Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Radość


Gdzie schowaliście waszą radość? Kiedy was widzę, jak żyjecie, nie powiedziałbym, że wam i tylko wam została obiecana radość Pana. (G. Bernanos)

Jeżeli możesz wybierać swoich kolegów w pracy, wybieraj z tych, którzy radośnie pracują. (V. Ghika)

Bądźcie pełni radości w nadziei, cierpliwi w cierpieniu, a wytrwali w modlitwie. (Św. Paweł)

Pan kocha serca radosne, dusze zawsze uśmiechnięte. (Św. Teresa)

Radość jest sercem duszy: oświetla tego, kto ją ma i ogrzewa wszystkich, na których padają jej promienie. (Św. Jan od Krzyża)

Znaleźć własną radość w radości bliźniego, oto tajemnica szczęścia. (G. Bernanos)

Dla chrześcijanina radość jest obowiązkiem. (Św. Augustyn)

Radość ma swoją siedzibę w głębi duszy, można ją mieć nawet w ciemnym więzieniu jak i we wspaniałym pałacu. (Św. Teresa z Lisieux)

Ten, kto chce być lepszy, musi mieć duchową radość. (Św. Tommaso)

Bóg jest radością. Dlatego przed twoim domem zawiesił słońce. (Lange)

Dlaczego szukasz radości świata? Nie wiesz, że ona rodzi się w twoim sercu? (R. Tagore)

Nic jestem świętym, ale wiem, że jestem poświęcony Bogu-Prawdzie, pomimo moich błędów i win. Nie jestem ascetą, a moje życie jest pełne radości. (Gandhi)

Radość chrześcijanina jest jak promień słońca, który świeci przez łzy, jak róża wyrosła z plamy krwi, esencja miłości przedestylowana przez ból. Dlatego jest radością jedyną, nadnaturalną i ma moc apostolską, niczym skrawek raju. (C. Lubich)

Prawdziwa radość będzie należeć do tego, kto może przejrzeć się w swoim sercu bez odrazy. (G. Borsara)

Kościół dysponuje radością, całą radością zarezerwowaną dla tego smutnego świata. To, co czyni się przeciw Kościołowi, czyni się przeciw radości. (G. Bernanos)

Próżna radość świata czyni człowieka wewnętrznie głuchym, ponieważ, kto kocha światową radość, niechętnie słucha słowa Bożego. (Sw. Albert)

Szukajcie radości, niosąc wszędzie nutę szczerości, prawości, unikając tego, co jest kłamstwem i udawaniem, aby z waszego życia mógł wypływać nieustający strumień wody żywej, sięgający aż do życia wiecznego. (Jan XXIII)

Z łez skruchy również rodzi się i kwitnie roślina radości. (G. Borsara)

Radość, której gorączkowo szukają ludzie tego świata pośród przyjemności, nie jest niczym innym jak płochliwym cieniem, podczas gdy nasza radość szukana i smakowana w trudach, i cierpieniach, jest najsłodszą rzeczywistością, wstępem szczęścia niebiańskiego. (Św. Teresa z Lisiewc)

Radość jest jedną z charakterystyk świętości. (P. Faber)

Musimy troszczyć się o naszą radość, aby utrzymać w skrusze ducha swojego i praktykować skruchę, aby radość wzrastała radość. (Jan XXIII)

Radość zrodzona z dobroci jest sakramentem obecności Boga. (G. Borsara)

Ptak radości jest stworzeniem nieśmiałym. Nie buduje swojego gniazda w każdym ogrodzie. Kwiat radości jest delikatny, nie kiełkuje i nie rozwija się na każdej ziemi. (Zenta Maurina)

Bez zadowolonego serca nie istnieje dobro, które miałoby wartość, tak jak dla zadowolonego serca nie istnieje zło, które by zaszkodziło. (M. D'Azeglio)

Kto praktykuje skupienie z radością, pokazuje, że pragnie nabyć wewnętrzne życie. (E. Poppe)

Człowiek zna poczwórną radość, która odróżnia go od zwierząt: radość czynienia dobrze nawet, kiedy nie jest to odwzajemniane; radość z powodu tego, co piękne i z powodu poznania teoretycznego, a wreszcie radość modlitwy do świętości. Im bardziej uduchowiona jest osoba, tym intensywniejsze jest to poczwórne dążenie. (Zenta Maurina)

Cieszymy się, kiedy czynimy dobrze, zawsze postępujemy dobrze, kiedy robimy coś z przyjemnością. (G. Coutois)

Bóle ludzkie są trudne, ale radości są niemożliwe do opisania. (Balbo)

Nie nazywajcie radością tego, co pozostawia gorycz w duszy. (Ks. Bosko)

Poprzez pogodę ducha, którą chcę nabyć, pokażę, że życie chrześcijańskie jest piękne i niesie z sobą radość. (E. Leseur)

Tylko ten, kto poddaje własne życie wyższej wartości, może otworzyć się na radość. Życie, które rozświeca radość, jest życiem znaczącym. (Zenta Maurina)

Trzeba żyć z radością. Niezależnie od tego jak bardzo banalne i dramatyczne mogą być wydarzenia życia, trzeba je przeżyć, nie pozwalając się im obalić i nie tracąc tej wewnętrznej pogody, która jest właściwa ludziom wierzącym w zmartwychwstałego Chrystusa. (Ks. Milani)

Próżne jest pokazywanie naszego nieszczęścia: nikt nie może go zetrzeć; głupie jest obnoszenie się z własną radością: każdy może nam ią zabrać. (T. Colsalvatico)

     

Sztuka uwodzenia własnej żony Sztuka uwodzenia własnej żony
Margaret Hardisty
„Sztuka uwodzenia własnej żony” to książka dla mężów, choć i kobiety przeczytają ją z wielkim zainteresowaniem.

Autorka pisze o tym, czego pragną kobiety i potrafi jasno ukazać, czego tak naprawdę żony oczekują od mężów. Kto jest bowiem bardziej kompetentny, by powiedzieć mężczyznom, co myślą i czują kobiety, niż właśnie jedna z nich?... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej