Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Namiętności


Na pierwszym stopniu namiętności proszą, na drugim wymagają, na trzecim zmuszają. (Descuret)

Jeżeli pokonamy namiętności, dusza osiąga czystość. A prawdziwa czystość pomaga inteligencji osiągnąć pewność w godzinie modlitwy. (Isacco di Ninive)

W tumulcie namiętności i przeciwnych wydarzeń niech nas wspiera nadzieja Jego niewyczerpanego miłosierdzia: biegnijmy ufni do sądu pokuty, gdzie On z ojcowskim niepokojem czeka nas w każdej chwili; i jakkolwiek pewni naszej niewypłacalności względem Niego, nie wątpmy w uroczyście wypowiedziane nad naszymi błędami przebaczenie. (O. Pio)

Nawet jeżeli nie robimy postępów w niszczeniu naszych namiętności, jeżeli będziemy nadal z nimi walczyć, nie przestaniemy postępować w miłości Bożej. (La Colombiere)

Namiętności zrodziły się z duszy i prowadzą cię do zła albo dobra. Musisz je opanować, zamiast dać się przez nie opanować. (Anonim)

Do Boga należy niszczenie moich namiętności i zrobi to, kiedy zechce; do mnie należy jedynie umartwienie ich i uniemożliwienie im, aby się objawiały i prowadziły do grzechu, do którego usiłują mnie doprowadzić. (La Colombiere)

Walcz z tą słabością, która cię czyni leniwym i odprężonym w duchowym życiu. Strzeż się, bo może to być początek twojej obojętności... a jak mówi Pismo, obojętnych Bóg odrzuci. (J. Escriva)

Kto działa jak obojętny, jest bliski upadku. (Św. Jan od Krzyża)

Dusza, która żyje obojętnie, nie myśli wcale się z tego wydźwignąć, bo wierzy, że jest w porządku z dobrym Bogiem. (Św. Proboszcz z Ars)

Cóż to za męka - zdeprawowany «człowiek boży»! Jeszcze większą jednak męką jest widzieć «człowieka bożego» obojętnego i światowe go. (J. Escriva)Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień 

roku Dobrego dnia z Janem Pawłem II. Myśli na każdy dzień roku
Jan Paweł II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej