Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Dobro


Aby czynić dobro, wystarczy niewiele: wystarczy wesprzeć zmęczenie, które szuka, zmęczenie, które czeka, zmęczenie, które kocha. (Ks. Mazzolari)

Nie wystarczy czynić dobrze, trzeba to czynić dobrze. (Diderot)

Bóg nigdy nie dopuściłby do zła, gdyby nie był dostateczne wszechmocny, aby wydobyć z niego dobro. (Św. Augustyn)

Niechaj was nie nuży nigdy czynienie dobra... Nic nie powinno być stracone. Nic nie spada na ziemię. Jest oko, które wszystko widzi: oko Boga. (Ks. Alberione)

Aby czynić dobro, wystarczy mieć odrobinę odwagi, być gotowym na przyjęcie jakiegokolwiek upokorzenia, nie upokarzać nikogo, być zawsze kochanym. (Ks. Bosko)

Dobro, które otrzymaliśmy od kogoś, musi nas skłaniać do poszanowania zła, które nam on wyrządza. (Le Rochefoucauld)

Tylko dwie rzeczy na świecie są coś warte: zdrowie i spokojne sumienie. A jednak ludzie bardzo często je tracą, goniąc za tym, co znika zaraz po osiągnięciu. (A. Gabelli)

Zanim umrzesz, uczyń jakieś dobro przyjacielowi. Zgodnie ze swoimi możliwościami bądź dla niego hojny. (Mądrość Syracha)

Czynić dobro zawsze, wszystkim, nigdy nikomu zła. (Ks. Ońone)

Jeżeli chcecie spotykać twarze, które natchną was wesołością, czyńcie dobrze wszystkim, którym możecie. (A. Mazoni)

Nie żyj, jak gdyby przyznano ci dziesięć tysięcy lat albo więcej. Pomyśl, że fatalna chwila zawsze nad tobą ciąży; dopóki żyjesz, staraj się czynić dobrze. (Marek Aureliusz)

Mija czas i nadchodzi śmierć - szczęśliwy, kto dobrze czyni. (Przysłowie)

Dobra tymczasowe satysfakcjonują jedynie tych, którzy nigdy nie zaznali nawet pragnienia dóbr wiecznych. (Św. Augustyn)

Prawdziwe piękno, i taki jest mój zamiar, polega na czynieniu dobra w zamian za zło. (Gandhi)

Nie zaniedbujcie żadnej okazji czynienia dobra. Jeżeli zostawia się jedno dobro, aby szukać czegoś lepszego, traci się jedno i nie znajduje tego drugiego. (Św. Franciszek Salezy)

Zawsze się nam wydaje, że największe dobro to takie, którego nam brakuje; jeżeli uda się nam je zdobyć, wzdychamy do innego z tym samym pożądaniem. (Lukrecjusz)

Dobro im jest doskonalsze, tym bardziej dąży do komunikowania się w pełni i wewnętrznie. Wszystkie dobra są darami Boga. Wszystkie dary Boga są również darami zbiorowymi. Jesteśmy dłużnikami wszystkiego. Wszystkim musimy wszystko zwrócić. (G. Bevilacqua)

Podejrzana jest taka inspiracja, która prowadzi nas do pozostawienia dobra pewnego i już istniejącego, i poszukiwania lepszego, ale niepewnego i dalekiego. (Św. Franciszek Salezy)

Dobro czyni się nie w mierze, według której się mówi, ale według miary tego, kim się jest. (C. de Foucauld)

Aby powiększać okazje czynienia dobra, nie potrzeba ich szukać: wystarczy chcieć je dostrzegać i wykorzystywać. Bóg pozwala, aby się ujawniły. (G. Goyau)

Zachowuj się dobrze «dziś», nie pamiętaj o «wczoraj», które już minęło i nie martw się o «jutroť, o którym nie wiesz, czy dla ciebie nadejdzie. (J. Escma)

Wielkim złem jest nie czynienie żadnego dobra. (Św. Franciszek Salezy)

     

Otwarci na miłość – jak pokonać bariery Otwarci na miłość – jak pokonać bariery
ks. Krzysztof Grzywocz, Monika Gajda, Marcin Gajda
To konferencja, która zatrzęsie światem Twoich relacji, a z gruzów dotychczasowych przekonań pomoże zbudować piękne i trwałe więzi z innymi ludźmi i z Bogiem. Audiobook „Otwarci na Miłość” wskaże Ci drogę do przełamywania wewnętrznych barier i udowodni, jak ważne jest otwarcie na drugiego człowieka. Dowiedz się, jak rozwijać kontakt z własnymi uczuciami, jak słuchać uważnie drugą osobę i co zrobić, by odpowiedzialnie kochać! ... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej