Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Młodość


Nie odrzucaj od siebie Boga w młodości, aby On nie odrzucił ciebie w twojej starości. (Św. Albert)

Wystarczy przypomnieć młodym, że świat istniał już przed nimi i przypomnieć starym, że świat na nich się nie skończy. (Jan XXIII)

Młodzi, życie chrześcijańskie ma swoją tajemnicę, aby uczynić was silnymi i radosnymi, aby nadać waszemu głosowi melodyjności, waszemu duchowi entuzjazm, a miłości szczęście. (Paweł VI)

Dobro rodziny i społeczeństwa zależy od chrześcijańskiego wychowania młodzieży. (Ks. Bosko)

Pierwsze zaproszenie, które chcę do was skierować, młodzi mężczyźni i kobiety, jest takie: Nie lękajcie się! Nie bójcie się waszej młodości i waszych głębokich pragnień szczęścia, prawdy, piękna i trwałej miłości! Przyszłość i pokój jest w waszych sercach. (Jan Paweł II)

To, co uczyni cię szczęśliwym w chwili śmierci, to przestrzeganie przykazań Boga od samej młodości. (Ks. Bosko)

Młodość rozwiązła i niepohamowana daje starości zniszczone ciało. (Cyceron)

Młodość nie jest stworzona dla przyjemności, ale dla bohaterstwa. (P. Cłaudel)

Bojaźń Boża i częste przyjmowanie sakramentów świętych - oto co w młodości czyni cuda. (Ks. Bosko)

Młody człowiek powinien być radosny i wesoły... Radość sprawia, że dusza komunikuje się bezpośrednio z refleksem Boga. (Jan XXIII)

To my powinniśmy mieć za nasz pierwszy cel troskę o młodych i nie jest dobre żadne zajęcie, które nas od tej troski odrywa. (Ks. Bosko)

Właściwie wychowana młodzież będzie porządkiem i moralnością; i przeciwnie, źle wychowana, nałogiem i bałaganem. (Ks. Bosko)

Wiekowi młodzieńczemu odpowiadają trzy podstawowe cechy charakterystyczne: wesołość, mądrość, siła wyrażona odwagą i godnością. (Jan XXIII)

Jedyny sposób na zbawienie biednej młodzieży, to wychowywać ją w religii, a więc chrystianizować społeczeństwo. (Ks. Bosko)

Młody bez entuzjazmu jest jak stary bez doświadczenia. (Anonim)

Częścią ludzkiego społeczeństwa, na której opieracie nadzieje co do teraźniejszości i przyszłości, częścią godną największych względów jest bez wątpienia młodzież. (Ks. Bosko)

Dobrze by było, aby młodzi brali pod uwagę przeszłość. W rzeczywistości chodzi o wielkie doświadczenie. (Jan XXIII)

Dzieci są jak wosk: to, co się w nich wyryje, pozostaje. (Horacy)

Niektórzy uczniowie są jak gąbka: wchłaniają wszystko. Inni są jak lejki: tyle ile wchodzi, tyle wychodzi. Inni jeszcze jak filtry: przepuszczają wino, a zatrzymują moszcz. Inni wreszcie są jak łopata do wiania zboża: zatrzymują ziarno odrzucając plewy. (Św. Bernard ze Sieny)

Całe moje życie poświęciłem dobru młodzieży, przeświadczony, że od jej zdrowego wychowania zależy szczęście narodów. (Ks. Bosko)

Będziesz zawsze młody, jeżeli będziesz żyć uczciwie, jeść powoli, spać dostatecznie długo, pracować z zapałem, będziesz pobożny... i będziesz trzymać w ukryciu twój wiek. (Life Today)

Chłopiec staje się dorosły, kiedy zdaje sobie sprawę, że ma nie tylko prawo mieć rację, ale i jej nie mieć. (Th. Szasz)

Może się zdarzyć, że młodzi nie mają wszystkich cnót starych, ale mają za to jedną cechę, która warta jest wszystkich innych, mianowicie, że pewnego dnia zajmą ich miejsce. (L. Armand)

     

Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów? Uzdrowienie finansów. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?
Małgorzata i Wojciech Nowiccy
Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse, albo zmagasz się z długami, których nie możesz spłacić, nie myśl, że jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Nie martw się i nie polegaj wyłącznie na swoim rozumie. Możesz pokonać każdą trudność. Potrzebujesz jedynie podjęcia pewnej decyzji...... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej