Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Zakonnicy


Gwiazdy są ozdobą niebieskiego firmamentu, zakonnicy ozdobą firmamentu Kościoła; gwiazdy swoim nieustannym ruchem chwalą Stwórcę, zakonnicy chwalą Go swoimi świętymi dziełami; gwiazdy tkwią nieruchomo na niebie, zakonnicy w swoich klasztorach; gwiazdy rozjaśniają niebo, zakonnicy Kościół. (Św. Albert)

Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź za Mną. (Ewangelia)

Życie zakonne jest przede wszystkim dla uświęcenia. Ale bądźmy wesołymi świętymi! (Ks. Alberione)

Niech zakonnicy nigdy nie zapominają wielkiego dobrodziejstwa, które uczynił im Bóg w powołaniu ich tam, gdzie mogą uczynić wiele dobra dla siebie i swojego bliźniego. (Ks. Bosko)

Zycie zakonne nie zrywa rodzinnych więzów, ale czyni je bardziej świętymi. (Jan XXIII)

Co czyni życie zakonne tak godne zasługi? To rezygnacja w każdej chwili z woli, to ta nieustanna śmierć w tym, co jest w nas najżywsze. (Św. Proboszcz z Ars)

Jak bardzo musimy być wdzięczni Bogu, my zakonnicy, za to, że dał nam regułę na każde nasze zachowanie: i jakże jesteśmy ślepi, kiedy wierzymy, że oddalając się od tych reguł, znajdziemy coś lepszego. (La Colombiere)

Uznaj, że życie zakonne jest życiem nieustannej ofiary i że każda ofiara jest szeroko wynagradzana przez Boga. (Ks. Bosko)

Tysiąckroć błogosławieni zakonnicy, którzy, dalecy od trosk tego świata, żyją samym Bogiem. (Jan XXIII)

Nie ma nikogo, kto jeśli porzuci dom, żonę, braci, rodziców, dzieci, dla Królestwa Bożego, nie otrzyma dużo więcej teraz i w życiu wiecznym. (Ewangelia)

Życie zakonne to życie, którego nauczył nas Jezus Chrystus, które proponuje Kościół, którym żyli święci zakonnicy i na które wskazują oni w swoich Konstytucjach. (Ks. Alberione)

Kiedy ktoś poświęca się Panu, to ofiarowuje Jemu wszystkie swoje namiętności, a w szczególny sposób poświęca wszystkie swoje cnoty. Stokrotność, którą Jezus obiecał zakonnikom w tym życiu, musi się powtórzyć w pokoju, w ufności i w pocieszeniach, które przychodzą w chwili śmierci. (Ks. Bosko)

Zakonnicy w Kościele muszą zajmować miejsce dawnych Nazarejczyków, którzy według słów Jeremiasza, byli bardziej czyści od śniegu, bardziej różani od starej kości słoniowej, piękniejsi od szafirów. Byli czyści przez swoją czystość, nieskalani przez swoją cnotę, różani przez miłość, piękniejsi od szafirów przez swoje niebiańskie życie. (Św. Albert)

Jesteś zakonnikiem, ponieważ złożyłeś śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa; będziesz dobrym zakonnikiem, kiedy naprawdę pokochasz te cnoty. Dlaczego? Dlatego, że tylko ta miłość będzie zdolna sprawić, że będziesz je wyznawał w doskonałości i wytrwale. Kto kocha swoje śluby, jak swój skarb zachowuje ubóstwo, za radość uważa czystość i za chwałę posłuszeństwo. (La Colombiere)

Jakim dobrodziejstwem dla społeczeństwa jest posiadanie na swoim łonie ludzi, którzy wolni od zmartwień doczesnych, poświęcają się w pełni służbie Boga i poświęcają braciom swoje życie, myśli i siły! (Jan XXIII)

Kiedy wybrane stworzenia wchodzą do klauzury, wydaje się, że zostawiają coś na świecie. Prawdą jest, że idą odnaleźć to, co jest, a pozostawiają to, czego nie ma. Cała pustka jest w pompie, którą zostawiają. (C. Lubien)

Ziemia z niezliczonymi kapłanami, zakonnikami, zakonnicami i siostrami, misjonarzami i misjonarkami - oto bogactwo Kościoła. (Jan XXIII)

Zakonnica jest powołana do doskonałości i taka musi być zawsze, i wszędzie. Musi pracować jak zakonnica, kochać jak zakonnica i znosić choroby jak zakonnica. (Bi. Giuseppe Baldo)

Zakonnica jest spełnioną, pełną, nieustającą i dobrowolną ofiarą wszystkich dni Bogu, jest ofiarą z samej siebie w ogniu Jezusowej miłości. (Bi. Giuseppe Baldo)

Ukrzyżowany, którego zakonnica nosi przed sobą, nie jest ani ozdobą, ani ostentacją. Musi być księgą, z której uczy się nauki świętych, pocieszeniem w smutkach, obroną w doświadczeniach, cechą wyróżniającą miłosierdzia i religijnego umartwienia. (Bi. Giuseppe Baldo)

   


Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba Targ zamknięty. Droga do zbawienia - lekcje Hioba
o. Adam Szustak OP
To konferencja, która całkowicie odrzuca w kąt starotestamentalną zasadę handlowania z Panem Bogiem. O. Adam Szustak na pierwszy plan wysuwa tutaj to, co mamy najcenniejsze, czyli... naszą relację z Bogiem, opartą na wolności. Żeby Ci to pokazać, o. Adam Szustak sięga po historię Hioba i... niemal odwraca ją do góry nogami, ukazując nieznane dotąd spojrzenie. ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej