Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Cierpienie


Chcę cierpieć z miłości i zaśpiewam, będę śpiewać zawsze, a moja pieśń będzie tym słodsza, im dłuższe i straszniejsze będą ciernie. (Św. Teresa)

Syn Boży nie przyszedł zniszczyć cierpienia, ale przyszedł, by cierpieć razem z nami. Nie przyszedł zniszczyć Krzyża, ale by się na nim rozciągnąć. (P. Claudel)

Pan chce, aby każdy niósł swój krzyż i uświęcał się na tym krzyżu, który od Niego dostał. (Jan XXIII)

Chcemy, aby nasi bracia nie byli obcy rodzinie Bożej? Dobrze, zacznijmy najpierw od siebie: przestańmy być obcy dla naszych braci, dzielmy ich cierpienie. (Opat Pierre)

Kto zaczyna kochać, musi być gotowy na cierpienie. (O. Pio)

Życie jest białą kartką, dopóki nie napisze się na niej: ŤCierpiałemť. (Bossuet)

Kto unika cierpienia, nigdy nie będzie zadowolony, ponieważ zawsze znajdzie gotowy cięższy krzyż. (Ks. Alberione)

Cierpienie jest nierozpoznaną boskością: winniśmy jej wszystko to, co jest w nas dobre, wszystko, co nadaje wartość życiu, miłosierdzie, odwagę - w sumie wszystkie cnoty. (A. France)

Na tej ziemi każdy ma swój krzyż. Ale musimy robić tak, aby nie być złym łotrem, ale dobrym. (O. Pio)

To cierpienie i tylko cierpienie otwiera w człowieku wewnętrzne zrozumienie. (Gandhi)

Prawdziwym krzyżem jest męczeństwo serca. Nieskończone cierpienie duszy. (Św. Teresa z Lisieux)

Uczyń mi, Panie, łaskę, dołączenia do moich cierpień Twojego pocieszenia, abym cierpiał jak chrześcijanin. (Pascal)

Cierp i nie zastanawiaj się, bez nienawiści, bez żadnej nadziei na odwet czy nagrodę, cierp i nie niecierpliw się, kiedy cierpienie się skończy. (Th. Merton)

Lepiej jest cierpieć dla Pana niż czynić cuda. (Św. Jan od Krzyża)

Cierpienie i płacz jest rzeczą ludzką. Cierpienie i milczenie jest bohaterstwem. Cierpienie i uśmiech jest chwalebne. (F. Riccio)

Można znieść nieszczęścia, kiedy przychodzą z zewnątrz, są wypadkami, ale cierpieć z powodu własnych błędów, o Boże, to prawdziwy cierń życia. (O. Wilde)

Nie mogę powiedzieć, że kocham cierpienie samo w sobie, ale kocham je, ponieważ czyni mnie podobną do tego, kto jest moim Oblubieńcem i moją miłością. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Jak przez cierpienie fizyczne uczymy się poznawać nasze ciało, tak przez ból uczymy się poznawać duszę, naszą i bliźniego. (Zenta Mau- rina)

Solidną cnotę praktykuje się w cierpieniach; jest to również ta sama cnota, która zachowuje w bojaźni prawdziwe sługi Boże. Krzyżem Bóg uświęca dusze. (Sw. Wincenty)

Czy możemy wyobrazić sobie coś bardziej czystszego od swojego miłosiernego wstawiennictwa za tymi, którzy zadają nam cierpienie? (Św. Leon Wielki)

Bóg nie przyszedł, aby znieść cierpienie, ani nawet, aby je wyjaśnić. Przyszedł, aby je wypełnić swoją obecnością. (P. Claudel)

Cierpienie samo w sobie jest niczym, ale cierpienie dzielone z cierpieniami Chrystusa jest wspaniałym darem. (Matka Teresa)

Po znakach swojego cierpienia Chrystus chciał, aby rozpoznawano jego uczniów i przez cierpienia rozpoznaje tych, którzy są Jego uczniami. (Pascal)

Dobry Bóg uświadamia mi w swojej światłości, jakim skarbem jest cierpienie i nigdy dostatecznie nie zrozumiemy, do jakiego stopnia On nas kocha, kiedy nas doświadcza. (Bi. Elżbieta od Przenajświętszej Trójcy)

Jest wielu, którzy cierpią, ale niewielu potrafi dobrze cierpieć. Cierpienie jest darem Boga. Błogosławiony, kto wyciąga z tego korzyść. (O. Pio)

Broni się prawdy, nie zadając cierpień przeciwnikowi, ale biorąc cierpienie na siebie. (Gandhi)

Życie mija tak szybko, że naprawdę lepiej jest mieć w niebie najpiękniejszą koronę i trochę cierpienia tu, na ziemi, niż mieć zwykłą bez cierpienia. (Św. Teresa z Lisiewc)

Kiedy dotrzesz do tego punktu, że cierpienie przez miłość do Chrystusa wyda ci się słodkie i wspaniałe, wtedy możesz być pewien, że osiągnąłeś doskonałość, ponieważ znalazłeś raj już na ziemi. (Kempis)

Nie można dobrze cierpieć, jeżeli wszędzie nie widzi się Chrystusa, tak w cierpieniu jak i w miłości tych, którzy wspomagają nas w naszym smutku. (Th. Merton)

Kiedy człowiek jest chory, łatwo wyobraża sobie, że jego życie jest nieużyteczne. Ale jeżeli nie może się modlić ani spełniać innych dobrych uczynków, niech się przekona, że jego cierpienia i jego pobożne pragnienia są tak samo godne jak tysiąc modlitw, i dobrych uczynków spełnionych w czasie, kiedy był zdrowy. (Św. Albert)

Są chorzy, którzy rozumieją znaczenie cierpienia i zdają sobie sprawę z możliwości, którą mają, aby przyczynić się do zbawienia świata. (Jan XXIII)

Najtrudniejsza odwaga potrzebna szczególnie najsłabszym to odwaga cierpienia. Człowiek, który nie cierpiał, nie potrafi współczuć. (Tommaseo)Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości
Praca zbiorowa
Czym jest miłość? Sformułowano już tysiące definicji tego najbardziej fascynującego doświadczenia, jakie może przeżyć każdy mężczyzna, każda kobieta. A można by ich sformułować jeszcze tysiące, bo właściwie, każdy ma własną definicję, każdy inaczej, trochę na swój sposób i wg własnych wyobrażeń pojmuje miłość... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej