do wszystkich, jak gdyby natura mogła oburzać się tam, gdzie człowiek tak głupimi słowami jak Ťmojeť, Ťtwojeť, wprowadza podział tam, gdzie Bóg ustanowił jedność. Te słowa Ťtwo-jeť, Ťmojeť nie mają sensu. (Św. Jan Chryzostom)

Wiadomości z wojny są zawsze poważne. Nastąpi rzeź, która będzie później wielką pokutą dla wszystkich. Ale dla wielu matek, żon i niewinnych: och, jaki ból, jaki ból! (Jan XXIII)Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej