Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Cierpliwość


Cierpliwość jest rdzeniem miłości; nie istnieje miłość bez cierpliwości ani cierpliwość bez miłości. (Św. Katarzyna ze Sieny)

Cierpliwość jest pasem bezpieczeństwa duszy, który broni ją i chroni od wszelkiej perturbacji. (Św. Antoni)

Bardzo polecam wam cierpliwość - jest ona konieczna, aby dobrze wypełniać swoje obowiązki. (Ks. Bosko)

Cierpliwość jest nąjkonieczniejszą zaletą, aby dobrze żyć. Jeżeli brakuje cierpliwości, wchodzą gniew, zmieszanie, wściekłość i zgorzknienie. (Jan XXIII)

Cierpliwość można nazywać ekspresem ku pokorze, pokora zaś jest przedostatnią stacją na drodze ku doskonałości. (E. Poppe)

Trzeba osiągnąć już pewien stopień doskonałości, aby znieść cierpliwie chorobę. (Sw. Proboszcz z Ars)

To, co podtrzymuje cierpliwość, musi być nadzieją nagrody. (Ks. Bosko)

Prawdziwa cierpliwość polega na pogodnym znoszeniu zła, które czynią nam inni, bez okazywania im żadnego odruchu pogardy. (Św. Albert)

Cierpliwość nie jest cnotą, ale osobistą, świadomą i dynamiczną zdobyczą, ponieważ jest nieustającym postępowaniem ku zbawieniu. (N. Waneschi)

Znoszenie obrazy od tych, których się boimy, nie jest prawdziwą cierpliwością; znoszenie obrazy od tych, których się nie boimy - to prawdziwa cierpliwość. (Przysłowie chińskie)

Cierpliwość w życiu musi być naszym chlebem powszednim; a zwłaszcza z nami samymi, bo bardziej od każdego innego sobie ciążymy. (Św. Franciszek Salezy)

Akceptuj to, co cię spotyka, bądź cierpliwy, a nie trać równowagi w czasie utrapienia. (Mądrość Syracha)

Cierpliwość nie jest, jak się zwykło uważać, cnotą dusz słabych i bez woli walki, ale cnotą dusz silnych i zuchwałych. (Rapisardi)

Cierpliwość jest absolutnie konieczna, aby pokonać świat, zapewnić sobie zwycięstwo i wejść do raju. (Ks. Bosko)

Jeżeli dusza ma tyle cierpliwości, aby cierpieć i tyle tolerancji, aby pozbawić się przyjemności, to znak, że znajduje się daleko na drodze cnót. (Św. Jan od Krzyża)

Bóg, pozwalając na trudy swoich wybranych, pragnie zniszczyć w nich winę, coraz bardziej ich uniżyć, wystawić na próbę ich cnotę i uczynić z nich przykład cierpliwości. (Św. Albert)

Cierpliwy jest lepszy niż mocny, opanowany od zdobywcy ogrodu, jest więcej wart niż ten, kto podbija miasto. (Księga Przysłów)

Rozum znosi nieszczęścia, odwaga z nimi walczy, cierpliwość je zwycięża. (Rapisardi)

Cierpliwość czyni lżejszym to, czemu nie można zaradzić. (Horacy)

Moimi słabymi siłami położyłem tamę rzece smutku. Cierpliwą wytrwałością, która niestety nie zawsze byta pogodna i niestety nie zasługuje na miano bohaterskiej, kontynuowałem moje dzieło wierząc w to, co w człowieku boskie i duchowe. (Zenta Maurina)

Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoc jest słodki. (Rousseau)

Cierp cierpliwie, jeżeli nie możesz robić tego z radością. (Przysłowie)

W najtrudniejszych momentach Bóg kroczy z cierpliwymi. (Przysłowie)

Jedynie ci, którzy mają cierpliwość robienia rzeczy prostych w sposób doskonały, uczą się sztuki robienia rzeczy trudnych z łatwością. (Schiller)

Pan jest cierpliwy i ma wielkie miłosierdzie. W swojej ekonomii potrafi wykorzystać nawet nasze błędy, jeżeli złożymy je na Jego ołtarzu. (E. Stein)

Człowiek bez cierpliwości jest jak lampa bez oliwy. (A. Segovia)

Miłość i cierpliwość niechaj zawsze ci towarzyszą w dowodzeniu i poprawianiu. (Ks. Bosko)

Cierpliwość jest najbardziej bohaterską z cnót, dlatego słusznie nie ma żadnego bohaterskiego wyglądu. (G. Leopardi)Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności Pamięć serca. 365 myśli o wdzięczności
Wilhelm Muhs
Zbiór myśli i sentencji o wdzięczności pod redakcją Wilhelma Muhsa w cieszącej się dobrym przyjęciem wśród czytelników serii "365 myśli o..."... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej