Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Czyściec


Wiem, że męki czyśćca są straszne, ale wiem również, że oddają cześć Bogu i nie zabierają duszom spokoju. (La Colombiere)

Największym cierpieniem dusz świętych w czyśćcu jest pragnienie Boga, którego jeszcze nie mają. To cierpienie szczególnie będzie dręczyć te dusze, które mało za życia pragnęły Raju. (Św. Alfons)

Kiedy umieramy, jesteśmy często jak zardzewiałe żelazo, które trzeba włożyć w ogień: do czyśćca. (Św. Proboszcz z Ars)

Ci, którzy znajdują się w czyśćcu, są pewni, że nigdy nie sprzeciwią się już woli Bożej i zamiast skarżyć się na rygor, chwalą sprawiedliwość i cierpliwie oczekują, aż zostanie ona w pełni wypełniona. (La Colombiere)

Podwójny zysk otrzymujemy z modlitw, które odmawiamy za dusze czyśćcowe: po pierwsze skracamy tym biedakom mękę, a po drugie, wielka jest zasługa, za którą Pan zamierza nam odpłacić, kiedy do Niego pójdziemy. (Ks. Bosko)

Święte dusze czyśćcowe! Z obowiązku miłości, sprawiedliwości i usprawiedliwionego egoizmu - są tak mocne przed Bogiem! - niech będą obecne w twoich ofiarach i w modlitwie. Aby je nazwać, mógłbyś powiedzieć: «Moje dobre przyjaciółki, dusze czyśćcowe...». (J. Escriva)

Co się tyczy czyśćca, nie boję się. Oczywiście, nie chciałbym na niego zasłużyć (ponieważ nie może się to zdarzyć bez obrazy Boga), ale ponieważ fakt jest faktem, jestem zadowolony, że mogę dać satysfakcję jego sprawiedliwości z możliwie największą surowością, nawet do dnia sądu. (La Colombiere)

Grzeszę codziennie; nie potrafię wykonać nawet jednej świętej rzeczy, nie mieszając jej z czymś, co by nie zasługiwało na Czyściec. Dlatego myślę, że jest niezwykle użyteczne i konieczne częste wzbudzanie aktu żalu. (La Colombiere)

     

Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów? Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?
Małgorzata i Wojciech Nowiccy
Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse, albo zmagasz się z długami, których nie możesz spłacić, nie myśl, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Nie martw się i nie polegaj wyłącznie na swoim rozumie. Możesz pokonać każdą trudność. Potrzebujesz jedynie podjęcia pewnej decyzji...... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej