Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
"Kapliczka"

     Przyszedł wtorek. Pomyślałam sobie, że to kolejny dzień, który nic nie wniesie w moje życie. Postanowiłam, więc wziąć rower i jechać w nieznane. Dotarłam do małej wioski. Przy jednym z domów zobaczyłam śliczną kapliczkę wraz ze zdjęciem małego dziecka. Przystanęłam na chwilę. Po chwili podeszła do mnie mała dziewczynka Maria mająca około 10 lat. Była to szczupła blondynka z niebieskimi oczami. Dowiedziałam się od niej, że ta kapliczka została zbudowana po śmierci jej malutkiej siostry Ani, która zmarła po ciężkiej chorobie.

     Przez kolejne dni wiązała się między nami przyjaźń. Dużo opowiadała mi o swojej zmarłej siostrze. Wyznała, że jest chora na taką sama chorobę, jaką miała jej siostra. Powiedziała, że w każdej chwili może To się stać. Mimo tego, spotykałyśmy się codziennie pod tą kapliczką. Jednak pewnego dnia nie przyszła. Mijały dni a ona nie przychodziła.

     Po miesiącu w niedzielę poszłam tam znów z nadzieją, że ją zobaczę, ale zamiast niej zobaczyłam tam drugą kapliczkę ze zdjęciem Marii... Obok zauważyłam list skierowany do mnie napisany 17 lipca, czyli wtedy, kiedy się poznałyśmy. Otworzyłam i zaczęłam czytać: "Nasza przyjaźń jest wieczna i nie zniszczy jej nawet śmierć".


Marta


   


... Żywot wieczny. Amen. O tym, co czeka nas po śmierci ... Żywot wieczny. Amen. O tym, co czeka nas po śmierci
o. Joachim Bedeni, Alina Petrowa-Wasilewicz
Co nas czeka po śmierci? Jak wygląda niebo? Jak żyjemy, gdy już umrzemy? Na pytania Aliny Petrowej-Wasilewicz o życie wieczne niezwykle ciekawie i odkrywczo odpowiada znany i ceniony duszpasterz, dominikanin o. Joachim Badeni.... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Emi: 15.05.2013, 23:41
 Nie umarł ten, o którym pamiętamy - jest tylko chwilowo oddalony. Umarł, ten o którym zapomnieliśmy, wymazaliśmy go z pamięci... PAMIĘTAJCIE O ZMARŁYCH W MODLITWIE! Cieplutko pozdrawiam.
 DOMINIKA: 25.11.2009, 15:43
 TO PRAWDA PRZYJAZŃ JEST WIECZNA I NIC JEJ NIE ZNISZCZY...........
 karolina: 13.02.2009, 20:11
 Bardzo piękne opowiadanie,nieprawdziwe? mam pytanie. Skąd pewność,że w niebie sptkamy kogokolwiek z bliskich?? Może zmarli nas już nie potrzebują będąc w pełni szczęścia u Boga i z Nim?
 Aguś: 01.11.2008, 15:27
 bardzo piękne... i myślę, że przyjaźń taka właśnie jest prawdziwa... przyjaźń nie umiera:)
 ja:): 01.09.2007, 20:05
 dobrze,że to opowiadanie tu zamiszczono... :)
 S: 01.09.2007, 14:31
 Dobrze, że to jest tylko nieprawdziwe opowiadanie :)
 Asia: 01.09.2007, 06:41
 "Dzięki Przyjaźni nosimy w naszych sercach pamięć o nieobecnych,pokonujemy odległość i stajemy się im bliscy" Kiedyś się spotkacie tam na górze w niebie:)
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej