Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Aforyzmy

Aforyzymy...

Wrogowie


Nigdy nie ma dość walki i dość zwycięstw pomiędzy dwoma wrogami: namiętnościami i ludzkim szacunkiem. (Ks. Bosko)

Kto modli się za swojego wroga, bo tak chce i nakazuje Bóg, otrzyma w niebie wielkie wynagrodzenie. (Św. Albert)

Starajcie się zawsze zmniejszyć liczbę wrogów i powiększyć liczbę przyjaciół, żeby wszystkich uczynić przyjaciółmi Jezusa Chrystusa. (Ks. Bosko)

Kochać nieprzyjaciół to jedyny sposób, żeby ich nigdy nie mieć. (G. Borsara)

Jeżeli twój wróg, po tym jak go przywitałeś i pobłogosławiłeś, nie chce się z tobą pojednać, nie pozostaje ci nic innego, jak modlić się za niego, aby Pan dotknął jego serce i nawrócił go swoją łaską. (Św. Albert)

Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ sprawia On, że Jego słońce wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i zsyła On deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (Ewangelia)

Pamiętajcie, że dzień będzie dla was zawsze piękny, jeśli uda się wam zwyciężyć wroga dobrodziejstwami i uczynić go waszym przyjacielem. (Ks. Bosko)

Rzeczą godną wielkiego człowieka jest zaniechanie zemsty, nawet jeżeli jest słuszna; jeszcze większą rzeczą jest kochanie wroga i pomaganie mu po kryjomu, kiedy dopadnie go nieszczęście. (Klopstock)

Komunizm jest wrogiem Kościoła, ale Kościół nie ma wrogów. (Jan XXIII)

Wrogami są nie ci, którzy nas nienawidzą, lecz ci, których my nienawidzimy. (D. Runes)Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku Drabina do nieba. Myśli świętych na każdy dzień roku
"Drabina do nieba" pozwala spotkać codziennie świętą lub świętego, bardzo dawnych i zupełnie współczesnych. Wybór aforyzmów, wskazówek i modlitw może stać się źródłem inspiracji, refleksji, medytacji a nawet życiowej przemiany... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej