Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Modlitwa


Modlitwa jest rozmową dziecka Bożego z jego niebieskim Ojcem. (S. Marmion)

Człowiek, aby się wznieść, musi uklęknąć. (G. Papini)

Modlitwa odmówiona za innych jest zawsze płodniejsza od modlitwy za samych siebie. (A. Carrel)

Kto ponosi trud, modli się, kto kocha, modli się, kto cierpi, modli się, aby tylko praca, miłość i ból znajdowały się w Twojej światłości, mój Boże. (N. Salvaneschi)

W modlitwie lepiej mieć serce bez słów niż słowa bez serca. (Gandhi)

Kontemplacja jest cichą modlitwą, którą odmawia się w tajemnym skupieniu serca i jest bezpośrednio skierowana na zjednoczenie z Bogiem. (R. Maritain)

W modlitwie odkrywamy to, co posiadamy. Każda rzecz została nam dana w Chrystusie. Wszystko to, czego potrzebujemy, jest doświadczeniem tego, co już posiadamy. (T. Merton)

Modlitwa jest jedynym sposobem oczyszczenia i zjednoczenia z Bogiem - sprawia, że Bóg jednoczy się z nami, abyśmy mogli wypełnić coś dla Jego chwały. (La Colombiere)

Po modlitwie kapłana i poświęconych Bogu dziewic najmilszą Bogu modlitwą jest modlitwa dzieci i chorych. (J. Escriva)

Modlitwa jest dla naszej duszy tym, czym deszcz dla ziemi. Nawoźcie ziemię, ile chcecie, a i tak, jeżeli brakuje deszczu, wszystko, co robicie, na nic. (Św. Proboszcz z Ars)

Moc Boża triumfuje zupełnie, ale pokorna i bolesna modlitwa triumfuje nad samym Bogiem i zatrzymuje Jego ramię, rozbraja Go, pokonuje, uspokaja i czyni Go, powiedziałbym, prawie podwładnym i przyjacielem. (O. Pio)

Modlitwa jest wzniesieniem się serca do Boga, dlatego dusza w pewien sposób oddziela się od siebie samej, aby Go odnaleźć. (Św. Wincenty)

Dla mnie modlitwa jest porywem serca, prostym spojrzeniem rzuconym ku niebu, jest krzykiem wdzięczności i miłości w próbie jak, i w radości, jednym słowem jest czymś wielkim, nadnaturalnym, poszerza mi duszę i jednoczy mnie z Jezusem. (Św. Teresa z Lisieux)

Czas, który poświęcamy na modlitwę, Bóg zwróci nam z błogosławieństwami w naszych czynach. (Św. Bonawentura)

Człowiek nigdy nie jest tak wielki jak wtedy, kiedy klęczy przed Bogiem. (Jan XXIII)

Kochajcie modlitwę... modlitwa poszerza serce, czyniąc je zdolnym pomieścić dar, który Bóg czyni z siebie samego. (Matka Teresa)

Zbawienie dusz dokonuje się bardziej na kolanach niż z całą resztą. (Ks. Orione)

Modlitwa jest zawsze wysłuchana, ale nie w chwili i w sposób, jaki sobie wyobrażamy. Sądzimy, że nie zostaliśmy wysłuchani, zapominamy o naszych modlitwach i dalej idziemy swoją drogą, zrezygnowani odmową Boga. (L. Evely)

Modlitwa jest kluczem, który otwiera drzwi poranka oraz zamyka drzwi wieczoru. Od samego Boga przez modlitwę przychodzi cała nasza silą. (Gandhi)

Modlitwa, chcąc powiedzieć bardziej zuchwale, jest rozmową z Bogiem. (Klemens Aleksandryjski)

Skuteczna modlitwa to taka, która tworzy w duszy jasne pojęcie Boga. (Św. Bazyli)

Ten, kto się modli, podobny jest do nieustraszonego orła, który szybując w powietrzu, zdaje się zbliżać do nieba! (Św. Proboszcz z Ars)

Modlitwa nie jest narzuceniem, ale darem; nie jest przymusem, jest możliwością; nie jest ciężarem, jest radością. (Jan Paweł II)

Wierz, aby móc się modlić; i módl się, aby nie zabrakło ci tej wiary, z którą się modlisz. (Św. Augustyn)

Modlitwa nie jest bezczynnym spędzaniem czasu staruszek. Zrozumiana w swojej wartości i właściwie stosowana jest najpotężniejszym sposobem działania. (Gandhi)

Nie pragnę niczego innego, jak tylko modlić się za innych tak, jak robię to za siebie samego. Modlenie się za ludzi oznacza: dawanie krwi własnego serca. (Silvano del Monte Athos)

Gdyby chrześcijanie poznali moc modlitwy, ożyliby. Nie mam wielkiego wykształcenia, ale modlitwa uczy mnie, jak myśleć, mówić, działać... (Archimadryta Spirydon)

W modlitwie jedna rzecz musi zajmować wiele miejsca, najwięcej miejsca - miłość. (C. de Foucauld)

Nie umiesz się modlić? Stań przed Bogiem i skoro tylko powiesz: ŤPa-nie, nie potrafię się modlić!ť, bądź pewien, że właśnie zacząłeś się modlić. (J. Escrwa)

Kto zbliża się do Boga przez modlitwę, zobaczy, że Bóg przybliży się do niego, aby go wysłuchać. (Św. Albert)

Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, wysłucha cię. (Ewangelia)

Nie ma nic piękniejszego od godziny, w której człowiek staje przed Bogiem i się modli! (Coppe)

Dobry Bóg daje mi prawie wszystko to, o co go proszę, jeśli tylko nie proszę dla siebie. (Sw. Proboszcz z Ars)Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości Czy można zdefiniować miłość? 365 myśli o miłości
Praca zbiorowa
Czym jest miłość? Sformułowano już tysiące definicji tego najbardziej fascynującego doświadczenia, jakie może przeżyć każdy mężczyzna, każda kobieta. A można by ich sformułować jeszcze tysiące, bo właściwie, każdy ma własną definicję, każdy inaczej, trochę na swój sposób i wg własnych wyobrażeń pojmuje miłość... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej