Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Wola


Trzy sposoby woli: chcieć, kiedy kosztuje; chcieć, nawet jeżeli kosztuje; chcieć, dlatego że kosztuje. Człowiek charakteru i dobrego serca wybiera to ostatnie. (P. De Ravignan)

Oto tajemnica mojego życia i darmo by szukać innych wyjaśnień. Zawsze powtarzałem zdanie św. Grzegorza z Nazjanzu: voIuntas tua, pax nostra - Twoja wola, Panie, jest naszym pokojem. (Jan XXIII)

Jeżeli w każdej chwili wypełnialibyśmy wolę Boga, nie zaniedbując jej i nie przeinaczając, zobaczylibyśmy, jak wypełniają się na naszych oczach zamysły Boga co do ludzi i rzeczy. (C. Lubich)

'Ja chcę' jest najrzadziej zrealizowanym słowem, jakie istnieje na świecie, jakkolwiek jest nadużywane. Kiedy jednak człowiek posiada straszliwą tajemnicę woli, nawet jeżeli jest dzisiaj ubogi i ostatni ze wszystkich, bądźcie pewni, że pewnego dnia znajdziecie go ponad wami. (Lacordaire)

Myśli są pokarmem, uczucia powietrzem, akty woli ćwiczeniami siły życia duchowego. (E. Feuchterskben)

Jakże piękne jest pragnienie tylko tego, czego pragnie Bóg, i czynienie tylko tego, do czego okazji dostarcza nam Opatrzność. (Św. Wincenty)

Zamiast chcieć wchodzić na wyższy stopień cnoty, dołóżmy sił, aby stać się doskonałymi w tym, czego Bóg od nas chce. (Św. Ignacy)

W czasie najcięższych chorób powinniśmy żądać od naszej duszy jedynie aktów poddania, akceptacji, świętego zjednoczenia naszej woli z wolą Bożą. (Św. Franciszek Salezy)

Ojcze, jeżeli chcesz, oddal ode Mnie ten kielich, ale nie Moja, lecz Twoja wola niech się stanie! (Ewangelia)

Wola Boża jest jak doskonały ster, który kieruje nas co do otrzymywanych rad i drogi, jaką zmierzamy. (Św. Wincenty)

To, co siła niszczy, wola odbudowuje. (E. M. de Freitas Moura Guedes)

Cywilizacja, w realnym znaczeniu tego słowa, nie polega na powielaniu, ale na woli ustanowionej restrykcji potrzeb. Tylko ona niesie szczęście i prawdziwe zaspokojenie oraz podnosi stosowność w służbie. (Gandhi)

Nie ten, kto mi mówi: Panie! Panie! Wejdzie do Królestwa Niebieskiego, ale ten, kto wypełnia wolę Ojca mojego, który jest w niebie. (Ewangelia)

Gdybyśmy byli zjednoczeni Bożą wolą we wszystkich przeciwnościach, stalibyśmy się z pewnością świętymi i bylibyśmy bardziej szczęśliwi na świecie. (Św. Alfons)

Jeśli sądzimy, że nie możemy być ludźmi prawdziwie wielkimi, jeżeli nie jesteśmy uczonymi najwyższego szczebla, to oznacza, że rozumujemy według świata. Prawdziwa wielkość polega na całkowitym i doskonałym wypełnianiu woli Bożej. (Jan XXIII)

Wola Boża powinna być elementem własnym duszy, powietrzem, którym winna oddychać, szczęściem, do którego winna dążyć. (Św. Wincenty)

Nie bój się porażek; pierwsza jest potrzebna, ponieważ ćwiczy wolę. Druga może być użyteczna. Jeżeli podniesiesz się z trzeciej, jesteś człowiekiem. (R. Bazin)

Droga jest prosta i łatwa dla ludzi dobrej woli, jednak niedaleko i z wielkim trudem zajdzie ten, kto nie ma dobrych nóg, albo kto w drodze nie ma odważnej i stałej duszy. (Św. Jan od Krzyża)

Za wszystko dziękujcie, ponieważ taka jest wola Boża, objawiona wam w imieniu Jezusa Chrystusa. (Św. Paweł)

Chcę czynić dobro, jakbym miał żyć na wieki; nie chcę czynić zła, jakbym miał umrzeć natychmiast. (Anonim)

     

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

[ Powrót ]
 


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej