Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Wolność


Wolność i zdrowie są do siebie podobne: nie zna się ich prawdziwej ceny, dopóki się ich nie utraci. (Becque)

Wolność zajaśnieje nad wami, kiedy powiecie sobie w głębi waszej duszy: ŤChcemy być wolniť, i aby takimi się stać, będziecie gotowi poświęcić każdą rzecz i znieść wszystko. (Lamennais)

Kto ma prawdziwą wolność Bożą, nie traci wiele z wewnętrznego zadowolenia. Smutek wkracza tam, gdzie jest przywiązanie do rzeczy tego świata. (Św. Franciszek Salezy)

Nie otwiera się drogi do wolności przemocą i władzą, ale wiernością fundamentalnym wierzeniom - demokracji, wolności i sprawiedliwości - za którymi ludzie idą z duchowego impulsu a nie z przymusu. (R. Kennedy)

W żadnej innej epoce nie mówiło się tyle o wolności co w naszych czasach, ale i w żadnej innej epoce człowiek tak bardzo nie stracił z oczu właśnie najważniejszej walki o wolność, walki, aby zdobyć wolność nad światem instynktów. (F. W. Forster)

Radość wolności jest takim darem, który się gubi, jeśli się tylko źle go używa. (G. Borsara)

Wolność mieści się w posłuszeństwie prawu cywilnemu i politycznemu. W powietrzu natomiast jest coś przeciwnego: że wolność mieści się w nieposłuszeństwie prawom. (M. D'Azeglio)

Ci, którzy ciemiężą innych i pozbawiają ich wolności, z pewnością nie mogą wnieść swojego wkładu w jedność. (Jan XXIII)

Przyjęcie dobrodziejstwa oznacza sprzedanie własnej wolności. (P. Siro)

Wolna prasa może być dobra albo zła, ale nie ma wątpliwości, że bez wolności prasa może być tylko zła. (A. Camus)

Ojciec dal nam wolność, abyśmy postępowali zgodnie z naturą; Syn połączy! laskę z wolnością, abyśmy mogli dokonywać czynów większych od naszej natury; Duch Święty dodaje do łaski dar siły, aby uczynić nie tylko możliwymi, ale łatwymi czyny sprzeczne z naszą naturą. W taki sposób Bóg uczynił nas ludźmi, Jezus Chrystus chrześcijanami, a Duch Święty czyni nas świętymi. (La Colombiere)

Prawdziwa wolność polega na umiejętności panowania nad sobą we wszystkim. (Montaigne)

Wy zatem, bracia, zostaliście wezwani do wolności; ale nie powinniście posługiwać się wolnością jak bronią, aby zadowolić swoje namiętności - powinniście służyć jedni drugim z miłości. (Św. Paweł)

Wolność jest cementem, który łączy narody. (E. L.)

Każda ofiara jest krótka w walce o wolność. (J. Artigas)

Możesz obronić swoją wolność, broniąc jedynie wolności innych. Możesz być wolny tylko wtedy, kiedy i ja jestem wolny. (C. Darrow)

Kochać władzę to kochać samych siebie; kochać wolność to kochać innych. (W. Hazlitt)

Są tacy, którzy tak bardzo kochają wolność, że chcą ją mieć całą dla siebie. (G. Giusti)

Człowiek cieszy się prawdziwym pokojem i wolnością, kiedy ciało poddane jest duchowi, a duch Bogu. (Sw. Leon Wielki)Brama do nieba. 365 myśli o Maryi Brama do nieba. 365 myśli o Maryi
Praca zbiorowa
Najpiękniejszą rzeczą jaką stworzyłem - powiedział Bóg - jest moja Matka. Brakowało mi Maryi więc Ją stworzyłem. Stworzyłem Ją wcześniej, niż ona stworzyła mnie. Tak było pewniej. Teraz jestem prawdziwym człowiekiem, jak wszyscy inni. Nie zazdroszczę im już niczego ponieważ mam Mamę, która nazywa się Maryja (M. Quoist)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej