Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Świat


Jeżeli świat was nie szanuje, pocieszcie się, bo przynajmniej raz was nie oszukuje. (Św. Franciszek Salezy)

Bóg w umyśle, Jezus i Maryja w sercu, świat pod stopami. (B. G. Bal-do)

Myślę, że świat nie nawróci się na niebieskie nadzieje chrześcijaństwa, jeżeli najpierw chrześcijaństwo nie nawróci się (aby je ubóstwić) na nadzieje Ziemi. (T. de Chardin)

Jeżeli świat was nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ponieważ jednak nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego świat was nienawidzi. (Ewangelia)

Niech świat krzyczy, ile chce, niech krytykuje, szemrze przeciwko dobru; słuchajcie wszystkiego i cierpcie w spokoju, ale postępujcie dalej z wiarą i stanowczością. (Św. Franciszek Salezy)

Aby nawrócić świat, potrzeba z pewnością, o chrześcijanie, powielić waszych misjonarzy. Ale my przede wszystkim musimy z całą ludzkością zastanowić się nad naszą religią. (T. de Chardin)

Świat nas nie szanuje, ponieważ jesteśmy dziećmi Bożymi; pocieszmy się, ponieważ przynajmniej raz on zna prawdę i nie kłamie. (O. Pio)

Często świat nie odpowiada na nasze oczekiwania, lecz nasz Pan nas nie oszuka: Jego doktryna przemierza wieki w błogosławieństwie i pokoju. (Jan XXIII) *

Świat jest podtrzymywany przez nieskończoną Inteligencję. Im bardziej obserwuję, tym bardziej widzę tę Inteligencję, która jaśnieje poza tajemnicą rzeczy. Wiem, że ktoś mnie wyszydzi, ale to nic. Łatwiej będzie zerwać ze mnie skórę niż wyrwać mi wiarę w Boga. - Bóg? Ja w Niego nie wierzę: ja Go widzę. (Fabre)

Biada temu, kto pracuje, oczekując na pochwały świata; świat jest złym płatnikiem i zawsze płaci niewdzięcznością. (Ks. Bosko)

Jezus wchodzi w świat jako porzucony i wzgardzony; później jest prześladowany. Spodziewajmy się porzucenia, pogardy, prześladowań i kiedy w nas uderzają, cieszmy się, że dzielimy los Jezusa. (Ch. de Foucauld)

Młodzi, wy, którzy pracujecie, aby żyć po chrześcijańsku, nie mówcie: Chcę się zbawić, ale: Chcę zbawić świat. (G. Negri)

Świat pełen jest ludzi, którzy szukają wyjątkowego szczęścia, podczas gdy nie biorą pod uwagę cnoty zadowalania się. (Dong Larson)

Im bardziej ktoś oddaje się światu, tym większą trudność znajduje w komunikowaniu się. (La Colombiere)

Oderwij się od świata. Posłuchaj mnie: ktoś się topi w wielkim morzu, a ktoś inny w szklance wody. Jaka jest różnica pomiędzy nimi - czyż obaj nie umarli? (O. Pio)

Zamiast nienawidzić i przeklinać świat, w którym do życia powołała nas Opatrzność, starajmy się go zrozumieć, służyć mu, leczyć go i kochać. (Paweł VI)

Jeżeli zamkniesz dłoń, świat będzie zamknięty jak pięść. Jeżeli chcesz, /cby świat się otworzył na ciebie, otwórz najpierw swoją dłoń. (hanza dcl Vasto)

Jeżeli przez pragnienie bycia osobą pobożną zauważycie, że świat śmieje się z was, wy śmiejcie się z niego, ciesząc się z tak chwalebnego poniżenia, jakim jest to, które się cierpi z powodu cnoty. (Św. Franciszek Salezy)

Wolałbym nawet najgorszy świat chrześcijański od najlepszego pogańskiego, ponieważ w świecie chrześcijańskim jest miejsce dla tych, którym żaden pogański świat nie dalby miejsca: dla kulawych, chorych, starych i słabych; i więcej niż miejsce, bo jest dla nich miłość dla tych, którzy jawili się i jawią nieużyteczni dla świata pogańskiego i świata bez Boga. (H. Boli)

     

Jak kochać i być kochanym Jak kochać i być kochanym
John Powell
Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości... » zobacz więcej


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej