Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Dusze czyśćcowe wyproszą wszystko

     Od wielu lat praktykuję modlitwę za dusze czyśćcowe i jestem przekonany co do jej niezwykłej skuteczności.

     Jak to się zaczęło? Zupełnie przypadkowo, choć chyba słusznie twierdzą ci, którzy mawiają, że w życiu nie ma przypadków. Kiedy uczęszczałem do szkoły podstawowej, na jednej z lekcji języka polskiego omawialiśmy czytan-kę o chłopcu, który uratował życie zranionemu krukowi. Kruk ów w podzięce, zdradzając tajemnicę, że jest królem kruków, podarował chłopcu trąbkę. Ilekroć będzie on w niebezpieczeństwie, może zagrać na niej i wówczas wszystkie kruki świata zlecą się na pomoc. Po tej lekturze zrodziło się w mojej duszy zazdrosne choć szczere pragnienie - szkoda, że nie mam takiej trąbki. Kilka tygodni później usłyszałem z ust proboszcza mojej parani słowa, które padły na przygotowany, przez tę pozornie nie mającą znaczenia czytankę, grunt. Ksiądz cytował jedną ze świętych, która miała powiedzieć, że nie ma takiej prośby, która nie byłaby wysłuchana przez Pana Boga, jeśli jest ona zanoszona za przyczyną dusz w czyśćcu cierpiących (po latach przypuszczam, że tą świętą była św. Katarzyna ze Sieny). To dziwnie korespondowało z omawianą czytanką... Zapamiętałem te słowa na całe życie.

     Zacząłem praktykować modlitwę za dusze czyśćcowe, przekonując się z czasem coraz bardziej co do słuszności słów owej świętej. Już jako chłopiec regularnie odmawiałem różaniec w ich intencji. Podobnie czyniłem przez cały okres szkoły średniej i w końcu przez czas studiów seminaryjnych. Mogę spokojnie powiedzieć, że do dnia dzisiejszego było tylko kilka takich dni, kiedy nie pamiętałem o modlitwie za nie.

     Nowy okres modlitwy rozpoczął się wraz ze święceniami kapłańskimi. Nie wiem, jak inni kandydaci przeżywają moment kulminacyjny święceń, kiedy to wspólnota śpiewa Litanię do Wszystkich Świętych, dla mnie był to moment ofiarowania mego kapłaństwa duszom czyśćcowym. Przez kolejne lata nie szczędziłem modlitwy, a przede wszystkim ofiary Mszy św. Nie znaczy to, że moje kapłaństwo było i jest łatwym - wręcz przeciwnie - jest trudnym, ale jednocześnie nie brak mi nigdy znaków pomocy ze strony dusz czyśćcowych. Nigdy nie oczekiwałem jakichś szczególnych czy wyjątkowych doznań, widzę jednak, że ich wstawiennictwo ma niezwykłą moc i z całą pewnością mogę potwierdzić słowa usłyszane przed ponad 30 laty.

     Od kilku lat regularnie praktykuję również modlitwę za umierających, która jest niezwykle miłą Panu Bogu. Nie jest istotne, czy znamy tego umierającego czy jest to dla nas ktoś z drugiego końca świata. Śmierć dla człowieka, nawet wierzącego, jest momentem szczególnym w życiu. Codziennie umiera wiele osób, które przez całe swoje życie nigdy nie myślały o Panu Bogu, albo które z Nim walczyły. To właśnie w momencie śmierci dokonuje się decydujący wybór człowieka co do wieczności.

     Nie zapominajmy więc o umierających, nie szczędźmy im pomocy i modlitwy, a oni z całą pewnością nie będą o nas zapominać po przekroczeniu progu śmierci. To właśnie w jednym z artykułów w numerze 4-2004 Miłujcie się! była mowa o obecności przy naszej śmierci tych, którym pomogliśmy w zbawieniu, bez względu na to, czy ich kiedykolwiek spotkaliśmy, czy może nigdy nie mieliśmy z nimi bezpośredniego kontaktu.

     Praktykując modlitwę za umierających, w szczególności za zatwardziałych grzeszników, musimy jednak okazać wiele czujności, bowiem szatan szuka zemsty. Rzeczywiście zachowuje się jak "ryczący lew", bo w tym decydującym momencie, z powodu nawrócenia grzesznika traci łup, nad którym pracował przez całe lata.

     Wszystkich, którzy pragną się przekonać o skuteczności modlitwy za zmarłych namawiam do jej praktykowania. Sam bowiem jestem po wielu latach całkowicie do tego przekonany. Co więcej, to modlitwa za dusze czyśćcowe nadała sens memu życiu kapłańskiemu. Nie zapominajmy o zmarłych, nie zapominajmy o duszach czyśćcowych, a sami przekonamy się, że dzięki ich wstawiennictwu możemy dokonać cudów. Nie oczekujmy spektakularnych wizji czy ingerencji w nasze życie, lecz dostrzegajmy ich pomoc w życiu codziennym; uczmy się miłości do nich, a one również będą nas obdarzać szczególną miłością. Między nami a nimi zionie przepaść momentu śmierci, ale można ją zawsze przekroczyć przez pomost miłości.


Ks. L.


Publikacja za zgodą redakcji

nr 1-2005



Śmierć? Każdemu polecam! Śmierć? Każdemu polecam!
O. Joachim Badeni, Alina Petrowa-Wasilewicz
Autorzy polecają każdemu refleksję nad śmiercią w czasach, gdy z jednej strony stała sie ona tematem tabu i można przeżyć życie bez głębszych przemyśleń nad nią, a z drugiej kwitnie cywilizacja śmierci wymierzona w bezbronnych, słabych, chorych, starych, słowem tych, którzy swoim istnieniem zakłócają błogie niemyślenie o śmierci... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Jola: 25.03.2017, 12:39
 Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych błagam Cię Boże Wypros mi te Laski wiadome Tobie.
 Joanna: 11.03.2017, 06:19
 O dobry Jezu przez wstawiennictwo dusz czyscowych prosze o pokoj bozy w sercu í radosc zycia dla mnie í mojej rodziny
 Barbara: 07.03.2017, 18:12
 Dusze w czyścu cierpiące proszę was o wyproszenie łaski u Boga o łaskę zdrowia dla męża dzieci Barbary o ochronę przed wszelkim złem o pokonanie choroby nowotworowej o Boże błogosławieństwo o uwolnienie dusz czyścu cierpiących potrzebujący Bożej pomocy
 Barbara: 07.03.2017, 18:09
 Dusze w czyścu cierpiące proszę was o wyproszenie łaski u Boga o łaskę zdrowia dla męża dzieci Barbary o ochronę przed wszelkim złem o pokonanie choroby nowotworowej o Boże błogosławieństwo o uwolnienie dusz czyścu cierpiących potrzebujący Bożej pomocy
 Jadwiga : 01.03.2017, 19:19
 Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cie Jezu o łaskę zdrowia dla mnie i mojej rodziny.
 Danuta: 24.02.2017, 23:57
 Duszyczki w czysccu cierpiace prosze was wyproscie mi laski zdrowia i uwolnienie mnie z choroby nerwowej.
 Jadwiga: 02.02.2017, 20:28
 Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci,Bóg zapłać Mamo,czuwaj nad nami ,pamiętam o wszystkich śp zmarłych,tęsknota wciąż ta sama,została w codzienna modlitwa,tak nas nauczyłaś,Bóg zapłać.
 Jadwiga: 01.02.2017, 22:30
 Dobry Jezu przyjmij do Królestwa swego Moich śp rodziców Marię i Piotra,których 2-gą i 4- tą rocznicę śmierci obchodzimy.Dziękując za Ich wszelkie ziemskie trudy prosimy Cię Boże, daj Im łaskę nieba a nam żyjącym pomagaj wieść uczciwe życie i modlić się za wszystkie dusze potrzebujące pomocy.Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
 Iwona: 01.02.2017, 14:51
 Prosze wlej do serca krzysia milosc do mnie i naszych dzieci i blagam aby wrócil do nas.blagam Iwona
 Danka: 15.01.2017, 23:14
 Za przyczyna dusz czysccowych prosze Cie Jezu o pomoc w wyjsciu z chorob i choroby nerwowej .Przez milosierdzie Boze niech odpoczywaja w pokoju wiecznym .
 Ilona: 06.01.2017, 21:28
 Jezu Miłosierny przebacz wszystkie grzechy mojej babci i przyjmij ją do Królestwa Bożego. Daj jej wieczne spoczywanie. Panie Boże za przyczyną dusz czyśćcowych proszę Cię o zdrowie dla Adasia chorego na autyzm
 Jadwiga : 04.01.2017, 22:25
 Dobry Jezu a Nasz Panie ,daj Im wieczne spoczywanie.
 Jadwiga : 28.12.2016, 19:34
  Za wstawiennictwem dusz czyśćcowych proszę Cię Jezu o pomoc w wyjściu z chorób dla mnie i braci.Jezu Ty wszystko wiesz i możesz, Jezu ufamy Tobie.
 HELENA: 27.12.2016, 16:40
 DORY JEZU A NASZ PANIE DAJ WIECZNE ODPOCZYWANIE W NIEBIE MOIM BLISKIM I ZNAJOMYM, OFIARUJĘ CI W INTENCJI TEGO PRAGNIENIA NAJDROŻSZĄ KREW BOSKIEGO SYNA TWEGO PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA W POŁĄCZENIU ZE WSZYSTKIMI MSZAMI DZISIAJ NA CAŁYM ŚWIECIE, ODPRAWIANYMI ZA DUSZE W CZYŚCU CIERPIĄCE , ZA UMIERAJĄCYCH , ZA GRZESZNIKÓW NA ŚWIECIE ZA GRZESZNIKÓW W KOŚCIELE POWSZECHNYM, ZA GRZESZNIKÓW W MOJEJ RODZINIE , A TAKŻE W MOIM DOMU I SĄSIEDZTWIE. AMEN.
 Magdalena: 27.12.2016, 00:28
 Dobry Jezu, przyjmij do siebie wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, wybacz im wszystkie grzechy, a za ich wstawiennictwem obdarz łaską uzdrowienia mojego synka Miłosza
 no name: 23.12.2016, 18:38
 Matko Boża pomóż duszom w czyśćcu cierpiącym z rodzin: Agnieszki, Ani, Anety, Bogusia i Łukasza
 Danuta: 18.12.2016, 22:43
 Jezu Miłosierny , proszę Ciebie za wstawiennictwem Dusz Czyścowych o laske wyjścia z moich finansowych problemow.
 Danka: 18.12.2016, 21:37
 za przyczyna dusz czysccowych prosze o Jezu pomoz mi wyjsc z choroby nerwowej .Dobry Jezu okaz milosierdzie wszystkim duszom cierpiacym.
 Danka: 18.12.2016, 21:36
 za przyczyna dusz czysccowych prosze o Jezu pomoz mi wyjsc z choroby nerwowej .Dobry Jezu okaz milosierdzie wszystkim duszom cierpiacym.
 maria: 18.12.2016, 19:10
 za przyczyną dusz w czyśću cierpiących proszę Cię Jezu aby mój syn zdał egzaminy i poradził sobie na studiach
 
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Autor

Treść




[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej