Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Radość


Miłość to skrzydło, które Bóg dał duszy, aby mogła się do Niego wznieść. (Michał Anioł Buonarotti)

Miłość jest niebiańską kroplą, która wpadła do kielicha życia, aby złagodzić jego gorzki smak. (Anonim)

Tak jak stopy niosą ciało, tak uczucie niesie duszę. (Św. Katarzyna ze Sieny)

Chcesz wiedzieć, czy twoja miłość jest piękna i godna? Spójrz, czy wynosi cię ponad ciebie. (A. Graf)

Nawet jeżeli to prawda, że będziemy sądzeni z miłości, jest również pewne ponad wszelką wątpliwość, że będziemy sądzeni przez miłość, która jest niczym innym tylko Bogiem. (J. Green)

Jeżeli nie płoniesz ogniem miłości, inni umrą z zimna. (F. Mauriac)

Kochając odkryjesz drogę; kochając usłyszysz głos; kochając odnajdziesz pokój. (Ć. Carretto)

Nie kocha ten, kto w miłości szuka tylko własnej satysfakcji. (Tomasz)

Zbyt późno Cię pokochałem, zbyt późno Cię poznałem. Piękno dawne i zawsze nowe! Zbyt późno Cię pokochałem! Byłeś we mnie, a ja szukałem Cię poza sobą; z daleka od Ciebie trzymały mnie rzeczy Ś ziemskie, które bez Ciebie nie mogą istnieć. (Św. Augustyn)

Twoja miłość tak opanowała moje serce, że nawet jeżeli nie istniałby Raj, i tak bym Cię kochała; nawet jeżeli nie istniałoby Piekło, tak samo bym Cię kochała. (Św. Teresa z Lisiewi)

A ja opiewać będę Twą potęgę i rankiem będę się weselić z Twojej łaskawości. (Psałm 58)

Spotkacie ludzi bardziej wykształconych, zdolniejszych, bardziej uczonych ode mnie, ale nikt nie pokocha was tak, jak ja was pokochałem. (Ks. Bosko)

Tam, gdzie nie ma miłości, wprowadźcie miłość, a stanie się miłość. (Św. Jan od Krzyża)

Na świecie jest tylko jeden błąd i jedno nieszczęście, polegające na tym, że nigdy dość mocno nie kochamy. (G. Bernanos)

Każda zasiana miłość, wcześniej czy później zakwitnie. (R. Follereau)

Człowiek, który nie kocha człowieka, jest niesprawiedliwy; chrześcijanin, który nie kocha chrześcijanina, jest świętokradcą, ponieważ gdziekolwiek jest człowiek, tam jest ołtarz Bożej miłości. (D. Mazzo-lań)

Kiedy nie mamy miłości Boga, czujemy się naprawdę ubodzy: jesteśmy jak drzewa bez kwiatów i owoców; w duszy zjednoczonej z Bogiem zawsze panuje wiosna. (Św. Proboszcz z Ars)

Kochajmy się - to wystarczy. To tajemnica szczęścia, jedynego szczęścia, którego warto spróbować. (R. Follereau)

Ostatecznym celem nauki jest nieskończona miłość do ludzi. (Pasteur)

Przyjdźcie, moje dzieci i słuchajcie mnie. Nauczę was, jak kochać Pana. (Psalm 33)

Kochając ludzi, uczymy się kochać Boga. (C. de Foucauld)

Czy wiesz, co to jest cnota? Cnota jest miłością. Kochaj Boga, kochaj swoich rodziców, kochaj swoich braci, kochaj ubogich, kochaj swój kraj, kochaj i tych, którzy wyrządzają ci krzywdę: a staniesz się cnotliwy i Bóg ci będzie błogosławić. (L. Settembrini)

Jezus żył i umarł na próżno, jeżeli nie nauczyliśmy się od Niego regulowania naszego życia w oparciu o wieczne prawo miłości. Gdziekolwiek panuje miłość, tam żyje Chrystus. (Ghandi)

Ten, kto gorąco pragnie oglądać Boga żywego twarzą w twarz, nie powinien szukać Go na pustym firmamencie swojego umysłu, ale w miłości bliźniego swego. (F. Dostojewski)

Oczy, które nie kochają, nie mogą nawet się cieszyć, a te, które nie potrafią się cieszyć, nie potrafią kochać. (D. Mazzolari)

Miłość przekracza ból i wybacza winy. (Św. Piotr Chryzolog)

Szczęście dziecka polega na świadomości tego, że jest kochane. Wdzięczność u dzieci jest zapowiedzią szczęśliwej przyszłości. (Ks. Bosko)

Miłość domaga się Nieskończonego i tylko Bóg dać to może. Nie możesz kochać w sposób pełny, jeśli nie otworzysz swojego serca na Miłość Boga. (M. Ouoist)

Kochać: oto najtrudniejszy problem, jaki Bóg ofiarował ludzkości... Kochać kogo? Kochać jak? Jest tylko jedno wyjście: miłość w świetle Boga. Wtedy wszystko ma smak modlitwy. (G. Maffei)

Miłość spoczywa w duszach czystych niczym kropla rosy w kielichu kwiatu. (R. Lamennais)

Musisz się dostosować do wydarzeń, jakim poddaje cię los. I kochaj prawdziwie ludzi, których los postawił obok ciebie. (Marek Aureliusz)

Miłość nie tkwi w gorączce zmysłów, które się spalają i konsumują... ale w poświęceniu całego twojego istnienia na rzecz drugiego człowieka. (Ń. Salvaneschi)

Biada temu, kto ukocha tylko ciała, kształty czy pozory: śmierć zabierze mu wszystko. Starajcie się kochać dusze, bo je odnajdziecie. (V. Hugo)
Kochać to oddzielić się od siebie, aby się zawierzyć Bogu i innym. Pokochać innych można wtedy, gdy umie się z nimi dzielić - jest to cnota nadziei. (L. Evely)

   


Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Lektura traktatu jest cennym duchowym doświadczeniem. Im częściej po niego sięgamy, tym bardziej przemienia on nasze serca. Osnowę dzieła stanowi dewiza św. Ludwika Marii de Montfort: "Wszystko dla Jezusa przez Maryję"... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Tresć

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej