Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
"Kapliczka"

     Przyszedł wtorek. Pomyślałam sobie, że to kolejny dzień, który nic nie wniesie w moje życie. Postanowiłam, więc wziąć rower i jechać w nieznane. Dotarłam do małej wioski. Przy jednym z domów zobaczyłam śliczną kapliczkę wraz ze zdjęciem małego dziecka. Przystanęłam na chwilę. Po chwili podeszła do mnie mała dziewczynka Maria mająca około 10 lat. Była to szczupła blondynka z niebieskimi oczami. Dowiedziałam się od niej, że ta kapliczka została zbudowana po śmierci jej malutkiej siostry Ani, która zmarła po ciężkiej chorobie.

     Przez kolejne dni wiązała się między nami przyjaźń. Dużo opowiadała mi o swojej zmarłej siostrze. Wyznała, że jest chora na taką sama chorobę, jaką miała jej siostra. Powiedziała, że w każdej chwili może To się stać. Mimo tego, spotykałyśmy się codziennie pod tą kapliczką. Jednak pewnego dnia nie przyszła. Mijały dni a ona nie przychodziła.

     Po miesiącu w niedzielę poszłam tam znów z nadzieją, że ją zobaczę, ale zamiast niej zobaczyłam tam drugą kapliczkę ze zdjęciem Marii... Obok zauważyłam list skierowany do mnie napisany 17 lipca, czyli wtedy, kiedy się poznałyśmy. Otworzyłam i zaczęłam czytać: "Nasza przyjaźń jest wieczna i nie zniszczy jej nawet śmierć".


Marta


Katolicka nauka o czyśćcu i formy niesienia pomocy zmarłym Katolicka nauka o czyśćcu i formy niesienia pomocy zmarłym
Kinga Helena Szczurek WDC
Książka jest przystępnym opracowaniem na temat czyśćca, powstałym w oparciu o katechezy i konferencje dla uczestników rekolekcji i dni skupienia poświęconych tej tematyce. Jest próbą spojrzenia na tę prawdę wiary w aspekcie tajemnicy Odkupienia i Bożego miłosierdzia... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Emi: 15.05.2013, 23:41
 Nie umarł ten, o którym pamiętamy - jest tylko chwilowo oddalony. Umarł, ten o którym zapomnieliśmy, wymazaliśmy go z pamięci... PAMIĘTAJCIE O ZMARŁYCH W MODLITWIE! Cieplutko pozdrawiam.
 DOMINIKA: 25.11.2009, 15:43
 TO PRAWDA PRZYJAZŃ JEST WIECZNA I NIC JEJ NIE ZNISZCZY...........
 karolina: 13.02.2009, 20:11
 Bardzo piękne opowiadanie,nieprawdziwe? mam pytanie. Skąd pewność,że w niebie sptkamy kogokolwiek z bliskich?? Może zmarli nas już nie potrzebują będąc w pełni szczęścia u Boga i z Nim?
 Aguś: 01.11.2008, 15:27
 bardzo piękne... i myślę, że przyjaźń taka właśnie jest prawdziwa... przyjaźń nie umiera:)
 ja:): 01.09.2007, 20:05
 dobrze,że to opowiadanie tu zamiszczono... :)
 S: 01.09.2007, 14:31
 Dobrze, że to jest tylko nieprawdziwe opowiadanie :)
 Asia: 01.09.2007, 06:41
 "Dzięki Przyjaźni nosimy w naszych sercach pamięć o nieobecnych,pokonujemy odległość i stajemy się im bliscy" Kiedyś się spotkacie tam na górze w niebie:)
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2017 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej