Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Doskonałość


Pewne niepokoje związane z chęcią dowiedzenia się, ile zysku jest z doskonałości, nie podobają się Bogu, a służą tylko zaspokojeniu miłości własnej. (Św. Franciszek Salezy)

Sprawia nam przyjemność znajdowanie doskonałości w innych, a jednak nie poprawiamy się z naszych własnych niedoskonałości. (Kew- pis)

Musimy dołożyć wszelkich sił, aby podwoić w naszych ćwiczeniach nie pragnienia, ale doskonałość z jaką je realizujemy. (Św. Franciszek Salezy)

Kto potrafi milczeć na temat cudzych wad, jest już krok do przodu na drodze doskonałości. (E. Poppe)

Nie ma doskonałości bez pokory. Mamy tyle stopni doskonałości, ile jest ich w pokorze, nie więcej. (Św. Joanna de Chantal)

Bóg nie mierzy naszej doskonałości ilością rzeczy, które dla niego robimy, ale sposobem, w jaki je wykonujemy. (Św. Franciszek Salezy)

Doskonałość nie polega na cnotach, które dusza w sobie zna, ale na tych, które Pan widzi w duszy zapieczętowanej jak szkatułka, a więc nie powinna dusza zakładać wszystkiego z góry, ale raczej sobie nie ufać. (Św. Jan od Krzyża)

Osoba, która dobrowolnie karmiłaby w swojej duszy niedoskonałość, nigdy nie osiągnęłaby doskonałości, dopóki by się nie wyzwoliła. (Św. Joanna de Chantal)

Doskonałość osiągamy nie wtedy, kiedy nie ma już nic więcej do dodania, ale wtedy, kiedy nie ma już nic więcej do odjęcia. (A. de Saint--Exupery)

Nic nie jest nieznaczące, kiedy chodzi o podobanie się Bogu. Doskonałość polega na wierności w rzeczach małych. (La Colombiere)

Lepszy mniej doskonały, ale zjednoczony z braćmi, od najdoskonalszego ale oddalonego od nich, ponieważ doskonałość nie tkwi w ideach czy mądrości, ale w miłości. (C. Lubich)

Przestrzeganie obowiązków oraz przyjmowanie krzyży własnego stanu dają dokładną formułę doskonałości. (E. Poppe)

Och, jakimże jest wyrzutem sumienia w chwili śmierci, wspomnienie, ze naszym zaniedbaniem unicestwiliśmy pomoc zesłaną nam przez Boga dla naszej doskonałości! (Św. Franciszek Salezy)

Całe Pismo o Bożej inspiracji jest użyteczne do nauczania, napominania, poprawiania, kształtowania ku sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały i gotowy na każdy dobry uczynek. (Św. Paweł)

Zaprawdę, nie jest wielką rzeczą, jeżeli ktoś jest pobożny i pełen zapału, kiedy nie czuje się uciskany; wielką nadzieję można mieć na doskonałość tego, kto cierpliwie i z odwagą zachowuje się w godzinie próby. (Kempis)

Jeżeli chcesz być doskonały, sprzedaj swoją wolę, daj ją ubogim duchem, przyjdź do Chrystusa drogami łagodności i pokory, i idź za Nim aż na Kalwarię i do grobu. (Św. Jan od Krzyża)

Szukanie doskonałości w wypełnianiu codziennego obowiązku i praktyk duchowych jest dla wielu prawdziwą, i jedyną drogą doskonałości. (E. Poppe)

Każdego dnia widzę coraz wyraźniej, że droga świętej doskonałości jest bardzo stroma i że nie trzeba zajmować się głupstwami na tej świętej ścieżce, ale wiernie pracować na umartwienie siebie i dla czystości swoich intencji. (Św. Joanna di Chantal)

Nie osiągniemy doskonałości w jednej chwili; aby ją osiągnąć mamy przed sobą całe życie, bylebyśmy tylko nie stracili pragnienia stawania się lepszymi - nie należy rozpaczać. (La Colombiere)

Tak jak drewno nie zmienia się w ogniu, jeżeli brakuje mu chociaż jednego stopnia wymaganego ciepła, tak dusza nie przemieni się w Bogu, jeżeli ma choć jedną, nawet najmniejszą niedoskonałość. (Św. Jan od Krzyża)Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej