Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Zasługi


Usługi oddane osobom, ku którym mniej się skłaniamy, są dużo więcej warte, ponieważ nie mają w sobie ani odrobiny miłości własnej, a tylko czystą miłość Boga. (Św. Franciszek Salezy)

Odrzucenie pochopnego słowa często jest większą zasługą niż biczowania do krwi; bez wątpienia trudniej jest znieść niezasłużony wyrzut niż otaczać się łańcuchami pokuty. (E. Poppe)

To, co czyni godnym pochwały nasze czyny, to nie tyle trudności, na które napotykamy w działaniu, ile miłość, która nas do działania popycha. (La Colombiere)

Biegać tam i siam, czyścić, myć podłogi, prasować jest oczywiście tak samo godne pochwały jak przygotowywanie wykładu czy nauczanie. To, co nadaje wszystkiemu wartość to miłość, odwaga i wierność, z którymi wszystko czynimy. (E. Poppe)

Trzeba posiłkować się środkami ludzkimi, jakby nie było boskich; i boskimi jakby nie było ludzkich. Jeżeli, aby czegoś dokonać, chcesz bazować na swoich własnych siłach, nic nie dokonasz; jeżeli chcesz, aby Bóg działał sam, nie będziesz mieć żadnej zasługi. (Św. Augustyn)

Im cięższe i trudniejsze są nasze modlitwy, zmuszając nasze serce do większego wysiłku, tym bardziej godne zasługi są w oczach Boga. (E. Poppe)Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej