Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Namiętności


Na pierwszym stopniu namiętności proszą, na drugim wymagają, na trzecim zmuszają. (Descuret)

Jeżeli pokonamy namiętności, dusza osiąga czystość. A prawdziwa czystość pomaga inteligencji osiągnąć pewność w godzinie modlitwy. (Isacco di Ninive)

W tumulcie namiętności i przeciwnych wydarzeń niech nas wspiera nadzieja Jego niewyczerpanego miłosierdzia: biegnijmy ufni do sądu pokuty, gdzie On z ojcowskim niepokojem czeka nas w każdej chwili; i jakkolwiek pewni naszej niewypłacalności względem Niego, nie wątpmy w uroczyście wypowiedziane nad naszymi błędami przebaczenie. (O. Pio)

Nawet jeżeli nie robimy postępów w niszczeniu naszych namiętności, jeżeli będziemy nadal z nimi walczyć, nie przestaniemy postępować w miłości Bożej. (La Colombiere)

Namiętności zrodziły się z duszy i prowadzą cię do zła albo dobra. Musisz je opanować, zamiast dać się przez nie opanować. (Anonim)

Do Boga należy niszczenie moich namiętności i zrobi to, kiedy zechce; do mnie należy jedynie umartwienie ich i uniemożliwienie im, aby się objawiały i prowadziły do grzechu, do którego usiłują mnie doprowadzić. (La Colombiere)

Walcz z tą słabością, która cię czyni leniwym i odprężonym w duchowym życiu. Strzeż się, bo może to być początek twojej obojętności... a jak mówi Pismo, obojętnych Bóg odrzuci. (J. Escriva)

Kto działa jak obojętny, jest bliski upadku. (Św. Jan od Krzyża)

Dusza, która żyje obojętnie, nie myśli wcale się z tego wydźwignąć, bo wierzy, że jest w porządku z dobrym Bogiem. (Św. Proboszcz z Ars)

Cóż to za męka - zdeprawowany «człowiek boży»! Jeszcze większą jednak męką jest widzieć «człowieka bożego» obojętnego i światowe go. (J. Escriva)

     

Jak kochać i być kochanym Jak kochać i być kochanym
John Powell
Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej